Skocz do zawartości

520d koło dwumasowe - HELP


bodziotg77

Rekomendowane odpowiedzi

witam . Mam taka sprawe .

 

Wczoraj bylem u mechanika i wymienial mi sprzęgło elastyczne i podpore wału .

 

Od tego czasu zauwazylem ze jak motor schodzi z obrotow to przy ok 1500 obrotow ewidentnie slysze jakies niepokojące dzwieki z okolic silnika . Wczesniej tego nie zauwazylem :( . Czy jest mozliwosc ze cos mi spaprał wymieniajac te powyzej napisane elementy ??

 

Tak jakby jakies tryba nie byly zbyt dobrze spasowane . Fura jezdzi idealnie tylko te dzwięki są ( trzeba sie przysluchac )

 

Bylem dzis znow u mechanika i stwierdził ze to nie ma nic wspolnego z wczorajsza wymiana i na 90% jest to kolo dwumasowe .

 

Cena nowego w ASO jest dosc zaporowa bo 2700 pln .

 

Na allegro chodzą po ok 1600-1700 za nowe firmy LUK

 

Jest tez troszke ogloszen z uzywanymi w okolicach 500-700 za koło .

 

Tak sie zastanawiam co robic ? finansowo stoje kiepsko i wywalic kase na nowe mnie przeraza z leksza .

 

Jak poznac ze uzywane jest dobre i jeszcze posluzy troche ??

 

Moze macie jakies linki od jakis pewniakow co maja dobre takie częsci ?

 

z góy podziękowania

 

 

 

ps. moj przebieg 155 tys

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas nie ciekawa sprawa. Osobiście bym nie miał zaufania do używanego. Byłbym bardziej za nowym ale cena odstrasza. Pozostaje zdecydować się na jakieś po regeneracji. Słyszałem że niektórzy regenrują i póki co jeżdżą. Hmm a jak sprawdzic?. Tu masz przykład zepsutego koła
. Dobre koło nie powinno się dać przekręcać rękami( tak jak jest to pokazane na filmiku) i nie może mieć bić( zwichrowane).Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bodzio z 5er spowrotem :) . Dziwna sprawa z tym stukaniem że zaczęło sie dopiero po wymianie, może ci czegoś nie dokręcił. Mechaniorowi najprościej wytłumaczyć że to dwumasa. Czy masz jeszcze jakieś objawy np. szarpanie pedałem sprzęgła przy ruszaniu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jeszcze jakieś objawy np. szarpanie pedałem sprzęgła przy ruszaniu ?

 

nie mam takich objawow .

 

Mam nadzieje ze to nie bedzie skrzynia biegow , bo sie pochlastam .

 

Zobaczymy jak mi to rozbierze . Zrobie fotki i filmik z tym kołem i wkleje tutaj .

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei szarpie pedal sprzegla i cale auto podczas ruszania ale nic nie brzeczy, nic nie stuka, auto nie telepie na wolnych obr.

I czasem zle biegi wchodzą (zgrzytnie - najcześciej z 2 na 3)

 

Czy to dwumasa?

Najgorsze, ze nieleczona jedna rzecz, niszczy drugą.

Tak jak zniszczyłem sobie wahacze dolne jak ociągałem sie z wymianą amorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka firma robi lepsze kola dwumasowe ??

 

Sachs czy LUK ??

 

mam mozliwosc kupic nowke w pudelku Sachs za 900 pln zas na allegro za LUK krzycza najtaniej 1600 .

A skąd niby masz możliwość kupienia SACHSA w tej cenie? Coś mi się wierzyć nie chce że nową dwumasę za tyle da się gdziekolwiek legalnie kupić.

Odnośnie porównania obu tych firm: SACHS, LUK, VALEO to ta sama półka a na dodatek często firmy te wymieniają się między sobą elementami (czyli w pudełku SACHSA możesz znaleźć VALEO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka firma robi lepsze kola dwumasowe ??

 

Sachs czy LUK ??

 

mam mozliwosc kupic nowke w pudelku Sachs za 900 pln zas na allegro za LUK krzycza najtaniej 1600 .

wlasciwie to sachs powinien być dobry pod warunkiem jak nie jest to regeneracja co sądząc po cenie jest bardzo prawdopodobne a luk to właściwie jest w oryginale więc nie wiem sam co sądzic o tym mode tylko dodac że moge załatwić luka za 1400zł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to na 99% dwumasa. mialem z nia klopoty w volvo s60 tez na poczatku trzeba bylo sie przysluchiwac ale dowiedzialem sie od kolegi z aso volvo ze jak mi to chrobotanie za mocno nie przeszkadza to moge tak jezdzic i nic sie nie powinno stac. przesmigalem tak jakies pol roku i po pol roku zdazalo sie ze bylo w miare mocno je slychac no i sprzedalem autko z ta wada koledze. minelo nastepne pol roku i on dalej z tym jezdzi czasem je slychac a czasen nie z tego co z nim rozmawialem to ma zamiar je wymienic na wiosne. wiec jak nie masz kaski teraz to dopytaj sie jeszcze gdzies gdzie sie znaja czy mozesz posmigac z taka wada jakis czas bo jak widzisz w volvie juz rok jezdzi sie z ta wada i jest ok. ogolnie to nic poza tymi odglosami sie nie dzialo sprzeglo nie szarpalo ani nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc jest firma w poznaniu która zajmuje sie tym i dobrze robi , jesli chodzi o regenerację. Wysyłasz im swoje koło dwumasowe a oni przysyłaja ci nowe-zregenerowane, cena jakos ok 600-700zł za wszystko, ale takich firm pewnie troche jest, kwestia aby wybrac dobra. Kolega smiga na zregenerowanym juz 80tys i nic. Spotkalem sie z opiniami, ze lepsze zregenerowane dobrze koło niz nówka Marki LUK, która nie potrafi wytrzymac długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spotkalem sie z opiniami, ze lepsze zregenerowane dobrze koło niz nówka Marki LUK, która nie potrafi wytrzymac długo.

 

Przecież fabrycznie jest montowane koło LUK'a :duh:

Bodziotg77 jeśli nie potrzebujesz faktury to mogę załatwić nówkę LUK'a w naprawdę dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem sie z opiniami, ze lepsze zregenerowane dobrze koło niz nówka Marki LUK, która nie potrafi wytrzymac długo.

 

Przecież fabrycznie jest montowane koło LUK'a :duh:

Bodziotg77 jeśli nie potrzebujesz faktury to mogę załatwić nówkę LUK'a w naprawdę dobrej cenie.

Tak jak fabrycznie montowane są poszczególne podezspoły ukladu hamulcowego tj. ATE, Textar itp, w tym przypadku jest podobnie, przegląajac allegro, sam widziałem dwumasówki LUK-a za 1500zł powiedzmy, nie sadze aby to była pierwsza jakość i o tym mówiłem.... to tak jak z klockami hamulcowymi i tarczami i wszystkim ida różne serie zapewne wiec LUK LUK-owi nie równy, chyba ze skywalker :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lukas23 żarówki i opony też kupujesz w ASO? Przecież to zupełnie "inna" jakość. Żarnik do ksenonu kosztuje w ASO 512zł, w sklepie obok połowę. Twierdzisz że Philips 85122 z ASO i sklepu obok świecą inaczej?

 

Tak się składa że wymieniałem dwumas u siebie (530i M54), kupiłem LUK'a za 1280zł (max zniżki FOTA SA) ma ponad rok i działa znakomicie. Teorii na temat wyższości części regenerowanych nad nowymi nawet nie będę komentował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.