Skocz do zawartości

Pomoc przy zakupie 540i


marcinsts

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamierzam kupic E39 540i rocznik 2001-2003 najlepiej w M-pakiecie, jednak z tego co sie zorientowalem bardzo ciezko jest dostac takie BMW w Polsce. Przejzalem mnostwo stron z autami i sa takie ale z rocznikow 1996-1999. Postanowilem wiec sprowadzic auto z zagranicy i tu nasuwa mi sie kilka pytan.

Jak najlepiej znalesc takie auto? Czy powinienem jechac w ciemno i szukac czy raczej skupic sie na przegladaniu takich stron jak autoscout24 gdzie tez nie bylo ich az tak wiele. Jesli ktos sprowadzal sobie takie BMW z zagranicy to prosze o pomoc i wskazowki gdzie i jak szukac, czy mozna duzo utargowac na co zwrocic szczegolna uwage przy zakupie. Chcialbym sie zmiescic w 50 tys zl (wlacznie z oplatami za sprowadzenie).

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam od lat w skandynawi,i tak juz powtarzam za wszystkimi ze samochod tylko tu sprzedany i jezdzony jest godny zaufania,no tez do jakiegos stopnia ale latwiej go sprawdzic ,a poza tym auta w skandynawi niesa tak wyeksploatowane,nawet ogladalem na kompie kilka takich bmek ale powyzej 2001 jest b.malo moge ci wyslac kilka anonsow,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam.Na stale mieszkam w Holandii,tu takie auta sa dosc drogie,ale masz pewnosc co do przebiegu i bezwypadkowosci.

1.http://www.autotrader.nl/auto/kopen/Bmw/5-SERIE/6144987/algemeen.htm

2.http://www.autotrader.nl/auto/kopen/Bmw/5-SERIE/6579217/algemeen.htm

Pewnie dalo by sie troche utargowac z tych cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bewan jakbys mogl to bardzo prosze o wyslanie tych anonsow, moze skandynawia to wlasciwy kierunek ;)

http://www.blocket.se/lund/Bmw_540_20359535.htm?ca=23_11&w=3 wprawdzie 99 ale cena i blisko latwo obejrzec http://www.blocket.se/helsingborg/Bilar_saljes_23614896.htm?ca=23_11&w=3 ten blisko, http://www.blocket.se/stockholm/BMW_540i_automat__fullutrustad_23569642.htm?ca=23_11&w=3 az w stokholmie http://www.blocket.se/halland/BMW_540iA_Touring_Exclusiv_23055981.htm?ca=23_11&w=3 ten kombi niewiem czy wchodzi w gre wyglada na zadbany 99 ale ciekawy,sam jestem zdziwiony ze tak malo jest 540stek jest wiecej ale 96 98 jedna 02 ale droga nikt jej niekupi,trzeba tez pamietac ze z kazdej ceny mozna zbic pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze dozbierac i m5 kupic? :D

To bedzie moje pierwsze BMW wiec 540 to i tak spore wyzwanie jak dla mnie, a przesiadka z mondeo tdci sprawia ze troche boje sie tych pierwszych kilometrow i prawie 300 konikow pod maska no ale moze nie bedzie tak zle. Poczatkowo planowalem 530i ale jednak "urzekl" mnie ten dzwiek v8 :D

 

Dzieki za te linki z ogloszeniami z zagranicy jesli jeszcze znacie inne takie stronki to wrzucajcie bede szukal tej idealnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem zdrowo. Wyposażona też grubo. Co do przebiegu - to raczej dość ostrożnie "szacowany" ale raczej naciągany. Chyba, ze ktoś był pasjonatem i się woził tym autem tylko w niedzielę. Ale jak z tym jest to już wiemy na naszych polskich przykładach atrakcyjnych aut z przebiegami jak u 2-latka.

Wątpliwości budzi tylko właściciel komisu (prawdopodobnie od jego nazwiska - imienia jestnazwa) - Emrah Automobile. Albo Turas jakiś albo inny Arab.

1 na 50 takich śniadych się zdarzy, że handluje rzeczywiście dobrymi autami bo to jego hobby/zajęcie itp. Ale lepiej nastawić się na zastanie na miejscu auta po przejściach i syfu w środku. Kilka moich typów z Mobile było sprawdzonych przez znajomych w Niemczech tam na miejscu i pomimo bardzo ładnego wyglądu na zdjęciach okazały sie totalnymi padlinami (silniki wyjechane, środek jak po wożeniu żwiru przez 5 lat, brak jakiejkolwiek historii itp) - włascicielami tych aut byli właśnie Turasy, Araby itp.

Tak więc - ostrożności i zimnej krwi nigdy za wiele. Na miejscu się okaże jak jest faktycznie...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem zdrowo. Wyposażona też grubo. Co do przebiegu - to raczej dość ostrożnie "szacowany" ale raczej naciągany. Chyba, ze ktoś był pasjonatem i się woził tym autem tylko w niedzielę. Ale jak z tym jest to już wiemy na naszych polskich przykładach atrakcyjnych aut z przebiegami jak u 2-latka.

Wątpliwości budzi tylko właściciel komisu (prawdopodobnie od jego nazwiska - imienia jestnazwa) - Emrah Automobile. Albo Turas jakiś albo inny Arab.

