Skocz do zawartości

[E34] 1988 Tylne drzwi, zamek


xx0saxx

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, żeby otworzyć tylne drzwi, musiałem je otwierać klamką wewnętrzną bo ta zewnętrzna nie otwierała ich. Zdjąłem boczki, pogrzebałem śrubokrętem i się naprawiło. Skręciłem boczki, i okazało się że klamka zewnętrzna działa ale wewnętrzna przestała działać do tego nie działa rygiel. Ogólnie rygiel się opuszcza, działa też centralny ale co z tego jak drzwi się otwierają mimo iż rygiel jest opuszczony. Klamka wewnętrzna wogóle nie chcę się ruszyć. Doraźnie muszę szybko naprawić ten zamek, chociażby zamknąć te drzwi na stałe, ale nie wiem jak. Dostęp to tego zamka jest cięzki ;/ ogolnie nie widać jak działa ten mechanizm ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzna klamka nie działa, bo może przerzuciłeś blokadę rodzicielską. Mały "dzyndzel", który jest pod mechanizmem zamka (w sensie to co trzyma drzwi zamknięte).

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie w touringu jest podobnie tylko ze sie zamknely i nie moge ich otworzyc ani z zwenątrz ani z srodka dzyndzel podnosi sie i opuszcza normalnie razem i innymi :/dawniej dawalo rade pukniecie reką przy klamce a teraz nic klamka lata luzno i lipa!!??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ewidentnie spadło wam cięgno, trzeba rozebrać boczek drzwi i zobaczyć co pospadało, założyć i po problemie. Jeżeli nie otwiera się od wewnątrz a blokada "mały dzyndzel" nie jest włączona to albo spadła albo urwała się linka dochodząca od rączki do zamka. Trzeba rozebrać żeby mieć pewność

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada rodzicelska jest ustawiona dobrze. Sprawdzałem już na różne sposoby. Linka od klamki zewnętrznej jest cała. Jak ciągnę za nią to po prostu nie chcę się ruszyć ten mechanizm zamka. Zamek próbowałem odkręcić jest na torxy. Najpierw ukreciłem klucz. Kupiłem drugi i udało się odkręcić, ale druga śruba się wyrobiła i lipa wyszła. Chyba odkręce zamek z drugich drzwi i zobacze jak to działa, może uda się naprawić nie wyciągając zamka z drzwi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nabij większego torxa i ma iśc ale to i tak nic Ci nie da. Rozbierz boczek i zobacz w środku. Ewentualnie najpierw zobacz na drugich drzwiach czy jak ciągniesz klamke to rusza się cokolwiek w zamku bo jakoś mam wrażenie że to nie do końca działa tak jak Ci się wydaje :)

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli da sie zdjąc boczek na zamknietych drzwiach???

wyjme siedzisko i powinno isc mam rozumiec oczywiscie po odkreceniu wszystkich śrub :>

ale jak by linka spadla czy ciegno to powinny sie otworzyc od srodka a tu lipa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak wyjmiesz siedzisko to ma ładnie wszystko wyjść oczywiście nie bez gimnastyki. Jeżeli klamka od środka chodzi Ci luźno albo nie wraca sama to spadła linka od klamki albo się urwała. Jak rozbierzesz boczek to sytuacja Ci się rozjaśni bo tam nie ma nic skomplikowanego, musisz posprawdzać czy wszystkie cięgna są zaczepione.

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.