Skocz do zawartości

Pare pytań do mojej 5


lukaszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kupilem ok 2tyg. temu BMW E34 z silnikiem 2,5 12V chyba jest to M20 lecz nie jestem w 100 procentach pewny ze to ten bo nie wiem po czym to poznać, rocznik auta 90.

 

I mam takie oto pytanie poniewaz od paru dni jak chce odpalic rano auto to akumulator jest maksymalnie padniety ze nawet nie kreci rozrusznikiem tylko przygasna kontrolki i nic wiecej, wiec pare razy juz go ladowalem no ale problem jest caly czas taki sam. Wiec powiedzcie mi czy ten akumulator co mam jest dobry do tego auta KE 26 65Ah 540A.

 

2 moje pytanie jest takie jak moge otworzyc schowek kolo nog pasazera bo roczka od otwierania jest popsuta, bo nie mam juz na niego pomysłów:/ dzisiaj stwierdzilem ze go wyrwe na sile no ale odkrzywil sie na pare cm i dalej nic, wiec powiedzcie mi jak moge ta połke otworzyc?

 

No i ostatnie jak narazie pytanie, otóż chce zamontowac CB-radio i chcial bym wiedziec czy ma ktos z was zamontowane je pod popielniczka (na stale) chodzi mi o to zeby wyciac pod popielniczka dziure i je tam wlozyc, lecz nie chce tego ciac odrazu bo nie wiem czy jest tam miejsce aby wlozyc to CB, wiec jak rozbieraliscie juz ten tunel sirodkowy to powiedzcie mi czy jest tam troche miejsca aby je tam zamontowac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akumulatora to polecam Banner - maja aprobate BMW.

Kupilem i jestem zadowolony. Dodatkowo cena jest bardzo dobra.

Przy okazji moge Ci polecic urzadzenie o nazwie 'megapulser' (do znalezienia na allegro), ktore kupilem do nowego akumulatora.

Sadze, ze moc o ktorej piszesz, jest wystarczalna, ale przydalaby sie lepsza.

Musisz zwrocic zwlaszcza uwage na prad rozruchowy, co przydaje sie w zimie.

U siebie mam 74ah 680a. Cos wiecej o nim bedzie mozna powiedziec po zimie, ale nie sadze, ze beda jakiekolwiek problemy.

Jak sadze, Twoj jest juz wiekowy, i mozliwe, ze cos z nim sie stalo - z moim poprzednim, mimo, ze nie mial 2 lat, uszkodzila sie cela.

Rozladowywal sie zaraz po naladowaniu momentalnie, raz odpalilem i drugi juz nie...

 

Co do reszty natomiast to neich inni sie wypowiedza.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeżeli chodzi o schowek to możesz spróbować rękami wybadać na samym końcu schowka,przy nogach pasażera takie "motylki" - którymi schowek trzyma się na zaczepach. Może jak je odepniesz je to potem coś wymodzisz i otworzysz schowek.

 

A co do akumulatora to jakieś tydzień temu też miałem to co Ty. Padł mi, ładowałem cała noc i ...na darmo - nawet nie zakręcił tylko rozrusznik popykiwał sobie. Rozkraczyła sie zupełnie VARTA po 2,5 roku eksploatacji. Sytuacja mnie zaskoczyła a nie mając wiele gotówki postanowiłem kupić jeden z tańszych - w sumie gwarancje na 2 lata dostałem i jest to akumulator wapniowy a nie kwasowy. Nazywa się Eurostart i ma poj. 75 ah a moc rozruchowa to 680 A. Gdybym mógł wtedy przeznaczyć większą kwotę na akumulator to pewnie kupiłbym jakiś markowy ale działa to działa i chwała mu za to.

Tu troszkę jest napisane o akumulatorach http://www.motofakty.pl/artykul/tab_na_topie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 moje pytanie jest takie jak moge otworzyc schowek kolo nog pasazera bo roczka od otwierania jest popsuta, bo nie mam juz na niego pomysłów:/ dzisiaj stwierdzilem ze go wyrwe na sile no ale odkrzywil sie na pare cm i dalej nic, wiec powiedzcie mi jak moge ta połke otworzyc?

 

Urywajaca sie raczka od schowka to bolaczka w e34...Dostac ta klamke na szrocie graniczy z cudem. Mi samemu sie dwie urwaly...i to wcale nie naduzywalem sily:). Po urwaniu da sie schowek otwierac ale trzeba miec dwa srubokrety dobra latarke i sa tam takie dwa na wcisk aluminiowe bolce.Wyrwyac nie radze bo powyginasz cale mocowanie schowa i kawal dechy rozdzielczej.(ja tak zrobilem za 1 razem).Niestety tak jak pisal kltos wczesniej odkrecenie motylkow z tylu nic Ci nie da bo zatrzask bedzie dalej trzymac.

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no tylu odp. sie nie spodziewalem:), szczerze powiem ze w oplu umialem zrobic wszystko a tutaj poprostu nie wiem jak co i od czego zaczać. Moze to przez to ze mam ja dopiero ok 2tyg.

 

No wiec tak jesli chodzi o ten schowek to odczepialem te motylki z tylu ale nic to nie dalo bo nadal trzyma go na zamku:/

Kolego ZacAnaheim mi sie rączka nie urwala tylko poprostu ciagne aby sie otworzyla pułka i nic tak jakby sie popsul zamek, no i kolego zgadza sie to co mowisz ze nie oplaca sie ciagnac na sile bo sie cos powygina, no ale ostatnio jak sie z nim meczylem to zdecydowalem ze go wyrwe na sile no ale niestety Bmw ma chyba solidniejsze czesci niz opel i troche sie wygielo mocowanie no ale niestety schowka nadal nie umie wyciagnąć:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do akumulatora to jest juz pewnie stary i jego lata świetności dawno mineły, a co do schowka to nie musiałeś szarpac na siłe tylko chwile pomyslec bo miałem to samo tyle że w E39 i dało sie otwierac tyle że kombinerkami a klamki nie szukaj po szrotach tylko jedź do serwisu bo tam kosztuje coś ok 10-20zł(kupowałem) :norty: :norty: :norty:
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sterna_e39 niestety braklo mi pomyslow jak ja otworzyc wiec postanowilem ja wyrwac ale i tak nie puscila i mam ja tam do dzisiaj bo nie wiem jak die do niej dostac, a co do klamki w tym schowku to klamke mam caly czas i nie jest ulamana poprostu jak ja ciagne aby sie otwarla to ta klamka jest luzna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.