Skocz do zawartości

Kontrolka DDE stale świeci E39 530D POMOCY


Oskarenko

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuję pomocy. Jadąc normalnie po ulicy przytrafiła mi się taka sytuacja, że zapaliła mi się kontrolka DDE i auto nagle zgasło. Paliwa miałem na rezerwie a komputer pokazywał że na tym co mam przejadę jeszcze około 100 kilometrów. Próbowałem potem odpalić ale bez skutku. Kontrolka cały czas świeci. Próbowałem odłączyć akumulator żeby się komputer zresetował ale nic to nie dało. Z pod maski wydobywa się dziwny dźwięk jakieś piszczenie i syczenie które po kilku sekundach od przekręcenia kluczyka ustaje. Ostatnio też jak mi sie zapaliła rezerwa to podjechałem na stację zatankowałem i nie mogłem odpalić auta dopiero po około 30 minutach odpaliło. Na drugi dzień miałem to samo dojechałem pod sklep i potem nie mogeł odpalic i też po około 30 minutach odpalił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z odpaleniem może sugerowac padającą pompę progową - tzw liniową. Ale to oczywiście też może by coś innego. Ja bym najpierw sprawdził tą pompkę - jak nie możesz odpalic postukaj kilka razy nogami w podłogę. Jeśli po takiej kuracji odpali (niekoniecznie już za pierwszym razem) to na 100% kończy Ci się pompa progowa. Dziwna jest tylko ta kontrolka bo kiedy mi padła pompka i nie mogłem odpali auta to kontrolka DDE mi się nie świeciła. Tak czy inaczej - sprawdź pompkę progową.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. pierwsze co zrobiłem to wlałem 20 litrów paliwa. Petem chciałem sprawdzić pompę paliwa tą która znajduje się pod tylną kanapą ale niestety nie dostałem się do niej ponieważ nie wiem jak ją zdjąć ona jest jakoś dziwnie przymocowana. ale jak się głębiej zastanowić nad tym to jak jechałem i na zakręcie zbiornik się przechylił to pompka mogła pociągnąć powietrze i komputer mógł wtedy odciąć zasilanie na pompkę i tak już pewnie zostanie dopóki się tego błędu nie wykasuje. Jeszcze jedna sprawa jest taka że zauważyłem w bezpiecznikach w tylnej części auta że jeden jest spalony. Jest to 30A i znajduje się mniej więcej po środku kasety niestety nie wiem jaki numer. Może ktoś wie od czego to jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o bezpiecznikach było ze 999 razy wpisz w googla bezpieczniki e39 i samo wyjdzie

jeśli już odpalisz samochód najlepiej jak byś go podpiął pod kompa możesz wtedy sprawdzić ciśnienie jakie daje pompka paliwa i inne fajne rzeczy :lol:

GOLD CZEJJJN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.