1 na 50 takich śniadych się zdarzy, że handluje rzeczywiście dobrymi autami bo to jego hobby/zajęcie itp. Ale lepiej nastawić się na zastanie na miejscu auta po przejściach i syfu w środku. Kilka moich typów z Mobile było sprawdzonych przez znajomych w Niemczech tam na miejscu i pomimo bardzo ładnego wyglądu na zdjęciach okazały sie totalnymi padlinami (silniki wyjechane, środek jak po wożeniu żwiru przez 5 lat, brak jakiejkolwiek historii itp) - włascicielami tych aut byli właśnie Turasy, Araby itp.

Tak więc - ostrożności i zimnej krwi nigdy za wiele. Na miejscu się okaże jak jest faktycznie...

Pzdr.

calkowicie sie zgadza,ja mielem kiedys 740 z niemiec kupiona u afgana skarbonka wielka,mysle ze nawet jednego z tych ciemniejszych trudno by bylo znalezc godnego zaufania ,przebieg napewno cofany,samochodem dobrym miedzy soba by pohandlowali,odradzam bo jezeli bilhandel a do tego ciemny to pierwsza rzecz w calym zjawisku kupna uzywanego auta ,przynajmniej dla mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem zdrowo. Wyposażona też grubo. Co do przebiegu - to raczej dość ostrożnie "szacowany" ale raczej naciągany. Chyba, ze ktoś był pasjonatem i się woził tym autem tylko w niedzielę. Ale jak z tym jest to już wiemy na naszych polskich przykładach atrakcyjnych aut z przebiegami jak u 2-latka.

Wątpliwości budzi tylko właściciel komisu (prawdopodobnie od jego nazwiska - imienia jestnazwa) - Emrah Automobile. Albo Turas jakiś albo inny Arab.

1 na 50 takich śniadych się zdarzy, że handluje rzeczywiście dobrymi autami bo to jego hobby/zajęcie itp. Ale lepiej nastawić się na zastanie na miejscu auta po przejściach i syfu w środku. Kilka moich typów z Mobile było sprawdzonych przez znajomych w Niemczech tam na miejscu i pomimo bardzo ładnego wyglądu na zdjęciach okazały sie totalnymi padlinami (silniki wyjechane, środek jak po wożeniu żwiru przez 5 lat, brak jakiejkolwiek historii itp) - włascicielami tych aut byli właśnie Turasy, Araby itp.

Tak więc - ostrożności i zimnej krwi nigdy za wiele. Na miejscu się okaże jak jest faktycznie...

Pzdr.

calkowicie sie zgadza,ja mielem kiedys 740 z niemiec kupiona u afgana skarbonka wielka,mysle ze nawet jednego z tych ciemniejszych trudno by bylo znalezc godnego zaufania ,przebieg napewno cofany,samochodem dobrym miedzy soba by pohandlowali,odradzam bo jezeli bilhandel a do tego ciemny to pierwsza rzecz w calym zjawisku kupna uzywanego auta ,przynajmniej dla mnie
sory niedopisalem rzecz na nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie - ja bym sie skupił glownie na ofertach osob prywatnych

 

nie mowie ze u handlarza same padliny ale na pewno ryzyko jest większe

 

mój kolega kupił 525d od turasa i wymieniał silnik potem ... okazało się ze nie trzyma kompresji i inne cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Kupic w DE od prywatnego wlasciciela, albo z komisu od Niemca. Trzymac sie z dala od wszlekich "kebabow". Ma miec lakier fabryka, zadnych bledow na kompie i stan tapicerki adekwatny do przebiegu, ksiazki serwisowe i komplet kluczykow.

 

Co do przesiadki z Mondeo... Najwazniejsza rzecz, ktora zrozumialem po przesiadce z 523iA na 540iA to... zanim nacisniesz gaz zastanow sie czy bedziesz mial dosc miejsca aby wyhamowac! Pare razy juz po radosnym wyprzedzaniu musialem dac po heblach, az pyl z klockow zostal na felgach, bo okazalao sie, ze musze zwolnic z 160-180 do 80-90... W tym aucie nie czuje sie predkosci i przyciskajac gaz tak jak w Mondeo baaaardzo szybko znajdziesz sie w okolicach 200km/h. Kontrola trakcji jest swietna zarowno w wersji z ASC+T jak i DSC wiec zostaw ja wlaczona, dopoki nie pocwiczysz duzo na jakims wielkim placu i nie bedziesz mial pewnosci, ze wiesz co robisz. Z kontrola trakcji nic zlego ci sie nie stanie o ile nie bedziesz probowal zaprzeczyc prawom fizyki.

 

Poza tym V8 to V8. Kup... pokochasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was ogladal moze to auto?

Wyglada ciekawie cena tez rozsadna.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10316583

Co do tej Beemki to jedno mi jakoś dziwnie wygląda. Gość pisze, że zawieszenie M-Technik a ona siedzi jakoś strasznie wysoko. Albo ściemnia z tym zawieszeniem albo ma założone za małe koła :?: Noooo chyba, że ma jakąś regulację wysokości zawieszenia i dał na maxa do góry.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej Beemki to jedno mi jakoś dziwnie wygląda. Gość pisze, że zawieszenie M-Technik a ona siedzi jakoś strasznie wysoko. Albo ściemnia z tym zawieszeniem albo ma założone za małe koła :?:

Faktycznie cos w tym jest.

 

A poza tym, czy pakiet m-technik nie mial przypadkiem obramowania w kolo okien w kolorze czarnym a nie srebrnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.