Skocz do zawartości

e39 demontaż lusterka zewnętrznego


poncki0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam uszkodzone lusterko lewe chciałbym je odkręcic od drzwi tylko nie wiem jak się do tego zabrac może ktoś to robił proszę o pomoc.

Lusterko jest elektryczne podgrzewane i składane elektrycznie fotochrom muszę też wymienic sam wkład jak go wyjąc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkład siedzi w lusterku na zatrzaski,cztery po obwodzie koła,wystarczy podwazyć palcami i wyskoczy,potem wtyczka od grzałki lusterka.Montaz w odwrotnej kolejności....,całego lusterka nie odkręcałem,więc się nie wypowiadam...,powodzenia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli to jest fotochrom elektrycznie składany to nie próbuj podważać go na siłę bo go po prostu wyłamiesz. Aby wyjąć wkład pod ustaw lusterko na max do góry. Pod szkiełkiem na środku zobaczysz dźwigienkę, którą trzeba przesunąć na bok (tylko nie pamiętam w prawo czy w lewo) jakimś płaskim śrubokrętem lub czymś w rodzaju karty bankomatowej. Jak przesuniesz na bok tą dźwigienkę to wyskoczy wkład lusterka.

 

Żeby zdemontować całe lusterko musisz zdjąć boczek drzwi oraz plastik z głośniczkiem. Lusterko jest zamocowane za pomocą trzech śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej częściowo zrobione wyciągnąłem wkład faktycznie jest na dole taki bolec trzeba go przesunąć w prawo i wychodzi tylko odpiąć przewody i już, naprawiłem ten wkład bo był wylany trzeba zdjąć czarną ramkę która jest naokoło lustra ona jest przyklejona potem nożykiem tapicerskim rozdzielić lustro od szybki między nimi jest ten płyn umyć pod wodą lustro i szybkę i składamy. Teraz mam zwykłe lusterko i podgrzewanie działa. Z tego co wiem to wkład fotochrom jest drogi chciałem wymienić na zwykły podgrzewany ale udało się jeszcze uratować ten wkład. Jak będę miał więcej czasu to zdejmę całe lusterko bo samo nie chce się składać (tylko jak pomagam mu ręką to się składa) więc chyba trzeba je przeczyścić ewentualnie może jakieś trybo wymienić . Może ktoś miał taką przypadłość to piszcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.