Skocz do zawartości

nie działa - centralny zamek, elektryczne szyby, wycieraczki


teules

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w BMW e34 525 91' niedawno włączył mi się alarm w samochodzie, wyłączyłem go z pilota i potem okazało się że centralny zamek nie otwiera drzwi. Kierunki mrugają przy wciśnięciu pilota, raz „mrugną” przy otwieraniu a dwa przy zamykaniu, lecz ani nie otwiera ani nie zamyka centralnego zamka, mało tego nawet z kluczyka nie mogę otworzyć drzwi zupełnie zamek nie reaguje tylko bagażnik da radę otworzyć. Zauważyłem przy tym, że nie chodzą elektryczne szyby nie działa radio oraz nie działają wycieraczki szyb. Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki nawet te pod tylnym siedzeniem wszystkie są OK. Czy ktoś może się orientuje czego mam szukać czy te 4 obwody są na jednym przekaźniku czy układzie elektronicznym i dlatego nie działają ? Dodam jeszcze że jak za pierwszym razem wchodziłem do samochodu przez bagażnik i po otwierałem wszystkie drzwi otworzyłem maskę i wyłączyłem syrenę od alarmu kluczykiem to przez 2 dni wszystko chodziło OK. Zamykał się i otwierał z pilota szyby działały radio i wycieraczki też. A potem to samo i nie działa do dziś. Ktoś ma jakieś pomysły ? co poszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dla tych co mają podobne problemy opisuje co u mnie wyszło. Dużo czytałem na temat tych przekaźników, bezpieczników i elektroniki co się znajduje pod tylnym siedzeniem za kierowcą lecz każdy pisze co innego a schematy i instrukcje też są różne według książki sam naprawiam w tej „bogatej wersji” (którą i ja posiadam) dwa pierwsze przekaźniki są od wycieraczek a drugi od centralnego zamka ale u mnie np.: są tylko puste miejsca a przekaźników nie ma wcale a wcześniej wszystko działało mimo braku tych przekaźników mało tego po prawej stronie jest miejsce na 4 bezpieczniki (przed modułem głównym patrząc z góry) gdzie u mnie były tylko 2 wsadzone 1 i 4. Po prostu wsadziłem bezpiecznik nr 3 i usłyszałem stuk stycznika – i wszystko zaczęło działać, choć wcześniej też działało i bez tego (nie wiem dlaczego) Na pewno nikt mi tego nie wyciągną bo nikomu go nie pożyczałem ani nie byłem w warsztacie – nie wiem czemu tak się stało. Te dwa moduły co są z tyłu jeden jest z elektroniką po wyjęciu go komputer nie działa co informuje o przepalonej żarówce lub braku czegokolwiek, a drugi moduł o takiej samej długości ma same przekaźniki – nie wiem od czego. A teraz wszystko działa tak jak wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.