Skocz do zawartości

czujniki parkowania


mariusz01

Rekomendowane odpowiedzi

Po zdjęciu przedniego zderzaka polakierowaniu i załozeniu go spowrotem i ponownym zamontowaniu czujników parkowania ( oczywiście robił to wszystko warsztat ) czujniki niedziałały ani przednie ani tylne,czy mozliew jest ze jakieś zwarcie albo inne czynniki mogą spowodować ze niedziała zaden czujnik. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Tak jak piszesz przy uszkodzonym jednym czujniku ( a w zasadzie to nie będzie uszkodzenie, a odpięty) całe PDC nie działa.

 

Po wrzuceniu R- słychać pisk, kontrolka mruga przerywanie.

Aby sprawdzić czujnik przyłóż ucho do czujnika to usłyszysz ciche tyrkotanie na włączonym zapłonie i PDC. Jak tyrkocze to oznacza że czujnik sprawny. Metoda 100% skuteczna lub dotknij palcem, powinna być lekka wibracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręć kluczyk na zapłon (nie odpalaj auta) podejdź do przodu i sprawdź czy wszystkie czujniki tykają (jak zegarek tylko szybciej) później wrzuć wsteczny i sprawdź jak jest z tyłu. Uszkodzony czujnik będzie cichy i wystarczy aby tylko 1 nie działał aby przestało działać całe PDC! uszkodzone PDC oprócz sygnał we wnątrz (po wrzuceniu wstecznego) sygnalizowane jest także migającą diodą na przycisku PDC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

coboos730d muszę się trochę z Tobą nie zgodzić ... przed kupnem swojego auta byłem na serwisie ASO i okazało się podczas sprawdzania systemu PDC że jeden z tylnych czujników nie reaguje. Faktycznie wtedy system był zablokowany ale koleś wykasował błędy i system się odblokował. Oczywiście nie działa jeden z czujników ... Ale system jako taki działa ... Niestety nie mogę stwierdzić że wszystko jest Ok .... u mnie przypadłość z PDC polega na tym że jak temperatura zewnętrzna spadnie poniżej 1-2 stopni Celsjusza wtedy słyszę ten okropny dźwięk przy włączaniu wstecznego i dioda ciągle miga. Ale gdy tylko zrobi się trochę cieplej na zewnątrz wszystko gra jak trzeba .... poza oczywiście jednym tylnym czujnikiem którego zamierzam za niedługo wymienić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coboos730d muszę się trochę z Tobą nie zgodzić ... przed kupnem swojego auta byłem na serwisie ASO i okazało się podczas sprawdzania systemu PDC że jeden z tylnych czujników nie reaguje. Faktycznie wtedy system był zablokowany ale koleś wykasował błędy i system się odblokował. Oczywiście nie działa jeden z czujników ... Ale system jako taki działa ... Niestety nie mogę stwierdzić że wszystko jest Ok .... u mnie przypadłość z PDC polega na tym że jak temperatura zewnętrzna spadnie poniżej 1-2 stopni Celsjusza wtedy słyszę ten okropny dźwięk przy włączaniu wstecznego i dioda ciągle miga. Ale gdy tylko zrobi się trochę cieplej na zewnątrz wszystko gra jak trzeba .... poza oczywiście jednym tylnym czujnikiem którego zamierzam za niedługo wymienić.

Pozdrawiam

 

Nie da się wyłączyć jednego czujnika. Albo działają wszystkie albo system się dezaktywuje i niedziała wogóle. Pomyśl jaki by to miało sens - cofasz do tyłu czujniki nic nie wykrywają aż nagle uderzasz w słupek który stał na przeciw uszkodzonego czujnika - taki przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręć kluczyk na zapłon (nie odpalaj auta) podejdź do przodu i sprawdź czy wszystkie czujniki tykają (jak zegarek tylko szybciej) później wrzuć wsteczny i sprawdź jak jest z tyłu. Uszkodzony czujnik będzie cichy i wystarczy aby tylko 1 nie działał aby przestało działać całe PDC! uszkodzone PDC oprócz sygnał we wnątrz (po wrzuceniu wstecznego) sygnalizowane jest także migającą diodą na przycisku PDC

 

Przecież przednie czujniki też są uruchamiane wstecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Jerry że to jest pozbawione trochę sensu ale ... u mnie tak właśnie jest .... Przejdziesz przed sprawnymi czujnikami to Ci piszczy jak choroba a jak tylko staniesz koło tego uszkodzonego do pupa.

 

A jeśli chodzi o uruchamianie przednich czujników to nie prawdą jest że są uruchamiane wstecznym. To znaczy po wrzuceniu biegu wstecznego uruchamiasz cały system oczywiście czyli przednie też ale kiedy chcesz skorzystać z PDC przy dojeżdżaniu do przeszkody z przodu to musisz użyć przycisku na konsoli albo (jak kto woli) zatrzymać się przed przeszkodą, wrzucić na chwilę wsteczny po czym ruszyć do przodu z automatycznie załączonym systemem PDC ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam.To ja za to w mojej E-60 mam chyba niespotykany problem ,poniewaz tak:gdy wlaczam zaplon to na displayu pokazuje mi juz ze PDC nie dziala,lecz nie zawsze,poprostu raz dziala,a raz nie.Jednak jak nie dziala,wowczas mruga kontrolka PDC ale zadnego dzwieku ani pisku nie ma,poprostu cisza i na monitorze nie pokazuje przeszkody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Jerry że to jest pozbawione trochę sensu ale ... u mnie tak właśnie jest ....

Tak nie jest. Oznacza to, że ten czujnik już się kończy. Dla systemu jeszcze działa, ale podszedł wodą i nie reaguje. Kiedy temperatura spada, to zamarza i przestaje działać całkowicie.

Jest wiosna, więc możliwe, że do zimy się z tym przekulasz, ale zimą może go całkiem trafić i będziesz musiał go wymienić.

Te czujniki tak mają, są bardzo delikatne, jak podejdą wodą, to już nic go nie uratuje, tylko kwestia czasu, kiedy spowoduje niedziałanie całego PDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem że już wogóle nie działa mi PDC ... idzie wiosna, ciepło się robi i mniej błota na drodze więc pewnie któregoś weekendu zdejmę zderzak i zobaczę co z tym czujnikiem i sprawdzę przewody bo jak czytam jest to newralgiczny punkt tego systemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.