Skocz do zawartości

Oswietlenie nog - jak zrobić?


dyfer

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

rozumiem ,podswietlenie nog pasazera :P Wiadomo dziewczyny,zgrabne nozki a dlsa kochajacych inaczej jakis zgrabny mlodzieniec w szortach :mrgreen: .Ale oswietlenie nog kierowcy?No chyba ze prowadzi jedna z wymienionych osob :cool2:

Jak sciagniesz oslone pod deska ,to zobaczysz taka rozetke,w ktorej znajdziesz napewno napiecie.Ja nie widze problemu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oswietlenie diodowe? Ale jakie diody? Bo pomaranczowe beda wygladaly jakby ktos mial zoltaczke a białe jakby zmarł tydzień temu ;)

 

najlepsze sa zarowki tylko tu sie pojawia problem sciemniacza, ktory dziala prawidlowo przy okreslonym obciazeniu. Ja bym wzial sygnal otwarcia drzwi, kupil sciemniacz opozniajacy na allegro (sa takie klony sciemniaczy z audi za jakies 30 pln), wzial osobno prąd i zrobil to jak nalezy! Gdyby bmw bylo do twarzy z prowizorkami to taniej by bylo kupic Fiata albo DU :D :twisted2:

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diodki biale, podpialem sie jednak do glownej lampki. Sciemniacz z opoznieniem mnei nie interesuje, zbedny gadzet. Widze ze ktos tu mysli ze to swieci na stale, hehe. Zalacza sie tylko przy otwarciu drzwi, spokojnie.

 

Dziala jak nalezy a efekt jest rewelacyjny, polecam. Ciekawe czy pakiet oswietlenia w wersji executive mial to w serii.

 

Dzieki wszystkim za konstruktywne uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

W sumie fajny pomysł. :roll:

 

Czy np w E46 nie było czegoś takiego w opcji? Można by wtedy podejrzeć na schematach jak to jest zrobione. Kupić oryginalne światełka i zrobić to bez popeliny... :wink:

 

Dyfer - jak pociągnąłeś kabel? Gdzie się wpiąłeś? Dużo z tym roboty było? Napisz więcej szczegółów...

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jezeli nie chcesz sciemniacza jak kolega to jest to proste jak budowa cepa

Tak sądzę. :wink:

Ale ja mam ściemniacz. Fajnie by było gdyby takie podświetlenie nóg włączało się w tym samym momencie kiedy światło w samochodzie i gasło też równocześnie...

Tak jak to jest zrobione w nowszych samochodach...

 

Przypuszczam że trzeba by się wpiąć w tą samą instalację co światła wewnętrzne, ale jak to zrobić żeby nie ciągnąć kilometrów kabla i nie rozbierać połowy samochodu? :roll:

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dwa razy to: http://allegro.pl/item111319480_oswietleniowy_modul_flux_led_12vdc.html

 

Wpialem sie w lampke ktora zapala sie na podsufitce po otwarciu drzwi. Kabel pociagnalem pod podsufitka przy szybie - po prostu wcisnalem go na centymetr tak zeby caly sie schowal. Potem przeszedlem w slupek a dokladnie pod to cos co przypomina uszczelke. Dlatego wazne jest zeby kabelek byl odpowiednio cienki, coby bez klopotu schowac go pod "uszczelka".

 

Dalej sa dwie opcje: leniwi po prostu wciskaja kabelek miedzy slupek a deske az sie schowa, pracowici moga zdjac deske/schowek i przeciagnac kabel idealnie. Jak juz jestesmy na dole to po prostu przyklejamy listewke z diodami w dowolnie wybranym miejscu niewidocznym bez ostrego schylania sie. I to wszystko.

 

W wersji deluxe mozna oczywiscie zrobic sobie tam pro lampki i inne bajery, ale mnie sie po prostu nie chcialo.

 

Efekt jest taki ze po otwarciu drzwi oswietlone jest miejsce nog pasazera i kierowcy - dla jednych to bajer, dla innych fajna sprawa. Mnie sie to spodobalo od czasow gdy jezdzilem renault laguna (tam to bylo seryjnie), wiec sobie to zrobilem w BMW.

 

Zdjecia postaram sie jakies zrobic ale troche sie wstydze bo mam brzydkie plastiki przygotowane do malowania na czarno w miejscach gdzie glupi niemiec nakleil sobie pseudo-drewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajny pomysł. :roll:

 

Czy np w E46 nie było czegoś takiego w opcji? Można by wtedy podejrzeć na schematach jak to jest zrobione. Kupić oryginalne światełka i zrobić to bez popeliny... :wink:

 

Nie wiem jak w wersji euro ale w wersji ( e36 ) USA/Canada od '97 takie lampki były dostępne dla kierowcy i pasażera, czy to była opcja czy standard tego nie wiem.

Lampki są dokładnie takie same jak te które są montowane pod maską silnika i w bagażniku.

Wg. schematów w pierwszym przypadku są włączane równolegle z głównym oświetleniem, w drugim chyba :wink: są zależne od przełącznika lampek do czytania.

 

Fajne rozwiązanie jest w mondeo: kiedy silnik jest zgaszony zapala się główne oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi, natomiast wtedy gdy silnik pracuje zapala się tylko oświetlenie nad stopami nie oślepiając kierowcy :wink:

Edytowane przez johnny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia postaram sie jakies zrobic ale troche sie wstydze bo mam brzydkie plastiki przygotowane do malowania na czarno w miejscach gdzie glupi niemiec nakleil sobie pseudo-drewno...

no co ty!?

zapodawaj zdjęcia, wstydzisz się pomysłowości? trzeba się chwalić a tu nie o plastiki chodzi przecież

A kabel dla pasażera i kierowcy ciągnąłeś jeden i pod deską szeregowo to jakoś łączyłeś, czy dwa osobne?

Swoją drogą ciekawe jak by to wyglądało z tyłu... na nogi dla pasażerów?

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mialem cos takiego w e34 - dzialalo po otwarciu drzwi oraz po zapaleniu swiatel. Do drzwi podlaczylem tak jak kolega opisal wyzej - od lampki, do wlacznika swiatel pod 12V idace do podswietlenia w desce i ladnie sie sciemnialo kiedy chcialem :D

 

Teraz w E30 tez to zakladam i na tej samej zasadzie. Ja mialem to zrobione na zaroweczkach czerwonych :)

 

Pozdrawiam.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio próbowałem dobrać się do głośnika przy nogach kierowcy w mojej e-34 i w maskownicy nad pedałami jest tam takie ustrojstwo, które na pierwszy rzut oka wyglądało jak lamka podświetlająca. Ale podświetleniem to to nie jest. Oprócz dwóch kabelków idzie do tego jeszcze wężyk gumowy. Może ktoś mi wyjaśnic co to jest?

BTW jak zdjąć dźwigienke do otwierania maski, bo do głośnika nie udało mi się dostać. Ciężko szło i nie chciałem nic połamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.