Skocz do zawartości

Xenony a spryskiwacze reflektorow


Apex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie.

 

Czy jesli zamontuje sobie w E39 oryginalne reflektory z xenonami ale nie bede miec spryskiwaczy reflektorow - to czy moge miec problemy na przegladzie lub gdy zatrzyma mnie drogowka ?

 

Czy do xenonow sa bezwzglednie wymagane spryskiwacze reflektorow ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Są wymagane.

I jeszcze podobno system poziomowania < według mnie zupełnie nieprzydatny >

 

Ale chyba dorobienie spryskiwaczy nie jest wielkim kłopotem?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli, to w dziale Zrób To Sam było coś ostatnio o montażu spryskiwaczy.

Swoją drogą był też kiedyś spory wątek o xenonach i stanęło na tym, że jeśli auto wyjechało z fabryki z xenonen, to muszą być spryskiwacze (ważne np. dla tych, co po stłuczce wymieniają przód). Jeśli są natomiast dokładane, to nie musi być spryskiwaczy. Brzmi to bezsensownie ale takie podobno są przepisy. Jak z ich egzekwowaniem, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to zle nazwalem - reflektory maja silniczki ktore same poziomuja reflektory - tak do 2003 roku BMW wypuszczalo auta z fabrycznymi xenonami.

Aktualne reflektory ktore posiadam w aucie na halogenach, rowniez zaraz po wlaczeniu - widac jak sie same poziomuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To nie jest samo-poziomowanie.

Ale łatwo się pomylić.

 

To tylko test regulatorów.

System poziomowania ma specjalne czujniki podłączone do zawieszenia.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiscie pomylilem sie.

 

Trzeba bedzie dokupic i domontowac. Mam nadzieje ze to nie jest sterowane komputerem i ze te czujniki wystarczy podlaczyc jedynie do reflektora ??

Jezeli mam reflektory po lifcie to czy czujniki-pozycjonery tez musze kupic po lifcie - czy beda pasowac do mojego auta ktore jest sprzed liftu ?

Edytowane przez Apex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]I jeszcze podobno system poziomowania < według mnie zupełnie nieprzydatny >

 

"Tobie-kierującemu" samochodem z xenonami bez układu samopoziomowania, Krzysiu, to zapewne nie... ale "Tobie-nadjeżdżającemu z przeciwka" to by się przydało, aby przeciwnik jednak miał układ samopoziomowania...

 

Ale chyba dorobienie spryskiwaczy nie jest wielkim kłopotem?

 

To już Ty sam powinieneś to wiedzieć najlepiej :norty:

 

Pozdawiam Cię

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że od 2003 bo ja mam xenony już w roczniku 1998, a po lifcie już były oczy anioła które mam w drugiej...

Co do tematu to rzeczywiście nikt nie sprawdza czy poziomowanie działa i czy są spryskiwacze... Ale szczerze to chętnie jak jedzie się w nocy takiego dupka z xenonami i bez poziomowania to bym zatłuk na miejscu... Bo nie interesuje go że oślepia innych.

Aż nastał czas zmian, czas walki, Czas Pogardy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Ale szczerze to chętnie jak jedzie się w nocy takiego dupka z xenonami i bez poziomowania to bym zatłuk na miejscu... Bo nie interesuje go że oślepia innych.

 

Al o co Ci chodzi :twisted2: ? Czepiasz się cha-cha-cha :twisted2:... przecież on, kozak za kierownicą auta z xenonami bez samopoziomowania, widzi OK :whistle:

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście się czepiam :) Następnego poczęstuje długimi :)

 

To był tylko żart, bo we mnie też się gotuje jak jakiś osioł jedzie starym rzęchem i ma światła jak zestaw jupiterów oświetlający stadion w tonacji blue

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to za coś takiego powinni odbierać karte wozu i wlepiać mandat... No ale coż co kraj to obyczaj :) Pozdr.

P.S. wiedziałem że zart i ciesze się że nie tylko ja mam takie uczucia.

Aż nastał czas zmian, czas walki, Czas Pogardy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to za coś takiego powinni odbierać karte wozu i wlepiać mandat... No ale coż co kraj to obyczaj :) Pozdr.

P.S. wiedziałem że zart i ciesze się że nie tylko ja mam takie uczucia.

 

Mało, kochany, mało... Powinno być odebranie dowodu rejestracyjnego, przymusowe odholowanie auta na parking i pokrycie kosztów holowania, parkowania i "nawrócenia" auta i jego właściciela do normalności przez wyznaczone firmy, które owo "nawrócenie" robiłoby na parkingu depozytowym policji... A potem oczywiście przymusowe badanie techniczne w wyznaczonej, ściśle kontrolowanej stacji (aby tematu nie załątwiała sama pieczątka diagnosty)... WIem, że to brutalne, ale przez idiotę można zebrać na maskę pieszego, którego nie da się zauważyć w stanie totalnego olśnienia błekitem pseudo-xenonu

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram całkowicie... Szkoda tylko, że pełno jest kolesi którzy w ten sposób niszczą bunie... Bo nie stać go na przerobki w pełnym zakresie tylko tańsze podróbki robione przez ręczki małych azjatów.

Pozdrawiam

Aż nastał czas zmian, czas walki, Czas Pogardy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.