Skocz do zawartości

[e39] wymiana oleju w ASB


admd1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

A możesz napisać co masz zamiar do tej skrzyni zalać?

Chodzi mi o to jaki dokładnie olej chcesz wlać i gdzie go kupisz?

 

jeśli chcesz poprostu wylać to co dasz radę zlać i zalać nowym olejem to raczej zostaw tą skrzynię w spokoju. < taka jest moja opinia na ten temat. >

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszedłem pod auto żeby zobaczyć jaką ma skrzynie i skrzynia jest GM tabliczka zielona i na niej dwa numery :Part no 96022907 i drugie oznaczenie: P16 - - 0186114 a i jeszcze dwie litery : WG. Jaki mam zalać olej do mojej asb?

Odkręciłem lekko dolną śrubę tą boczną , olej który wylatywał ze skrzyni był brązowy i leciał z czarnym brudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostanio bylem u mechanikow co sie zajmuja bmw pracowali w serwisie powiedzieli mi ze przy mojej skrzyni sie nie wymienia oleju sprawdzili na zimnym silniku stan oleju brakowalo 0,5 litra dolali mi olej ja mam najechan 250 tys km mie wiem czy kiedys byl wymieniany olej.Mam skrzynie z zielona zatyczka lifetime oil leje sie olej Esso ATF LT 71141. Skrzynia dziala bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esso ATF LT 71141.

To jest do skrzyni ZF i to nie każdej. Do GM-a są inne oleje.

Ja ostanio bylem u mechanikow co sie zajmuja bmw pracowali w serwisie powiedzieli mi ze przy mojej skrzyni sie nie wymienia.

Temat rzeka. Jest tego ogrom na forum. Zdania są podzielone. Moje - wymienia się. Lifetime - czy lifetime to 150.000 km czy 500.000 km? To jest tylko olej, który się zużywa i należy go wymieniać. W ASO BMW jako pierwsi w Stanach zaczęli zalecać, że należy go wymieniać co 100.000 mil. W Mercedesach też kiedyś nie wyminiali, bo lifetime. Teraz się wymienia. Jak napisałem - temat rzeka. Ja uważam, że się wymienia. Koszt nie jest ogromny. Ważne, aby robił to ktoś, kto się zna na tym, zrobił to najlepiej dynamicznie, zgodnie z procedurą, z zachowaniem temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Esso ATF LT 71141.

To jest do skrzyni ZF i to nie każdej. Do GM-a są inne oleje.

Ja ostanio bylem u mechanikow co sie zajmuja bmw pracowali w serwisie powiedzieli mi ze przy mojej skrzyni sie nie wymienia.

Temat rzeka. Jest tego ogrom na forum. Zdania są podzielone. Moje - wymienia się. Lifetime - czy lifetime to 150.000 km czy 500.000 km? To jest tylko olej, który się zużywa i należy go wymieniać. W ASO BMW jako pierwsi w Stanach zaczęli zalecać, że należy go wymieniać co 100.000 mil. W Mercedesach też kiedyś nie wyminiali, bo lifetime. Teraz się wymienia. Jak napisałem - temat rzeka. Ja uważam, że się wymienia. Koszt nie jest ogromny. Ważne, aby robił to ktoś, kto się zna na tym, zrobił to najlepiej dynamicznie, zgodnie z procedurą, z zachowaniem temperatur.

 

Zgadza się. Na forum było już tyle dyskusji na ten temat, że dziwię się, że jeszcze ktoś zakłada nowe wątki.

