Skocz do zawartości

BeMka odmawia posluszenstwa (E34 525i) help


MaV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam powazny problem bo auto potrebuje koniecznie sprawne na piatek a mam nastepujacy problem... Dzisiaj po skrecie w przecznice podczas przyspieszania silnik po prostu zglasl i to bez jakiegos przygasania ,przerywania ,ale tak jakby ktos mi przekrecil kluczyk w stacyjce.... nastepnie wogole nie mial zamiaru odpalic :? ,zero tak jakby mial wlaczony imobilizer ,a jedyne co mam to odciecie zaplonu przelacznikiem nie wiem dokladnie na jakiej zasadzie czy pompki czy czegos innego ... wkazdym razie po postoju 5 min i probach odpalenia nagle jakby nigdy nic odpala odrazu... :shock: wiec jade dalej pozniej zdazylo mi sie to jeszcze 4 razy z tego dwa razy mi zgasl i dal sie odpalic a raz zgasl i nie mial zamiaru odpalic przez najblizsze 20 min, no i znowu cyrk sie powtarza bo odpala bez najmniejszego problemu ,co 2-3 km cos takiego mi sie zdaza ,nawet nie wiem za co mam sie zabrac bo w obecnej chwili wszystko chodzi jak powinno. Znajmomy sugerowal ,ze albo pompka ,albo komp ... Moze ktos z was sie z czyms takim spotkal.

Ratunku ,bo naprawde mam malo czasu a problem powazny... :cry:

 

Z gory dzieki bardzo za odpowiedzi...

Pozdrawiam!


BMW 525i `89 E34 M20B25 nauticgrun


+48 609 105245

GG:3581080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróciłeś uwagę, czy ten feler pojawia się w szczególnych okolicznościach, np. gdy powietrze jest wilgotne?

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec, o czujniku "Halla" nic mi niewiadomo w BeeMkach ,a z Schematow i katalogow wynika ,ze nic takiego nieistnieje...

 

Moze sie myle ,ale z tego co mi wiadomo lewe powietrze niema nic do takich symptomow...

 

Nie to nie jest "odciecie" moj alarm nie posiada takiej funkcji

 

Feler pojawil sie z dnia na dzien i paru takich zgasnieciach zgasl na dobre ,wiec trudno mi bylo ocenic czy bylo wilgotno czy nie :)

 

Jezeli chodzi o moj przypadek to zajolem sie diagnostyka :>

No i po zdjeciu wezyka doprowadzajacego paliwo do wtryskiwaczy i wlaczeniu zaplonu ani w glowie mu pompowanie ,wiec wyciagnolem "send unit" z baku wraz z pompa paliwa i sprawdzilem najpierw pompe na 12V dziala bez zarzutu ,wiec w gre wchodzi to co jest podrodze ,a z schematu winika ,ze Akumulator-przekaznik-bezpiecznik-pompa ,a od przekaznika do Sterownika MCU ... bezpiecznik OK ,wiec mam tylko dwie opcje ,albo przekaznik ,przy ktorym bym najbardziej obstawial i komp... Ale problem polega na tym ,ze nie moge znalezdz tego przekaznika ,gdzie on sie znajduje ,moze ktos wie?

 

dzieki za odpowiedzi!

Pozdrawiam!


BMW 525i `89 E34 M20B25 nauticgrun


+48 609 105245

GG:3581080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawione:!: :D

 

Problemem okazal sie przewod zasilania pompy na odcinku kiedy wychodzi podspod samochodu (pod tylnim siedzeniem) do samego gniazdka na baku paliwa (dostep od bagaznika pod blaszana oslona)

Poprowadzilem nowy przewod i wszystko gra ;)

 

Dla osob ktore by mialy problem z podawaniem paliwa do wtryskiwaczy:

Od akumulatora do przekaznika ktory znaduje sie tam gdzie komp (srodkowy przekaznik) pod maska po prawej stronie pod plastikowa pokrywka ,nastepnie po przekazniku idzie do skrzynki z bezpiecznikami pod maska #23 i dalej przewod idzie prawa strona auta w kanalikach pod tylnie siedzenie (zielono fioletowy kabel (+)) dalej wychodzi pod samochod i do baku (dostep przez bagaznik) Sterowanie przekaznikiem pompy paliwa steruje Glowny przekaznik ktorym steruje komp (+) i komp. (-) I najwazniejsze ,ze zasilanie pompy jest uruchmiane powyzej 200 obr/min wiec to ,ze przy przekreconym kluczyku w ostatniej pozycji i tak nie ma zasilania na koncowce nie oznacza ,ze cos jest walniete ;)

o wyciaganiu pompy juz nie bede wspominal...

Pozdrawiam!


BMW 525i `89 E34 M20B25 nauticgrun


+48 609 105245

GG:3581080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.