Skocz do zawartości

Wariacje chwilowego wskaźnika zużycia paliwa


Brevka

Rekomendowane odpowiedzi

BMW E39, 1996, 520i, 240tkm

Przez cały czas zachowywał się normalnie (szybka reakcja na pedał gazu, stabilizacja wskazania itp...), wczoraj po ruszeniu ze świateł zauważyłem że wskaźnik zadziałał jakby z opóźnieniem około 1-2 sekund, i późniejsze reakcje na dodawanie i odejmowanie gazu również były opóźnione, i takie wariacje występuję do około wskazania "10", powyżej niego jest już normalnie, czyli załóżmy wskazuje 12, dodaje gazu, momentalnie rośnie, potem znów opada do określonej wartości, za to przy ruszaniu i przy wskazaniach poniżej 10 wskazówka porusza się z opóźnieniem i dość często skokowo...co może być przyczyną? Wszystkie inne wskaźniki (prędkościomierz, obrotomierz) zachowują się normalnie, zauważyłem jeszcze dość dziwną rzecz, mianowicie wczoraj zostawiając auto, wskazówka poziomu paliwa była na 30 litrach, dzisiaj po odpaleniu (wiadomo, zawsze trzeba chwile pojeździć żeby wskazanie było wiarygodne, tym bardziej po postoju na nierównościach) wskazywało koło 22, spora odchyłka, wcześniej różnica przed ustabilizowaniem wynosiła około +/- 2-3 litry...

czytałem o czujniku obrotu w tylnym mechanizmie różnicowym

o przepływomierzu, wtyczkach wskaźników do komputera itp... ale objawy były inne... na oko nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych wskaźnika, tym bardziej, że awaria wystąpiła nagle, bez żadnego wcześniejszego rozbierania zegarów...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co do trochę innego wskazania poziomu paliwa między wieczorem a porankiem to raczej nic niepokojącego. U mnie także są wahania we wskazaniu kiedy przyjeżdżam np z trasy wieczorem a rano idę po auto jadąc do pracy. I nie ma włączonego przewietrzania kabiny a tym bardziej nie odpala się Webasto bo i temperatury są obecnie za wysokie do tego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.