Skocz do zawartości

DDE Dziwne zachowanie silnika


macieknowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Posiadam E39 530D automat z 98 roku. Od czasu do czasu nagle podczas jazdy zapala mi się dioda żółta DDE. Wtedy silnik przestaje reagować na pedał gazu i zwalnia do 30 km/h. Kiedy się zatrzymam i przełączę skrzynie na P jednocześnie trzymając nogę na hamulcu jest OK ale kiedy puszczę nogę z hamulca wtedy obroty wzrastają do 1500. Dodam że dzieje się tak podczas deszczu lub gwałtownego hamowania. Może woda z deszczu dostaje się do komory i robi zwarcie, ale pytanie gdzie? Podłączyłem silnik pod kompa i wykazało najpierw że webasto robi zwarcie na magistrali. Po drugim podłączeniu komputer wykazał błąd potencjometru gazu. Tylko że teraz wszystko działa bez żadnych problemów i dioda DDE sama zgasła ale nie wiadomo na jak długo. Miałem tak już kilka razy. Sam już nie wiem o co chodzi. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuję sprawdzić puszkę z komputerem - znajduje się pod obudową filtra nawiewu, pod maską od strony pasażera.

Może woda zalewa kompa i wariuje.

Mi niedawno właśnie woda zalała DDE i skończyło się na wymianie DDE, EWS i immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderatorzy
Z DDE też miałem problem tylko przy przyspieszaniu silnik w momencie zapalenia kontrolki DDE schodził do wolnych obrotów brak reakcji na pedał gazu. Gdy trzymałem wciśnięty gaz kontrolka się świeciła,po puszczeniu gazu momentalnie wracało do normy.Fakt że pojawiało się to sporadycznie ale było bardzo drażniące i niebezpieczne zwłaszcza przy wyprzedzaniu.Po pewnym czasie znów zapaliła się kontrolka DDE i auto zgasło,niestety nie odpaliło już.Winna okazała się pompa zasilająca paliwa(ta elektryczna).Po wymianie pompy i odpowietrzeniu wszystko wróciło do normy i problem nie występuje już :P Było to związane ze skokami ciśnienia paliwa i wtedy głupiało.Moje auto to Tds(inna bajka),ale twoje też ma pompkę która może szwankuje i dzieją się takie anomalie.
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to nie będzie pompa paliwa. U mnie gdy wciskam pedał gazu do podłogi wszystko jest ok i nic się nie zapala, a samochód wciska w fotel. Więc ciśnienie podawanego paliwa musi być prawidłowe. Uważam że będzie to coś związanego z ABS, ponieważ DDE zapala mi się tylko podczas gwałtownego hamowania. Może pompa ABS? Ale dziękuje za podpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem w google to nie boli co to takiego DDE, jest to przy rozruchu grzanie świec żarowych podczas jazdy gdy się zapala usterka sterowania elektronicznego silnikiem i\lub błąd zasilania paliwa i to jest 99% przyczyn zapalania się DDE. Najczęściej winne są filtry lub pompa paliwowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
podczas jazdy gdy się zapala usterka sterowania elektronicznego silnikiem i\lub błąd zasilania paliwa i to jest 99% przyczyn zapalania się DDE. Najczęściej winne są filtry lub pompa paliwowa.

Zgodze się z kolegą.U mnie wystepowało to nieoczekiwanie widocznie pompa się musiała przycinac.Na początku 1-5 razy na miesiąc,pózniej coraz częściej aż sie ze...ało.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy. Po pierwsze wiem co sygnalizuje palące się DDE i nie musze wchodzić w google. Po drugie u mnie z pompą paliwa i całym układem paliwowym jest wszystko ok. Filtry też były wszystkie wymieniane. Powtórzę że DDE zapala mi się tylko podczas gwałtownego hamowania, dlatego wnioskuję że może mieć to związek z pompą ABS. Ale tak naprawdę przyczyn może być wiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.