 

W skrzyniach zarówno GMa jak i ZFa olej powinno się wymieniać najlepiej co 60-70 tys km, maksymalnie co 100 tys. Nieważne jest co twierdzi BMW, bo oni zarabiają na awariach skrzyń, a okres gwarancji te skrzynie akurat przepracowują prawidłowo. Te same skrzynie GMa pracujące w autach GMa (Opel itd.) mają zalecaną wymianę oleju co 60 tys km i tak się nie psują jak w beemkach. Bzdurą jest gadanie, że jak nie był wymieniany przez 200 tys km to lepiej nie wymieniać. Właśnie koniecznie trzeba wymienić póki skrzynia nie ma objawów problematycznych. Po 200 tys km w skrzyniach pracują ścieki a nie olej a jak wygląda filtr to lepiej nie wspominać.

 

A5S 360R - olej odpowiedni to - BMW part number 83 22 0 026 922 - Texaco ETL-7045E ATF

A5S 390R - BMW part number 83 22 0 024 359 - Texaco ETL-8072B ATF

 

To drugie Texaco w Polsce jest niedostępne w ogóle i ponoć spokojnie można zalewać tym pierwszym, tak wszyscy robią i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A5S 360R - olej odpowiedni to - BMW part number 83 22 0 026 922 - Texaco ETL-7045E ATF

A5S 390R - BMW part number 83 22 0 024 359 - Texaco ETL-8072B ATF

 

To drugie Texaco w Polsce jest niedostępne w ogóle i ponoć spokojnie można zalewać tym pierwszym, tak wszyscy robią i jest ok.

 

nie tak szybko, olej ETL-8072B wystepowal w konfiguracji z silnikami benzynowymi, z dieslami byl olej ETL-7045E, model skrzynie 360/390 nie mial znaczenia

 

ja mam skrzynie A5S 390R i mam olej ETL-7045E

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie prawda. Diesel czy benzyna nie ma tu żadnego znaczenia. Z benzynami w ogóle rzadko występowała skrzynia GMa. Praktycznie tylko w 525i i 530i z USA były skrzynie GMa, Europa miała ZFa. Łatwo to sprawdzić na realoem.

 

Zresztą co ma silnik benzyna/diesel do oleju w skrzyni?? Może być jeszcze tak, że tylko w USA ten drugi olej był stosowany do 390tek, mam takie tabele z tymi zestawieniami ale dotyczące rynku amerykańskiego. Jak by nie patrzeć 7045 można używać i do 360 i do 390.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ale co nieprawda? napisales, ze A5S 390R powinien byc olej ETL-8072B - to jest nieprawda, ja mam taka skrzynie i wiem, ze wlasciwym olejem jest ETL-7045E

 

moze dla Ciebie to nie ma znaczenia, ale powtorze: olej ETL-8072B w skrzyni GM w e39 byl wylacznie w konfiguracji z silnikiem benzynowym (w przeciwienstwie do ETL-7045E, ktory wystepowal w benzynowcach i dieslach), jesli masz jakies zestawienie pokazujac cos innego, to chetnie sie z nim zapoznam, ja nie wiem co rodzaj silnika ma co rodzaju oleju w skrzyni biegow, nie studiowalem na politechnice

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No w ostatnich zdaniach Ci wytłumaczyłem skąd to może wynikać. 390tka w benzynach była tylko w USA i chyba tylko tam stosowano 8072. Nie wynikało to z typu silnika tylko rynku. Trochę źle zinterpretowałem Twoją wypowiedź. A czy ASO BMW zaleca do 390tek numer 83 22 0 026 922 oleju bo szczerze powiedziawszy to nawet nie wiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzwoniłem do dwóch serwisów ASO i na pytanie jaką metodą wymieniają olej każdy ze zdziwieniem pyta o jakie metody mi chodzi. No to ja pytam czy wymieniają metodą statyczną czy dynamiczną. To mi odpowiadają że zdejmują miskę wymieniają filtr i zalewają nowy olej.

Może ktoś mi powie gdzie wymienię olej metodą dynamiczną? Bo w serwisach się bulwersują na pytanie o metodę dynamiczną.

Nie chcę jechać do ASO i zapłacić za zwykłą wymianę oleju 400 zł + olej i częśći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.