Skocz do zawartości

panel ogrzewanie tylnej szyby, klima, obieg zamknięty


Camillo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Ostatnio zauważyłem, że przestały mi działać te przyciski, tzn. wcześniej wszystkie były podświetlane jednak włączało się tylko grzanie szyby (sygnalizowane po włączeniu diodą) natomiast klima i obieg zamknięty nie (przed mrozami też działały).

Po wymianie filtra przeciwpyłkowego nic się już nie włącza, co więcej nie ma nawet podświetlenia tych przycisków - bezpieczeniki w skrzynce wszystkie są dobre.

I tu mam właśnie parę pytań:

1. czy tam pod schowkiem są jakieś kable do rozłączenia (przy wymianie filtra), które mogły nie zostać podłączone,

2. czytałem że może być bezpieczenik od ogrzewania szyby z tyłu pod kanapą (u mnie jest to 520i akumulator przy silniku)

3. jak wyjąć ten mini panel (chcę sprawdzić bo może tu coś nie łączy)

 

Wiem juz jak wyjąć cały panel sterowania ogrzewaniem ale tylko teoretycznie - jeszcze go nie wyjąłem, dośc mocno siedzi i nie chciałbym aby pękł przy nieumiejętnym wyjmowaniu w te mrozy

 

pozdro

Jeśli się mylę ... sorki

BMW ... zbliża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nic nie swieci to raczej szukaj powodu w elektryce. Sprawdz jeszcze raz bezpieczniki.

Z tego co wiem to kazdy przycisk mozna wyciagnac osobno. Wyciagnij i sprawdz czy dochodzi do niego napiecie.

Staraj sie nie wyciagac calego panelu bo pozniej bedziesz mial problem z ustawieniem ciegien Bowdena (zdaje sie ze w tym modelu sa)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten minipanel się wyjmuje. Jest taki zatrzask. Ale jak Ci to wytłumaczyć?

Zatrzaski są po obu stronach ale łatwiej będzie odpiąć z lewej strony. Najpierw uchyl całość to zobaczysz zaczepy. Całość zdejmuje się tak : Najpierw podważ dwa pionowe słupki po obu stronach - zobaczysz cztery śruby. Odchylisz cały panel sterowania i dalej zobaczysz. Co do prądu to nie wiem nie miałem jeszcze z tym problemu ale jak nie działa wszystko tzn. podswietlenie i włączenie to może należy szukać w skrzynce sterowania pod siedzeniem. Tam też są bezpieczniki sterowania wnętrza ale już nie pamiętam jakie. Zaglądałem tam tylko na początku jak zakładałem alarm i podpinałem sterowanie centralnym zamkiem, domykanie szyb i dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem identyczną sytuację w poprzedniej e34. Nie obyło się bez wizyty u elektryka, bo podobno poprzepalały się jakieś przekaźniki (150, czy 200PLN 2 lub 3 lata temu, 2 dni pracy).

Widzę, że jesteś z Wawy. Mogę Ci dać namiar na fachowca, który mi to naprawiał. Swoją obecną furą też do niego jeżdżę, jest fachowcem, a przy okazji niedrogim.

 

Pozdrawiam,

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

No to mnie pocieszyliście :(

A czy może to mieć jakiś związek z wymiana tego filtra p.pyłkowego

Tak jak pisałem przed wymianą było wszystko ok. A może to przez reset kompa - bo też to było robione, był podłączany celem sprawdzenia błędów - wykazało tylko, że jest coś nie tak z sondą i wtedy był reset tego błędu

 

P.S. co do tego adresu to może się przydać bo ja teraz byłem w Piasecznie, też tanio, ale nie wiem czy na elektryce się znają

 

pozdro

Jeśli się mylę ... sorki

BMW ... zbliża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałem jeszcze .......

czy te bezpieczniki pod siedzeniem - to chodzi o tylną kanapę (i jeśli tak to jak ją zdemontować - niedługo mam to autko i niewiele o nim wiem :mrgreen: , a nie widzę ani zaczepów ani śrubek do odkręcenia)

 

pozdro

Jeśli się mylę ... sorki

BMW ... zbliża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Jutro nie wiem czy się wyrobię ale w sobotę napewno wszystko porozkręcam i sprawdzę.

Gdzieś przecież musi nie łączyć skoro nawet podświetlenie tych przycisków nie działa.

 

pozdro

Jeśli się mylę ... sorki

BMW ... zbliża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

Trochę to trwało (ten brak czasu) ale w końcu wszystko porozkręcałem.

I oto przyczyną nie był przepalony bezpiecznik (wymieniłem pod siedzeniem ale nadal nie pomogło) tylko nie wciśnięta do końca kostka.

Rada dla wszystkich, których to spotkało lub może dotyczyć ..... przy wymianie filtra przeciwpyłkowego przed dokręceniem rozprowadzenia powietrza na nogi sprawdźcie kostki czy dobrze siedzą (są trzy).

U mnie jedna lekko się wypięła i przez to przestał dziełać tytułowy panel

 

pozdro

Jeśli się mylę ... sorki

BMW ... zbliża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.