Skocz do zawartości

530d problem z gaśnieciem auta przy duzych mrozach


duud

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

auto przy dużych mrozach pali bezproblemowo ale .....

 

odpale auto i ruszam od razu na zimnym - podczas pierwszych metrow chce zmienic bieg na wyzszy wciskam sprzeglo a tu zonk :shock: auto gasnie :evil:

 

wystarcza kilkanascie sekund odczekac az zlapie minimalnie temperature i juz tego problemu nie ma

 

sprawdzalem na kompie jedyny blad jaki mam to przekaznik swiec zarowych ktory zreszta byl wymieniany na nowy z rok temu ale dalej ten sam problem .... ale czy to moze byc przyczyna ? z tego co wiem to grzanie swiec jest tylko wazne przy odpaleniu auta a ono odpala bezproblemowo ...

 

ktos spotkal sie z podobna sytuacja ? jeden mechanik rozklada rece a mnie to strasznie wk....

 

z gory dzieki za jakakolwiek pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a filtr ropki wymieniłeś a do ropki dolałeś jakiegoś uszlachetniacza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie leje tylko dobre paliwko typu v power diesel czy ultimate i filtr tez byl zmieniany dosyc niedawno

 

dzisiaj wlalem rowniez stp do wtryskow i czyszczenie ukladu paliwowego w dieslu

 

poczekam az mrozy wroca i sprawdze czy cos pomoglo

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze za malo plynu w hydralcice od sprzegła? ciezko ci chodzi sprzeglo jak jest zimny?

Znam przypadek gdzie w 530d silnik sie wylaczal przy 200km/h, powodem byl niski poziom oleju w silniku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a to do ropki jakiś uszlachetniacz potrzebny? Chyba do opałowej :duh:

nie życzę ci tego żeby cie zaskoczyło rozwarstwienie parafiny.i żebyś musiał dymać do pracy 2km.z buta. chyba że tankujesz za granica . mój kumpel nalał V-povera i niestety stał, a ja -22'C prztyk i chodzi i nie mam żadnych problemów lałem zawsze i będę lał uszlachetniacze na zimę a nawet w lecie.(auto garażowane pod chmurką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej - sprzeglo chodzi bez zarzutu a oleju w silniku jest tez jak trzeba zreszta wymieniany co roku na castrol edge

 

niezrozumiales mnie, podalem tylko przyklad, chodzi mi o to ze moze jest malo oleju/plynu w hydrallice od sprzegla

 

martino281 wystarczy tankowac na shelu i miec zima powyzej 30l ropki w baku, rok temu przy -32 moj bumer odpalil za pierwszym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje sprawdź czy masz sprawne świece żarowe w pierwszej kolejności a później układ od nich. One muszą wstępnie nagrzać komory silnika i jak są liche lub działaja ich tylko kilka to zimne paliwo wpływając do układu spalania przyczynia się do braku samozapłonu. W tym roku przy -20 już to przerabiałem z kolega w Volvo V40- Auto odpaliło i przejechało 400 m po czym silnik się wyłączył i koniec. Po nocy spędzonej w garażu i nagrzewaniu filtra paliwa i pompki suszarką ponownie opaliło. Podłączając świece żarowe do źródła prądu one nawet nie piskneły po prostu wszystkie 4 były martwe. Po wymianie auto pali bez problemów. A paliwo zawsze było tankowane na shell ale bez depresatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzieki za wskazówki

 

nie wiem czy u mnie to bedzie to samo co pisze wielebny - odpalam bezproblemowo na dużych mrozach i wystarczy ze odczekam 1 -2 minuty aż silnik złapie temp i wtedy problem gaśnięcia nie występuje, natomiast jak ruszę od razu i rozpędzę auto trochę to wtedy w czasie jazdy po wcisnieciu sprzegla albo odpuszczeniu gazu zgasnie raz - dwa razy po czym juz tez temp wrasta i jadę dalej bez dalszych problemow....

 

kolega wielebny pisałeś ze musieliście przez cala noc podgrzewać świeczki itd u mnie jest to chwila

 

nie wiem może mam coś z paliwem jakiś syf w zbiorniku / wodę która przy dużych mrozach blokuje mi filtr nie wiem ale problemu nie moge rozwiazac zabardzo a na kompie oprocz przekaznika swiec nie ma bledu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.