Skocz do zawartości

schowek


mitsuoka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jak otworzyć schowek który się zatrzasnął.Wkładam kluczyk,przekręcam,pociągam za dźwignię i nie chce się otworzyć.Mam wersję bez poduchy powietrznej.Nie specjalnie wiem jak ten zamek jest skonstruowany...Pomóżcie.... :mad2: :mad2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze sobie nie poradziłeś to być może jest sposób, ale tylko być może. Jedyne dojście chyba byłoby od strony środkowej konsoli lub przez środkowy nawiewnik, ale trzeba mieć łapki jak wiewiórka, żeby dostać aż do połowy schowka :jawdrop:

Nie mniej jednak warto spróbować, zrobiłem na szybkiego kilka fotek, niestety jakość pozostawia trochę do życzenia.

http://marcky.fotosik.pl/albumy/279861.html

Mam nadzieję, że uda Ci się obejrzeć te pliki, "schowek1" to jest szczelina od strony środkowej konsoli, gdyby tędy udało się komuś przecisnąć rękę samą górą, a później "schowek2" ponad tą osłoną to dostanie się do zaczepu schowka. Wtedy tylko wystarczy wcisnąć ząbki zaczepu (są dwa po bokach, niestety nie zrobiłem zdjęcia) i schowek otwarty :lol:

Ale to tylko teoria :mrgreen:

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli jeszcze nie otworzyłeś postaram ci się podpowiedzieć.

Miałem to samo w E21 i E34

Mysisz się dostać pod klamkę czymś twardym i cienkim zamek działa na zasadzie zaczepienia 2 łapk klamka ciąnie jeden ząbek a ten pcha drugi coś jak na zasadzie rozwierania nożyc. W BMW często pęka jedna z tych łapek i nadaje się do wymiany.

Najłatwiej rogiąć mocowanie klamki i ją wyjąć zobaczysz cały prosty mechanizm wtedy czymś (ja używałem szczypiec do segrów) zciskasz dwie łapki i otwierasz schowek.

Nic nie łam i nie rozbieraj. Niestety do przyszłej soboty nie będę niał mojej Bejki ale jeżeli sobie nie poradzisz to napisz w sobotę będę mógł wyjąć zmek i przyślę ci zdjęcia.

może masz jakiegoś kumpla z e21,e28,e30,e34 te na pewno mają te same zamki. wyciąga się je odkręcając 2 śrubki. Przy okazji kolega nasmaryje go żeby nie miał tego samego co ty. :wink:

Jszcze jednym sposobem jest odpięcie schowka od tyłu z 2 zatrzasków i bardzo długim krzyżakiem odkręcenie zamka od schowka. Trzeba trochę wprawy delikatnych ręczek i dużo cierpliwości żeby nie połamać schowka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.