Skocz do zawartości

528 "Przestrzeliłem" zakręt, wyciek - sugestie?


spectakillah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szkoda, że nie zaczynam przygody na tym forum postem typu: doradźcie jakie felgi kupić, doradźcie przy wyborze M5, itp...przyjemne sprawy.

Moja przyjemną nie jest - w uproszczeniu: wypadłem z trasy bokiem wprost na zmarznięte, zaorane pole. Nie wyobrazajcie sobie za wiele: prędkość nie była duża, ok 50km/h, mam M-pakiet i M-tech i nawet nie draśnięte zderzaczki ani progi.

Uszkodzenia: Rozszczelniona opona na prawym tyle, wystarczyło zdjąć, przesmarować ponownie i gotowe oraz na śniegu jadąc do przodu widziałem kropelki koloru żółtego mniej więcej na środku, ale wyrażnie bardziej po prawej stronie pod autem.Pod spodem wszystko wygląda ok, ale wiadomo - są mrozy i nie wejdę do kanału, zeby zadziałać. Jadąc do tyłu nie było kropelek na śniegu, więc moja sugestia jest taka: cieknie płyn chłodniczy i kapie gdzieś na osłonę pod silnikiem i stąd spływa podczas jazdy na wprost.

Obawiam się czy to nie jakiś olej lub płyn hamulcowy...Na razie auto stoi w garażu i czeka na lekkie ocieplenie.

Trapi mnie ta żółta barwa - może to nie chłodziwo.

Nie sprawdziłem także konsystencji tych kropelek na śniegu (czy były tłuste)

Może ktoś miał podobny problem...ogólnie POMÓŻCIE!!!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,zolty to pewnie plyn hamulcowy,moze przymrozach poszedl glowny cylinderek,ale najpierw zaczna sie klopoty ze sprzeglem jak za duzo wycieknie ,ja tak mialem,pedal sprzegla lecial do podlogi i trzeba bylo dolac ,w efekcie wymiana cylinderka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulcowy płyn to jeszcze nie tragedia, obawiałem się o olej z dyfra, skrzyni lub silnika, o zgrozo! Ale czy ten olej miałby żółciutki kolor? Raczej nie...

Możliwe, że hamulcowy, ponieważ trzymałem kurczowo wciśnięty pedał hamulca przy wypadce i może faktycznie wystrzelił na krórymś cylinderku lub przewodzie. Do domu blisko było, więc nie zdiagnozowałem usterki układu hamulcowego. Nadmienię, że tak delikatne elementy tegoż układu jak czujniki abs są sprawne.Ale w sumie skoro o mało nie ściągnęło opony z felgi to przeciążenie solidne zadziałało i ta prawa strona wycieku - to właśnie prawą stroną wypadłem.

Przyjmując, że to hamulce - jeśli ktoś się orientuje - na jaki koszt mam się nastawić?

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mysle ze nie olej bo bylby w najlepszym razie ciemny a nawet czarny,u mnie wlasnie tak bardziej z prawej strony cieklo,ale tylko podczas jazdy,z czasem nawet bardzo,tu koszt byl ok 1000krtj cirka 400zl,ale kontroluj poziom plynu tak odrazu niewycieknie,a w cylinderku jest problem z uszczelka taki simering i to najczesciej siada,ale spokojnie najpierw daly by znac kontrolki od ukladu hamulcowego ze malo plynu,sam popatrz coraz czy ubywa mozesz zaznaczyc na zbiorniczku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - plan jest taki: jak tylko dokopię się do boomki (tak, to nie literówka - muszę odśnieżyć pas długości 40m i szerokości auta, żeby się wogóle do niego dostać a śnieg głęboki na 80cm - pot na czole) sprawdzę wizualnie hamulce, spróbuję "podpompować" trochę pedałem - może pocieknie. Jeśli nic nie wykryję podjadę na podnośnik i poszukam dogłębniej. W każdym razie w tym tygodniu spróbuję coś ruszyć - będę informował o postępach. Dzięki za odpowiedzi. PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dla pewności sprawdził zawieszenie czy coś się nie przesunęło itp... bo uderzenie było dość silne jak oponie prawie ściągnęło

 

Nie dołuję się na razie - wystarczy kłopot z wyciekiem. Jeśli coś nie tak z zawiasem to na pewno szybko wyjdzie i zdąrzę jeszcze się zestresować. :?

Zawias raczej ok...I hope so. Ale ziarnko niepewności zasiałeś...

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dla pewności sprawdził zawieszenie czy coś się nie przesunęło itp... bo uderzenie było dość silne jak oponie prawie ściągnęło

 

Nie dołuję się na razie - wystarczy kłopot z wyciekiem. Jeśli coś nie tak z zawiasem to na pewno szybko wyjdzie i zdąrzę jeszcze się zestresować. :?

Zawias raczej ok...I hope so. Ale ziarnko niepewności zasiałeś...

 

 

Ale zawsze lepiej dla pewności sprawdzić nic cię to nie kosztuje a to zawsze bezpieczeństwo twoje i bliskich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.