Skocz do zawartości

lampka zamkniecia tylnej klapy mi czasami swieci


dobry ziom

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze jak otworze tylna klape to po powrocie do auta jak zapale silnik wyskakuje mi ostrzezenie na pulpicie jakby klapa byla nie domknieta po paru min zaczyna mrugac az w koncu gasnie do czasu jak znowu go otworze nie wiem wydaje mi sie ze jest tam jakis czujnik co sie musi blokowac lub zawieszac ale nie mam pojecia gdzie go szukac z gory dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
podłączam się mam to samo, ktoś może wie co zrobić? u mnie jest taki przypadek że auto było uderzone w tył prawdopodobnie jakiś czujnik do wymiany, proszę o pomoc.
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ja miałem podobnie jak chwile nie jeździłem 5er, dla mnie to było później śmieszne

 

Okazało się, że za szybko zamykałem bagażnik, te elementy które po dotknięciu chwilkę pracują nie zaskakiwały jak natychmiast po otwarciu zamykałem bagażnik

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, że u mnie po zamknięciu bagażnika oświetlenie w nim gaśnie, zamek pracuje tak jak powinien,czyli wszystko normalnie, tylko pali się ta kontrolka :duh: . Do zamka wchodzi wtyczka z czterema kablami najlepiej by było wypiąć wtyczkę z zamka i zewrzeć piny żeby zobaczyć "na krótko" czy kontrolka zgaśnie czy nie. Może ktoś wie który pin z którym bo boję się żeby jakiegoś zwarcia nie zrobic :? jeśli lampka nie zgaśnie (a wszystko pracuje normalnie) to pozostaje mi tylko szukanie przetartych kabli?
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Stykałem te piny na różne sposoby :think: zapalała się oczywiście żarówka czasem,ale kontrolka nie gasła.... :duh: Znalazłem na forum temat o siłowniku tylnej klapy że tam jest jakiś mikroprzełącznik który ma sygnalizować otwarcie i zamknięcie klapy który potrafi się zepsuć :( . Czyli generalnie cały siłownik do wymiany koszt 100zł. Zastanawia mnie tylko to że po zamknięciu klapy światła wewnątrz bagażnika gasną :jawdrop: czyli otrzymują sygnał że klapa została zamknieta, a kontrolka świeci się dalej. Co to może być :think:
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
chce odświeżyć temat bo już 4 lata jak mam e46 i ta lampka ciągle się świeci :duh: . Czy ktoś wie które kable przy wtyczce trzeba zewrzeć aby kontrolka otwartej klapy zgasła?(ja ma cztery przewody) w gumie na łączeniu klapy z budą sa OK ciągnałem jeden po drugim i wszystkie są całe. Dokąd idzie ta wiązka kabli?
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam podobny problem w E39 sedan. W wiązce przewodów był przerwany kabel. Jednak po złączeniu nadal nie gasła lampka sygnalizująca otwarcie klapy bagażnika. Problem rozwiązałem połowicznie zwierając przewód brązowy z biało-brązowym. Lampka na desce rozdzielczej nie świeci się przy otwartej i przy zamkniętej klapie. Może kiedyś do tego wrócę i zrobię tak jak należy choć szczerze w to wątpię.

 

Jeśli mógłby ktoś opisać te 4 piny w czujniku zamka klapy to sprawdziłbym czy on działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam odświeżam temat kontrolki tylnej klapy lub szyby (touring), a mianowicie czytałem i szukałem odpowiedzi na moją przypadłość i nie znalazłem jednoznacznej odp . Przy świecącej się kontrolce u mnie nie działały wycieraczka i spryskiwacz tylnej szyby , więc rozebralem plastiki żeby dobrać się do zamka szyby i tam odpowiedzialnym kablem za kontrolke jest kabel koloru brązowo żółty, który trzeba zewrzeć z brązowym i wtedy kontrolka zgaśnie , u mnie rozwaliła się kostka więc tak zostawiłem zwarte ale wtedy nie działa mi otwieranie szyby , ale ten kabel jest odpowiedzialny za tą kontrolke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie ja u siebie problem rozwiązałem, ale nie ma innego wyjścia jak wyjąć ( w miarę możliwości) tylną wiązkę kabli. W klapie wszystko rozpiąć, wyciągnąć i posprawdzać przewody. Co ciekawe u mnie kable były popękane w tym miejscu http://i56.tinypic.com/rm09yb.jpg

 

ale także głębiej! w samej budzie i to pod tą gumową oprawą... tam to dopiero były połamane te kable? dlaczego tam? pojęcia nie mam, ale jak już ktoś nie ma pomysłów to polecam się tam dostać jednak żeby odsunąć tego czarnego kondona musicie rozpiąć wszystko od klapy i w ten sposób wyjąć wiąskę z kondona, inaczej będzie za krótka żeby sie dobrać do tego miejsca

330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.