Skocz do zawartości

Zakup bmw520i 98r e39


buliaras

Rekomendowane odpowiedzi

Wady:

- zbyt delikatne i kosztowne zawieszenie na nasze drogi;

- zużycie paliwa "znacznie bardziej wrażliwe" na wszystkie czynniki zewnętrzne niż w autach innych marek;

- heble nie na miarę auta o wadze blisko 1600 kg

- mułowaty silnik (nie dotyczy prędkości obrotowych powyżej 4 kobr/min)

 

Zalety:

- wszystko pozostałe :D

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od stanu zakupionego egzemplarza (no może poza mocą). Ja przez 1,5 roku wymieniłem 3 rzeczy (czujnik wałka, szczęki od ręcznego, i łącznik stabilizatora) suma 420zł !! + 2 zmiany oleju z filtrem (260zł) co daje łączne koszty ok. 700zł od września 2007r. Nie liczę kosztu instalacji lpg (3300zł) która w zasadzie już się zwróciła. Co prawda zrobiłem ok 24tkm jednak jak widać auto bezobsługowe, nadmieniam że jest w pełni sił i na przeglądzie nie wykazało nic poza wspomnianym łącznikiem. Spalanie 10-12lpg, w cyklu mieszanym trasa-Poznań ostatnio 11l (wynik z wczoraj). Auto bardzo udane, ekonomiczne zarówno w spalaniu jak i kosztach eksploatacji - pod warunkiem trafienia dobrego uczciwego egzemplarza - mój to 11.1998 na podwójnym Vanosie (w DE miała jednego właściciela) przebieg potwierdzony na chwilę obecną 174.000km. Jeżeli szukasz rakiety celuj w 528, 520- nie jest mułem ale do driftu się nie nada :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też sie nie zgadzam że 520i jest mułem, można spokojnie jeździć w okolicach 150-180 kmh oczywiście wszystko zależy od kondycji silnika. Ja kupiłem moją pół roku temu, zrobiłem nią już 18 tys.km i nie narzekam. Jedyne co wymieniłem to czujnik biegu wstecznego za 15 zł i instalacja gazowa sekwencyja która się już zwróciła.

Auto w miare ekonimiczne jak na swoją mase , umnie śrdnie spalanie w granichach 11/100 km więc jestem zadowolony.

ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kombi to uważaj na zawieszenie nivo, podobno bardzo kosztowne, czy zawieszenie przednie jest wrażliwe, no jest, ale jak na "nowsze" auto nie az tak bardzo drogie, słyszałem że passat B5 ma droższe i słabsze, a to przecież nie ta klasa.

W kombiku mógłby być silnik 523 lub 528 bo jest ciężkie, ale sedan do normalnej jazdy wystarczy 520, osobiście kupił bym 528 automat sedan.

Taki 520 spali Ci 12 max, chyba że mieszkasz w Warszawie albo Wrocławiu.

Ważne żeby nie był przegrzany, po zakupie koniecznie sprawdzić visco, termostat i wymienić płyn, bo silnik jest wyjątkowo wrażliwy na przegrzanie.

Bandyci Mają Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zadbane to bierz i nie patrz na pojemnosc silnika, liczy się stan silnika i autka ogólnie, jesli pewna dosc jest historia tego auta to łykaj je i tyle, wszystko sie psuje, wiec wiesz, jesli chodzi o zawieche to nie jest xle, gdybym nie mial wypadku to nie wymienialbym całego tylu i czesci przodu, bo nie byłóo wybite, ceny oryginalnych czesci zawieszenia nie sa niskie, srednio za wahacz musisz dac ok 300zł ( lemforder) ale sa tez tansze zamienniki, chociaz nie wiem jakiej jakosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw e 39 to dobre auto,ale zalezy od stanu technicznego w jakim kupisz. Ja kupilem od znajomego 528 jak mialo 220 tys km , w 2 lata zrobilem na gazie 376.000 km i spisuje sie w maire ok. Zawieszenie przez kiepskie drogi sie czasem sypie, ale jak o nie dbasz to długo ci posłuży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.