Skocz do zawartości

530d lużna tarcza hamulcowa ,co się może stać? odpadnie coś?


goldi4321

Rekomendowane odpowiedzi

witam , niedawno mechanik wymieniał mi przednie łożyska koła oraz tarcze i klocki hamulcowe , okazało się jeszcze że czujniki klocków także trzeba wymienić a że owych nie miałem to sobie myśle kupie i sam założe , no więc dziś założyłem i na koncu jak już koło przednie miałem zakładać , złapałem za tarcze hamulcową i zgroza ! tarcza lużna ruszając tarczą wyczówalny wyrażny luz , i tylko tarcza się rusza zacisk i rzeszta jest ok , przy założonym kole jeszcze bardziej słychać i widać luż , moje pytanie teraz co może się stać ??? chyba nieodpadnie mi koło czy coś w tym stylu ? mechanik na urlopie będzie dopiero za trzy tygodnie , nie wiem co robić , pondto wydaje mi się że nawet jak już koło nieodpadnie to przy hamowaniu juzna tarcza może się zdeformować , i tak dużo forsy już poszlo na łożyska tarcze i klocki ,proszę o pomoc może wogóle nie jeżdzić samochodem , aż wróci mój specjalista ? jak ma mam narobić jakieś szkody .

 

pozdrawiam :? :? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jeśli możesz to daj jakieś fotki jak ci to zmontowali.

 

To może być bardzo niebezpieczne.

 

Ale zaznaczam , że przy zdjętym kole może się tak dziać.

tarczę do piasty dociskają śruby koła. A jak koło jest zdjęte to tarczę przytrzymuje tylko jedna mała śrubka i może majster jej nie dokręcał

 

Po prawidłowym zamontowaniu koła NIE MA PRAWA BYĆ LUZÓW NA TARCZY !!! To może ściąć śruby koła i w efekcie < zresztą się domyśl.>

Zakładam , że i tarcze i piasty i śruby kół są właściwego typu.

Ze nie zamontowałeś jakiegoś chińskiego badziewia

 

A czy ten majster wogóle dokręcił ci te piasty???? Jeśli dokręcił prawidłowo to chyba tyle te łożyska wytrzymały.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL71&mospid=47545&btnr=31_0255&hg=31&fg=10

 

Tu widać o co chodzi z piastami.

Nie wymienia się samych łożysk tylko piasty wraz z łożyskami.

Piasta <5> jest przykręcona do zwrotnicy czterema śrubami.

Sruby mają specjalną powłokę zabezpieczającą przed odkręceniem i są naprawdę mocno dokręcone.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie , dzięki za schemat , pomógł mi zrozumieć co z czym i co do czego , no więc na własną ręke zdemontowałem koło ,zacisk hamulca , tarcze hamulcową (ta mała śrubka była przykręcona ,ledwo ją odkręciłem ) no i muszę stwierdzić żę piasta z łożyskiem jest mocno przykręcona spojżałem od tyło śą cztery śruby mocno przykręcone ,no i doszłem do wniosku że ta nowa piasta z łożyskiem mają luz ? łapie przednią część tej piasty z łożyskiem i ruszam nią i wyczuwam luż a jeżeli tylna częśc jest przykręcona to łożysko musi być trefne , do tego sam doszedłem może się myle , poczekam aż gościu wróci i sam spojrzy na to wszystko , na razie złożyłem wszystko i jeżdze ,oby się nie rozleciało :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To masz piasty do ponownej wymiany.

Następnym razem zamontuj jakieś markowe.

I napisz dla potomnych co za wspaniałe piasty zamontowałeś to bedziemy unikać tego " producenta"

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , jakie dokładnie mam nie wiem będe musiał reklamować ponieważ tydzien temu kupione , kosztowały mnie 90 euro za sztukie to nie malo około 350 zł to czyba można oczekiwać jakąś tam jakość takiej częsci , zobaczymy kiedy druga nowa mi siądzie ,bo dwie wymieniałem , dam znac jaka to firma .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.