Skocz do zawartości

komputer pokładowy cos mi wyświetla a nie wiem co


lukas21ks

Rekomendowane odpowiedzi

mam bmw e34 składak 93' stary model silnika 3.5l benzyna. podczas przekręcania stacyjki pokazuje rużne komunikaty cos o wodzie ,motorze itp. sprawdzałem wszystko co moge sam sprawdzić olej,woda itp wszystko w najlepszym porządku ale mnie to nie pokoi. chcialbym wiedziec co ona do mnie mówi i jak temu zaradzić. pomoc mile widziana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, jesli moge Ci pomoc to tylko w ten sposob. Pozdrawiam.

CHECK CONTROL

 

Napisem i gongiem check control sygnalizuje usterki w układach oraz przypomina ostrzega.

Są przy tym 3 stopnie.

 

I STOPIEŃ:

BREMSFLUSSIGKEIT - poziom płynu hamulcowego osiągnął MIN

OELDRUCK MOTOR - za niskie ciśnienie oleju w silniku. Natychmiast wyłączyć silnik

KUHLWASSERTEMP - za wysoka temperatura płynu chłodzącego

HANDBREMSE LOSEN - zwolnić hamulec ręczny

KEIN BREMSLICHT - brak świateł hamowania (przepalone żarówki lub bezpiecznik)

BREMSLI. ELEKTRIK - brak świateł hamowania (stopiony bezpiecznik lub obwód)

NIVEAUREGELUNG - samochód przeciążony

SPEED LIMIT - informacja o przekroczeniu zaprogramowanej prędkości

 

Powyższe usterki są natychmiast sygnalizowane gongiem i pulsującymi znakami wskazującymi (rys - punkt 1). Usterki występujące jednocześnie są sygnalizowane kolejno. Informacje pozostają aż do usunięcia usterek i nie można ich wygasić przyciskiem check control (CC) (rys - punkt 2)

 

II STOPIEŃ:

GETRIEBEPROGRAMM - usterka w elektronicznym sterowaniu automatycznej skrzyni biegów

BREMSBELAGE - zużycie okładziny hamulców

WASCHWASSERSTAND - niski poziom płynu do spryskiwaczy

TUR OFFEN – drzwi otwarte

KOFFERRAUM OFFEN – bagażnik otwarty

1 BREMSLICHT - przepalona żarówka światła hamowania

ABBLENDLICHT - światło mijania (przepalona żarówka, uszkodzony bezpiecznik lub obwód)

STANDLICHT – przepalona żarówka światło postojowe (jak wyżej)

RUCKLICHT – światło cofania (jak wyżej)

NEBELLICHT VON - światła przeciwmgielne przód

NEBELLICHT HONT. - światła przeciwmgielne tył

KENNZEICHENLICHT - oświetlenie tablicy rejestracyjnej (jak wyżej)

ANHANGERLICHT - światła przyczepy (uszkodzony bezpiecznik lub obwód)

 

Informacje są wyświetlane, gdy kluczyk zapłonu jest w pozycji 2 (w pierwszej kolejności są wyświetlane informacje z priorytetu 1). Po zgaśnięciu napisu pozostają znaki wskazujące. Znak plus (rys - punkt 3) oznacza, że są jeszcze inne informacje, które należy wyświetlić naciskając przycisk CC.

 

Uwaga: Przyciskiem CC można wygasić informacje przed ich automatycznym wygaszaniem lub wyświetlić z pamięci informacje sygnalizowane znakami wskazującymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III STOPIEŃ:

OELSTAND MOTOR - poziom oleju w silniku osiągnął MIN

OEIST. LENKHILFE – płyn wspomagania kierownicy

KUHLWASSERSTAND - niski poziom płynu chłodzącego

CHECK CONTROL - usterka w układzie elektronicznym

OELDRUCK SENSOR - czujnik oleju nie działa nie podłączony

SENSOR OELSTAND - uszkodzony czujnik poziomu oleju

LICHT AN? - włączone światła

 

Najważniejsza informacja jest wyświetlana po zakończeniu jazdy w pozycji O kluczyka zapłonu (w razie kilku informacji są one wyświetlane kolejno - informacje priorytetu 3 następują po informacjach priorytetu 2 i 1). Informacje można przywołać przyciskiem CC w ciągu 3 minut po zakończeniu jazdy - nawet po wyjęciu kluczyka zapłonu i zgaśnięciu wyświetlacza. Informacje są wyświetlane także przed jazdą, gdy kluczyk zapłonu jest w pozycji 2, ale po krótkim czasie lub po rozpoczęciu jazdy znikają teksty i nie świecą znaki wskazujące. Informacje są wyświetlane ponownie dopiero po obróceniu kluczyka zapłonu w pozycję 0.

Znak plus oznacza: Wyświetlić dalsze informacje naciskając przycisk CC.

Wskazówki ogólne:

Gdy pojawi się napis >> Betriebsanleitg << należy znaleźć wyjaśnienie w instrukcji obsługi pod nagłówkami Informacja / Postępowanie

Napis >> Betriebsanleitg << można wygasić przyciskiem CC.

Sprawdzanie wyświetlacza check control (tylko, gdy nie są wyświetlane informacje): Obrócić kluczyk zapłonu w pozycję 2 i nacisnąć przycisk CC. Musi pojawić się napis CHECK CONTROL OK.

 

BETRIEBSANLEITG – instrukcja obsługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzięki za wykaz wyświetlanych usterek. Własnie kupiłem sobie e34 525 i nie do końca wiem co tam jest wyświetlane. Tak więc bardzo mi sie to przydało. Chciałbym sie jeszcze zapytać, czy wiecie może gdzie można znaleźć w necie polską instrukcje obsługi do tego modelu? Mam tylko wersję niemiecką i nie umiem do końca rozkminić wszystkich funkcji komputera pokładowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.