Skocz do zawartości

Brak Mocy 525 Tds Dziwna sprawa Proszę o pomoc !!!


sprocet23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bardzo dziekuje za zainteresowanie sie moim problemem

 

 

Więc jestem trochę zaskoczony co dzieje sie z moia BMW problem powstał kilka miesięcy temu poprostu sie przycina raz jest moc tak jak zawsze ja miała a nagle sie przycina i tej mocy nie ma to tak jakby miała ze 40 KM słaba jak mucha rozpedzam ja biegami a na wskażniku złużycia paliwa jednostkowego wskazówka dochodzi maks do 12 l na biegach 3 4 5 a na 12 jeszcze sie wkręca wyżej ale nie tak żwawo.

 

Byłem już u kilku mechaników i opinie są rózne jedni mówią ze to wina pompy jedni ze przepływka ale nie mam jednoznacznej diagnozy i rozmowa wyglada tak "może przepływka ale nie jestem pewien" tak przepływka kosztuje 950zł a okaże sie ze to nie to proszę o pomoc Serdeczne Dziekuje Koledzy BMKOWICZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne objawy jak mi zaczęła padać pompa progowa - tyle,że w 525D. Do jakiegoś momentu jechał w miarę ok a potem jakby go ktoś przydusił i wrażenie, że spada nawet z obrotów pomimo, że butem coraz bardziej ciśniesz.

Ale czy u Ciebie jest to samo - na 100% tego Ci nie powiem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia - czy w TDSach jest pompa progowa? Tego nie wiem. Ale jeśli jest umiejscowiona tak jak u mnie w 525D to znajduje się w lewym progu mniej więcej na wysokości fotela kierowcy. Tam jest ponoć jakaś część progu, która się odkręca i pompa jest już widoczna.

Ale jak mówię - niech wypowie się ktoś, kto dobrze zna lub miał TDSa bo nie wiem czy w nich ta pompa progowa była czy miały one inaczej to rozwiązane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie powstały nowe fakty dzwoniłem do pewnego mechanika i powiedział mi ze to moze być zawór upustowy na turbinie i należy go wyczyścic czy to może być ta przyczyna takich objawów i czy mozecie mi powiedziec jak sie do tego czyszczenia zabrać Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odpowiedź jest prosta.

Mieszkasz w tarnowie więc nie daleko masz do Rajbrotu, tam są goście co znają e39 i disle na wylot.

Polecam ci szczerze ja miałem problem ze swoim i to duży możesz poczytać moje posty i się dowiesz.

 

Zadzwoń 501203456 i się umów na oględiny nie są tani ale konkretni.

W środku wygląda lepiej niż na zewnątrz, jeździ lepiej niż wygląda w środku. BMW

http://www.motostat.pl/user_images/7193/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mi równiez TDS przerywa ale tak na sekunde lub dwie.Czasami jak dam mu ognia to wyglada tak jakbym puścił gaz i znowu dodał.Moim zdaniem sprawa tkwi w sterowaniu turbiną,ale jeszcze tego nie rozgryzłem i nie mam czasu się zabrać.A jeśli chodzi o pompe progowa to w TDSach takowej nie ma (przynajmniej u mnie 98rok Touring). . . Jak zrobisz to daj znaka co i jak . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie spadki mocy i okazalo sie, że wyszly 2 bledy na kompie: urządzenie dawkowania paliwa (nastawnik) i zawór regulacja ciśnienia doładowania. Pompę zrobiłem, ale za chwilowe braki mocy odpowiada własnie ten zawór, steruje on pracą turbiny. Teraz muszę z nim powalczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.