Skocz do zawartości

525TDS Kombi, tylna wycieraczka i otwieranie tylnej szyby


sirAW1975

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów E39. Jestem tu "nowy", więc na wstępie się przedstawię:

 

BMW 525 TDS Touring (lub jak kto woli kombi :D ) r.1997, automat.

Kupiłem to "cacko" wczoraj (wcześniej, miałem okazję posiadać E34 z 1991r 2.4td). Auto działa, bez zarzutów ale ma małe niedociągnięcie: nie mogę otworzyć w tylnej klapie samej szyby i nie działa też tylna wycieraczka.

Narazie posprawdzałem wszystkie połączenia elektryczne (wizualnie i dotykowo) wygląda to OK.

Może ktoś z Was podpowie gdzie szukać problemu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przewody co idą przy zawiasie z prawej strony, na pewno się poprzecierały albo zgniły. Normalne rzecz. Trzeba wykręcić dwie śrubki (gwiazdki) i wyciągnąć osłonkę od zawiasu i masz już całą wiązkę kabli. Powiem od razu że dojście jest kiepskie. Trzeba się troche nagimnastykowa. Ja u siebie miałem podobne objawy. Nie chodziła mi wycieraczka, ale nie miałem też jednego swiatła wstecznego i jednego postojowego, wszystkie po prawej stronie. Jak zobaczyłem tą wiązke kabli to się przeżegnałem, że tam nie doszło do żadnego zwarcia. Prawie wszystko poprzecierane. Te co były pourywane to porobiłem na kostki, a przetarte zaizolowałem taśmą. Narazie jeżdżę tak 2-gi miesiąc i nic się nie dzieje. Jak znowu zacznie szwankować to chyba wszystkie te kable polutuje i zaizoluje. :D

 

P.S.

Zanim zaczniesz sprawdzać tą wiązke kabli to najpier oczywiście sprawdz bezpieczniki!! :D Znajduja się w schowku na rękawiczki. :mrgreen:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za info michalnowak83.

Uczynilem, tak jak opisałeś.

Też się przeraziłem gdy zobaczyłem tę wiązkę. Przyczyną jest to, że wchodzi ona centralnie pod sprężynę klapy głównej i cały czas wtedy przesuwa się w momencie gdy podnosimy i opuszczamy klapę bagażnika. Właśnie wtedy przecierają się kable.

Ja polutowałem je a następnie poprzez głośnik w podsufitówce, podciągłem wiązki i teraz nie leżą pod sprężyną.

Światła mam, klapa się otwiera i po zamknięciu dociąga, wycieraczka zaczęła działać i spryskiwacz też.

Obecnie "walczę" z tylną szybą i jej mechanizmem otwierania. Zauważyłem, że taśma eletryczna za pomocą której po wciśnięciu przycisku w mechanizmie podnoszenia szyby, jest przełamana i poprostu nie mostkuje ścieżek.

Zastanawiam się czy można dokupić samą taśmę czy trzeba zdejmować wycieraczkę tylną i cały mechanizm wymieniać.

Pozdro.

 

P.S.

Ma ktoś może opis bezpieczników bo w moim aucie nie mam żadnego, nawet po niemiecku nic nie ma a w instrukcji też brak opisu.

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.