Skocz do zawartości

zgodność lusterek anglik=europejczyk? PILNE


Wojciech35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów...

ponieważ uszkodziły mi się po zimie wkłady lusterek i muszę zmienić, chcę kupić kompletne lusterka (bo i obudowy mam popękane). Tylko teraz pytanie: czy lusterko z anglika będzie pasowało do mojej wersji E39 z 1996r.???

oto lusterko do zakupu: http://moto.allegro.pl/item997226926_bmw_e39_lusterko_prawe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko/obudowa powinno bez problemu pasować. BMW jest dostosowane do ruchu prawo i lewostronnego (przekręcane regulatory w lampach do ruchu lewo i prawostronnego i właśnie symetryczne lusterka zewnętrzne).

BMW to nie Passat, w którym zewnętrzne lusterka nie są symetryczne i trzeba kombinować.

Ale dla pewności tego co piszę może jeszcze poczekaj żeby się wypowiedział ktoś kto być może już przerabiał takie operacje z częściami od anglików montowanym do wersji na europę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuja mocowania ale nie bedziesz nic widzial bo w angliku kierownica jest po drugiej stronie i sa inne katy pod jakimi lusterka stoja. przerabialem ten sam temat wiec wiem o co chodzi

Były:

Ford Fiesta XR2i

Opel Calibra 2.0 16v ECOTEC

BMW E36 316I Coupe '98

BMW E46 330D Sedan '00

BMW E36 318 IS '95

vauxhal omega 2.5 v6

BMW E39 540iA '98

vw passat 1.9tdi

e46 328i '00

E46 325Ci kabrio '04

E60 520i '04

E46 330D touring Indyvidual '02

Jest:

BMW E65 730D '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz wymienic tylko wklady i te plastikowe obudowy zewnetrzne pozostawiajac swoj mechanizm i podstawe to smialo mozesz kupowac. wklady sa takie same i tak samo z obudowami, jedyna roznica jest w podstawie, ktora jest pod innymi katami

Były:

Ford Fiesta XR2i

Opel Calibra 2.0 16v ECOTEC

BMW E36 316I Coupe '98

BMW E46 330D Sedan '00

BMW E36 318 IS '95

vauxhal omega 2.5 v6

BMW E39 540iA '98

vw passat 1.9tdi

e46 328i '00

E46 325Ci kabrio '04

E60 520i '04

E46 330D touring Indyvidual '02

Jest:

BMW E65 730D '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko/obudowa powinno bez problemu pasować. BMW jest dostosowane do ruchu prawo i lewostronnego (przekręcane regulatory w lampach do ruchu lewo i prawostronnego ...

 

Co do lamp to się mylisz - metalowa wajcha która jest pod plastikowym 'korkiem' nie służy do przełączani między ruchem lewostronnym a prawostronnym tylko do spłaszczania lini światłocienia. Czyli zamiast \__ jest __ -- sprawdziłem stojąc w garażu na ścianie. O tym czy lampa jest do ruchu prawo/lewo stronnego świadczą oznaczenie (w formie strzałek).

Edytowane przez Kaczyxp
...... V8 ...... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]do spłaszczania linii światłocienia. Czyli zamiast \__ jest __ -- sprawdziłem stojąc w garażu na ścianie.

I to właśnie miałem na myśli. A że temat był o lusterkach a nie lampach to nie było powodów, żeby zagłębiać się w szczegóły odnośnie spłaszczania linii świateł.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - problem w tym że na wielu forach ludzie piszą że 'wajchą sobie przestawisz...' bo gdzieś tak przeczytali/usłyszeli, a potem są posty w stylu 'słabo mi świecą' i kończy się na montażu jakiś zasranych chińskich HIDow które bardziej oślepiają niż oświetlają drogę :mad2: Niestety, osobiście dałem się tak wsadzić na minę - na szczęście udało mi się je zwrócić.
...... V8 ...... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów...

ponieważ uszkodziły mi się po zimie wkłady lusterek i muszę zmienić, chcę kupić kompletne lusterka (bo i obudowy mam popękane). Tylko teraz pytanie: czy lusterko z anglika będzie pasowało do mojej wersji E39 z 1996r.???

oto lusterko do zakupu: http://moto.allegro.pl/item997226926_bmw_e39_lusterko_prawe.html

napisałem ci na PRIW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lusterka wymienione!

a teraz kilka może przydatnych uwag...tak "dla potomnych":

 

sama wymiana zajęła mi około dwóch godzin...

najpierw trzeba zdemontować "boczki" drzwi i rozłączyć wiązki kabli... Jak to zrobić można obejrzeć http://www.youtube.com/watch?v=zEZ-bcEYdRA&feature=player_embedded...

wyjąć (wcale nie do końca) obudowę głośnika wysokotonowego..wystarczy tak do połowy ramy drzwi...

odkręcić głośnik wysokotonowy i pozostałe dwie śruby lusterka...jedna z nich znajduje się pod uszczelką gumową, ale wystarczy ją tylko odchylić...

Zamontowanie wszystkiego w odwrotnej kolejności.

 

Jedyna kwestia to faktycznie różne kąty wykonania lusterek między tymi z "anglików" a tymi z "europejczyków".

Ale nie jest tak, że nic nie widać po zamontowaniu lusterek angielskich. Można "podciągnąć" samymi silniczkami, lub wstawić jakieś tulejki dystansowe pod mechanizm, by uzyskać odpowiedni kąt. Ja zostawiłem bez żadnych dystansów i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Możesz śmiało zakładać od anglika. Jeżeli nie chcesz wydawać dużych pieniędzy na lusterko. (musisz do końca na silniczku przekręcić lusterko) Jedyne co możesz dokupić to wkład bo od anglika pokazuje inną odległość. Ja właśnie skończyłem tą operacje. Wydawała się trudna a poszło bardzo dobrze. Śmiało odkręcasz śrubę koło klamki i od wlotu powietrza. długim śrubokręt wkładasz pod tapicerke i odrywasz najpierw dół później góra. (mi żaden kołek nie pękł) jak zdejmiesz to musisz wyjąć całe sterowanie (regulacji szyb i lusterek) wypiąć kostkę odpowiadającą za lusterko. później zdejmujesz plastik w koło szyby (tam gdzie sykacz) i masz wszystko na wierzchu) aaa i pamiętaj że przewody od lusterka (anglika) są krótsze i są na styk jak będziesz składał. w razie pytań. tomaszostrowski92@gmail.com pozdrawiam;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak.... sądzę że ta odpowiedź była bardzo przydatna, kolega założyciel tematu wkońcu po dwóch latach będzie mógł zdecydować się jakie lusterka założyć. :mrgreen:

Lubię czasem odgrzewane kotlety, ale no żeby to miało miesiąc góra, a nie dwa lata :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.