Skocz do zawartości

m50tub25 - spadek mocy o 50KM


daniel110390

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze mam ogromny dylemat. W sobote wiechałem na hamownie moją wiśnią ale bardzo sie zdziwiłem gdy zobaczyłem wykreślony wynik. Mam e34 525i m50tub25. Seria wszyscy wiemy 192KM hamowia wykazała, ze mam 152 KM.. Co najlepsze auto ciagnie w kazdym zakresie obrotów, nie mam z nim zadych problemów pod wzgledem przyspieszenia. W drodze na toruń ustawiłem sie z blizniacza beczką tyle ze ja mialem 4 osoby na pokladzie a u konkureci 3.. szly leb w leb. Ma ktoś pomysł co moze byc nie tak?? prosze o pomoc. dorzucam owy wykres z hamowni. czekam na pomoc

http://i49.tinypic.com/x0zh1j.jpg

 

Czy może być tak, ze np hamownia oszukuje? w przyszłym tygodniu mam zamiar wybrac sie na konkretniejsza hamownie. Jaką hamownie w łodzi lub okolicach możecie polecic. Dodam jeszcze, ze nie oczekuje odpowiedzi typu... wiek auta itp bo kolega ma ten sam silnik w aucie o rok starszym i na hamowni wykreslila mu 207KM. czekam na rozsadne porady

PS auto od zawsze jezdzi na benzynie

Gdyby Bóg kochał przedni napęd to chodzilibyśmy na rękach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie zagladalem tam ale wiem ze mnie nie oszukuje na km/h bo sprawdzalem go jadac rowno z kumplem bo mam tarcze wyskalowana do 300 i to bylo powodem sprawdzenia. 50 - 100 - 150 pokazywalo tak samo jak u kolegi w e36 na pelnej serii. prosze was o przeanalizowanie wykresu z hamowni. czemu tak dziwnie jest wykreslony? koles ktory ja sprawdzal zarzucil mi rozwalony vanos ewentualnie przeplywke.. ale gdyby bylo cos nie tak to raczej czulbym to w trakcie jazdy a auto ciagnie jak nalezy w kazdym zakresie obrotow.
Gdyby Bóg kochał przedni napęd to chodzilibyśmy na rękach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź gdzie indziej na hamownie i będziesz miał porównanie. Sprawdź jeszcze sobie prędkość auta z navi i wtedy zobaczysz ile Cię przekłamuje na liczniku
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ogolnie wydaje mi sie, ze ta hamownia byla jakas nie bardzo ;/ e30 2.5 12v wykreslila 136km co bardzo zdziwilo wlasciciela. ale jeszcze bardziej zdziwil wynik wlasciciela e60 2.0d gdzie seria ma 163km a jemu wykreslilo 170 chociaz w tym aucie nie bylo nic robione bo wlasciciel jezdzi nim od nowosci O.o aaa no i byla jeszcze e36 2.8 z przelotem i stozkiem bez zmiany kolektora ssacego ktora wykrecila 221... i co wy na to hmm?? :) moze byc taka mozliwosc ze po prostu hamownia oszukala.. mam jeszcze jedno pytanko. czy na hamowni wszystkie parametry sa zczytywane z rolek czy musi byc auto podpiete pod komputer?
Gdyby Bóg kochał przedni napęd to chodzilibyśmy na rękach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebyscie sie nie zdziwili. Jak ktos nie dbal o silnik cale zycie i dawal mu po dupie to tak jest ze zostaje mu 70% mocy po 15-20latach. Pamietam jak brat mial 730i w benzynie. Silnik nie byl zagazowaly i od pierwszego wlasciciela. Szla ta siodemka niemilosiernie dobrze. Potem zakupilismy 735i. Teoretycznie powinna isc jeszcze lepiej, a tu raptem wielkie zdziwnienie i rozczarowanie. Zero mocy, zero przyspieszenia. Ale jak ktos nie wie jak te silniki potrafia sie zbierac to byl zachwycony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal ale ten silnik jest zadbany. olej wymieniam srednio 9 - 9,5tys. mobil 1 10w 40 a co do dawania jej w dupe to od czasu do czasu pogonie ją na autostradzie. gazu jeszcze nie widziała dopiero zamierzam ją przytruć ale na tą chwile jeszcze daje rade zeby wyrobic na pb. 95 tankuje rzadko przewaznie 98 i nie z jakis wiejskich stacji tylko na shell'u albo statoilu. wiec chyba jej nie zarznolem? a co do przyspieszenia to idzie pieknie. zmierzylem orientacyjnie przyspieszenie to 100km/h lapie plus minus 8 - 9 sekund
Gdyby Bóg kochał przedni napęd to chodzilibyśmy na rękach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.