Skocz do zawartości

Brak świateł cofania w 525TDS automat.


leszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Uległa znacznemu uszkodzeniu prawa wiązka w tylnej klapie mojej 525TDS touring. Doszło do iskrzenia i dymu. W skrzynce bezpieczników STOPIŁA się obudowa bezpiecznika numer 12, lecz fizycznie nie uległ przepaleniu. Auto natychmiast wyłączyłem i przystąpiłem do naprawy.

Uszkodzenie wykryłem przypadkiem, kiedy jadąc za autem zauważyłem, że nie wyłączają się wsteczne światła podczas jazdy do przodu- skrzynia automat.

Wiązkę zespoliłem w całość i ułożyłem na swoim miejscu.

Jednakże nie ma świateł cofania- żadnego. Bezpiecznik wymieniłem - jest na nim napięcie baterii. Tylne światła przeciwmgłowe są, także przerwa w masie odpada ponieważ jest ona wspólna dla świateł cofania oraz przeciwmgłowych.

Czy możecie mi pomóc? Czyżby na skutek tak silnego efektu termicznego upalił się jakiś kabel od bezpiecznika na tylną klapę? Bo do bezpiecznika dochodzi normalnie napięcie baterii.

Jak wygląda włączanie świateł cofania w skrzyni automatycznej? Analogicznie jak w skrzyni manualnej? Krańcówka w skrzyni?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja rowniez borykam sie z tym problemem od dawna, tyle ze u mnie (sedan) nie wystapilo zadne iskrzenie itp rzeczy.

Po prostu najpierw zgaslo jedno swiatlo cofania, a za 2 tygodnie drugie. Bezpieczniki sprawdzilem, zarowki tez.

Na stacji diagnostycznej powiedziano mi ze to czujnik wstecznego jest za to odpowiedzialny - koszt naprawy 300PLN (poniewaz trzeba wyjmowac skrzynie). Generalnie mozna z tym jezdzic, czasem trzeba "jechac na hamulcu" zeby doswietlic sobie droge, wiec dalem sobie spokoj. Na badaniach diagnostycznych przymkneli na to oko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale rozumiem żeby tam była Bóg wie jak skomplikowana elektryka to można spasować..dziwne..jeszcze powalczę.

Muszę się dowiedzieć jak jest realizowane sygnalizowanie wstecznego w automacie- czy z wybieraka biegów czy ze skrzyni.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy

 

W e34 z automatyczną skrzynią biegów (bez znaczenia jaka wersja silnikowa) nie ma żadnego czujnika świateł wstecznego biegu - za ich załączenie odpowiada styk w wybieraku. W manualnej skrzyni biegów jest czujnik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wybierak, bardzo łatwo się go wyjmuje, jest on przy dźwigni biegów. najpierw odkręca się gałkę na ampuł, później zdejmuje pokrywę i już jest na widoku na 3 wkręty przykręcony. Jest ich parę rodzai zależy od skrzyni, najłatwiej odróżnić po kolorze, czarne, żółte i białe- najwięcej używanych jest żółtych-są z tego co pamiętam do skrzyni 5biegowych. Nieraz wystarczy ten wybierak przeczyścić, poprawić ścieżkę która odpowiada za wsteczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

OK zatem dzisiaj dobiorę się do tego wybieraka. Jeśli realizacja sygnalizacji biegu wstecznego jest na zasadzie ścieżki oporowej jak w potencjometrze to może się okazać, że się przypaliła ponieważ bezpiecznik pierwotnie się nie spalił lecz stopiła się doszczętnie jego obudowa, no zobaczę i dam znać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy,

 

 

No i po sprawie. Po rozebraniu tego zespołu ślizgaczy koło wybieraka (żółty moduł) okazało się, że ściażka na skutek przepływu dużego prądu zapadła się lekko, tzn stopił się plastikowy trzymacz tej ścieżki. Po dogięciu prowadnic i ślizgaczy, wyczyszczeniu całego zespołu światła cofania wróciły :-)

 

Dziękuję za podpowiedzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, ja również uporalem się z brakiem świateł cofania. Znalzlem używany wybierak, podmienilem ten żółty modul, jednak nic się nie poprawiło. Dzisiaj mialem trochę czasu, wiec rozebralem caly bagażnik i okazało się ze mialem przerwaną wiązkę kabli przy lewym silowniku.

 

Po podlaczeniu wszystkiego światła wrocily. Dodatkowo naprawily się przeciwmgielne (1szt.), podświetlenie bagażnika (3szt.) oraz podświetlenie tablicy rej. (1szt.) + centralny zamek bagażnika. A wiec jeśli komuś nie dziala cos jeszcze oprócz świateł cofania to proponuje tam zajrzeć :-)

 

Jeszcze mala wskazówka: w tej wiązce kilka kabli jest identycznych (np 2x biało-niebieskie, 2x bialo-czerwone, itd). W końcu podlączylem to na farta, ale myślę ze to nie ma znaczenia, gdyż pewnie jeden bialo-czerwony jest od lewej żarówki, drugi od prawej. Jeśli się myle to mnie poprawcie :-)

 

A tak to wyglądało: http://db.tt/zeIwbRvM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.