Skocz do zawartości

PDC nie działa + problem(?) z webasto


Macius_lol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam BMW 530d E39 2000r, i nie działają mi niestety czujniki parkowania. Kupiłem na allegro kabel do komputera i pobrałem błędy:

-----------------------------------------
18 ultrasonic sensor rear middle left

Error frequency: 255

short circutsuppliercable/datacable to ground
Open circut
oscillationending error
Error preset 
-----------------------------------------
19 ultrasonic sensor rear middle right

Error frequency: 255

short circutsuppliercable/datacable to ground
Open circut
oscillationending error
Error preset 
-----------------------------------------

 

domyślam się że 2 czujniki z tyłu są po prostu uszkodzone (chyba że się mylę?), i pdc piszczy jak się włączy (tu zasięgnąłem wiedzy googla że to niby jakiś tryb awaryjny pdc który się włącza jak 2 czujniki są uszkodzone). Ale moje pytanie brzmi, dlaczego także z przodu nie działa mi PDC skoro komputer pokazuje błędy tylko na czujnikach z tyłu?

 

Druga rzecz to ogrzewanie postojowe, mianowicie jeszcze nigdy nie udało mi się go uruchomić, ale przy okazji podłączenia komputera włączyłem je w celu sprawdzenia. I tu z początku wydawało się wszystko ok, ale gdy odpalił się ten mały silniczek spalinowy to zaczął strasznie dymić! Doczytałem że spaliny powinny się wydostawać dołem z jakiegoś małego tłumika ale w moim przypadku była to chmura dymu i gdyby odpalił się ten silnik na parkingu to pierwszy przechodzień wezwał by straż pożarną myśląc że auto się pali! spaliny wydostawały się gdzieś dołem ale nie posiadając kanału nie byłem wstanie dokładnie sprawdzić z którego miejsca dokładnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 jak sa uszkodzone czujniki to cały czas piszczy PDC , sprawdz dokładając ucho do czujki bedziesz słyszał tam stuki to jest czujka ok , jak nie to popsuta

 

po 2 ta chmura dymu normalna rzecz jak dwano nie było uruchomiane webasto , tym sie nie przejmuj , pochodzi troszke czasu i nie bedzie tej chmurki musi sie wypalić nadmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za szybką odpowiedź zaraz będę dalej sprawdzał w takim razie.

 

A mogę mieć jeszcze jedno pytanie :) , mianowicie - auto które kupiłem było po stłuczce (dostało w tyłek) i krótko po kupnie pewien mechanik pytał mi się czy nie stuka mi coś w bagażniku, że te auta mają do siebie że jak dostaną w dupę to coś się urywa i trzeba to wymontować/wymienić. Wtedy tematu nie było bo nic mi nie stukało, ale niestety teraz zaczęło :/ i moje pytanie brzmi co to może być? czy to to o czym mi wspominał czy może coś się z zawieszeniem z tyłu dzieje?

 

Wiem że powodem stukania może być 100 różnych rzeczy, i trudno zgadnąć ale może są jakieś takie najpopularniejsze powody?

 

Mam wersie Turing jeżeli to coś pomoże/zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.