Skocz do zawartości

Silniczek krokowy


kedas1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam fanów BMW

mam taki mały problemik, rozebrałem dzis silniczek krokowy i zobaczyłem na nim cos przerobionego mianowiscie na tej czesci która łączy dwa przewody jest nawiercony otwór i wkrecona sruba z tego co wiem fabryczniej jej tam nie ma, jakie moze miec zadanie i po co ktos mogl to tak przerobic??

A i jakie zadanie ma silnik krokowy ?? Dodam ze obroty silnika zaczynaja pływac jak ruszy sie ta srubke

Za wszystkie odpowiedzi dziekuje

 

Moja BMW to E34 525i 24V z 92r

BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta śrubka jest do ustawiania silniczka i powinna być zalana (zaślepiona) bo bez odpowiedniego sprzętu nie jest możliwa fachowa regulacja,

kiedyś pytałem o to i u mnie nikt nie chciał się tego podjąc,

 

silniczek odpowiada za pracę silnika na biegu jałowym (luzie),tylko i wyłącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś gdzieś na forum pisał chyba jak mniejwięcej ustawić (ale w/g mnie to nie bedzie już tak jak oryginał,)

najlepiej jak byś pozyczył od kogoś dobry i porównał (powinno być dobrze,pod warunkiem że w twoim ktoś już majdrował przy śróbce,a podejrzewam że tak bo to częsty proceder pseudo regulacji i później jest tak jak opisujesz,że nie mozna dojść do ładu z wolnymi obrotami,

 

często krecą też przy przepływomierzu i przepustnicy łudząc się że ustawiają wolne obroty :duh: ,wolne obroty to ustawia się przy 126p a tymi sróbkami zmieniaja skład mieszanki :mad2: i później wyregulować to tak jak ma być graniczy z cudem,więc może jak ktoś próbował krecić przy silniczku krecił terz przy tych rzeczach,więc wtedy nowy silniczek niewiele pomoże,bo dalej bedzie rozregulowana reszta.

 

najlepiej wymienić na używkę z plombą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede z tym walczył !! wielkie dzieki za pomoc duzo sie dowiedziałem mysle ze z biegeiem czasu wszystko uda mi sie ustawic tak jak trzebaa!! Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam !!
BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.