Skocz do zawartości

M50 Reakcja na pedał gazu


damianemszczytno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar sobie kupić e34 2.5 m50 92r, mam już upatrzoną ,dzisiaj byłem oglądać jazda próbna i ...

 

Wszystko działa elegancko tylko jedna rzecz mi się nie spodobała i nie wiem czy to nie jakaś lipa :o

Jechałem sobie powiedzmy 20 km/h na dwójce, po nagłym wciśnięciu gazu samochód tak jak by nie reagował , nie dusił się ani nic , ale też nie przyspieszał ,jechał tak jak by ze stałym obrotami, dopiero po odpuszczeniu lekko gazu zaczął iść.

 

Szukałem trochę na necie o tym ale nie znalazłem nic konkretnego jedni piszą że to normalne drudzy że to coś z vanosem czy pompą.

 

Proszę o odpowiedz

Pozdro

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne to raczej nie jest. Jak wciskaszk gaz to oczekujesz, że auto przyśpieszy. Nie wiem czy pozycja wałka w vanosie jest uzleżniona od pozycji przpustnicy. Z objawów, które opisujesz wygląda jakby silnik dostawał na mało paliwa. Może faktycznie pompa, a może filtr do wymiany.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, znaczy tak się działo jak jechałem ze stała prędkością i nagle wcisnąłem gaz w podłogę na przykład przy 2500 obr.

 

A jak z miejsca ruszałem jeden do prawie odciny, dwa do odciny to szedł jak przecinak ,bez żadnego problemu wkręcał się na obroty.

 

I teraz nie wiem czy to normalne w tym vanosie czy jakaś lipa :(

Auto bardzo mi się spodobało i już dziś chce po nie jechać, ale przez to sam nie wiem :(

 

Dodam że auto 2 lata jeździ na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane pojazdu

 

Art.

Wartość

Numer podwozia WBAHD51090BG50100

Kod typu HD51

Typ 525I (EUR)

Typoszereg E E34 ()

Seria 5

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M50

Pojemność skokowa 2.50

Moc 141

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor BROKATROT METALLIC (259)

Tapicerka (0411)

Data prod. 1992-06-15

 

Wyposażenie

 

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S235A ANHAENGERKUPPLUNG,KOPF ABNEHMBAR Hak holowniczy ze zdejmowaną głowicą

S314A FRONTSCHEIBENWASCHDUESEN BEHEIZT Lusterko zewn. /Zamek kier. podgrz.

S339A SHADOW LINE Shadow-Line

S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny elektryczny

S410A FENSTERHEBER, ELEKTRISCH VORN Siłownik szyby elektryczny przedni

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S498A KOPFSTUETZEN IM FOND Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne

S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S564A INNENLICHTPAKET Pakiet oświetlenia wnętrza

S657A BMW BAVARIA C REVERSE III Radio Bavaria C Reverse III

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Witam

Mam zamiar sobie kupić e34 2.5 m50 92r, mam już upatrzoną ,dzisiaj byłem oglądać jazda próbna i ...

 

Wszystko działa elegancko tylko jedna rzecz mi się nie spodobała i nie wiem czy to nie jakaś lipa :o

Jechałem sobie powiedzmy 20 km/h na dwójce, po nagłym wciśnięciu gazu samochód tak jak by nie reagował , nie dusił się ani nic , ale też nie przyspieszał ,jechał tak jak by ze stałym obrotami, dopiero po odpuszczeniu lekko gazu zaczął iść.

 

Szukałem trochę na necie o tym ale nie znalazłem nic konkretnego jedni piszą że to normalne drudzy że to coś z vanosem czy pompą.

 

Proszę o odpowiedz

Pozdro

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica była na linke ?

Jakby miała jakiś eml to jeszcze zrozumiem że to może czujnik coś nie tak lub komp ale jak ma na linke to jakby komp się zwiesił z dawką paliwa i byś otworzył przepustnice na max to pewnie byś ją dusił .

Teraz mam m50b20 sonda stoi , przepływka dostała strzała i się posypała a i tak pomimo tego jak jej depne to się wkręca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica na serwo była chyba tylko w dieslach. Może to tylko czujnik położenia przepustnicy, ale wtedy silnik by raczej zmienił charakterystyke pracy, bo dostałby więcej powietrza.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się kupiłem !

Wszystko niby OK ale błedy jakieś o oleju mi wyskakują i od spodu gdzieś cieknie !

Co to może być , plama oleju zostaje pod samochodem ..

 

I wyskakuje komunikat że olej przekroczył min a ja tak jeździłem dopiero teraz odczytałem te błędy.

Pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD51&mospid=47375&btnr=11_4803&hg=11&fg=30

Uszczelka nr 11, często z niej leci, są dwa rodzaje podstaw filtra oleju,ale uszczelka jest ta sama. Różnią się z tyłu, w jednym modelu są z tyłu jeszcze 3 oringi w tzw zaślepkach.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD61&mospid=47375&btnr=11_4861&hg=11&fg=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.