Skocz do zawartości

Czujniki parkowania - złe działanie


ogród-lca

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z czujnikami parkowania przód - tył nie działają kontrolka w przycisku wyłączającym ich działanie mruga cały czas przy wbiciu wstecznego lub pierwszego biegu a powinna się świecić na stałe jeśli system jest włączony. Co może być przyczyną może nie działający któryś z czujników tylko jak sprawdzić , który ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z czujnikami parkowania przód - tył nie działają kontrolka w przycisku wyłączającym ich działanie mruga cały czas przy wbiciu wstecznego lub pierwszego biegu a powinna się świecić na stałe jeśli system jest włączony. Co może być przyczyną może nie działający któryś z czujników tylko jak sprawdzić , który ?
przypuszvzam ze ktorys czujnik padl to najczestsze,wlacz zaplpn,wrzuc wsteczny albo wlacz recznie pdc,i sluchaj ktory czujnik ,niecyka,tak jak zegarek tylko glosniej,u mnie byl tylny prawy,z tego co slyczalem to najczesciej wlasnie te boczne szwankuja,jesli nie trzeba sprawdzic przewody i modol,ale raczej na czujniku powinno sie skonczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziś osłuchałem czujniki w swoim aucie i nie cyka mi tylny wewnętrzny od strony kierowcy próbowałem się do niego dostać od spodu ale nie da rady go wyciągnąć więc muszę zdemontować zderzak ma może ktoś schemat demontażu tylnego zderzaka w kombi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie musi byc padnety czujnik, moze byc lekko uszkodzony czujnik cofania w skrzyni ktory daje impuls.

druga sprawa moze nie dzilac PDC jak czujniki sa zabrudzone, ja tak mialem, tylny czujnik czyl zaklejiny brudnym topiacym sie asfaltem i PDC nie dzialalo,.

jak cos to pisz na PW bi z PDC juz troche mialem doczynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki mam wszystkie czyste myślę, że gdyby było coś z PDC to żaden by nie działał a skoro wszystkie cykają prócz jednego to wina musi być po stronie samego czujnika może to tylko przerwany kabelek, lub jakieś zabrudzenie, ale od, wewnątrz lecz tak jak pisałem nie ma do niego dojścia i będę musiał ściągnąć lub odsunąć trochę zderzak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki mam wszystkie czyste myślę, że gdyby było coś z PDC to żaden by nie działał a skoro wszystkie cykają prócz jednego to wina musi być po stronie samego czujnika może to tylko przerwany kabelek, lub jakieś zabrudzenie, ale od, wewnątrz lecz tak jak pisałem nie ma do niego dojścia i będę musiał ściągnąć lub odsunąć trochę zderzak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki mam wszystkie czyste myślę, że gdyby było coś z PDC to żaden by nie działał a skoro wszystkie cykają prócz jednego to wina musi być po stronie samego czujnika może to tylko przerwany kabelek, lub jakieś zabrudzenie, ale od, wewnątrz lecz tak jak pisałem nie ma do niego dojścia i będę musiał ściągnąć lub odsunąć trochę zderzak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Koledzy jak się dobrać do tych czujników mam walnięte dwa tylne jeden środkowy jeden narożny dziś podniosłem auto, ale nie ma tam jak ręki wsadzić nie wiej jak je wyciągnąć wystarczy je wypchać? czy trzeba zderzak sciągać? może ktoś już to robił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągasz napewno z belką- mocowany jest chyba podobnie jak przód czyli na dwóch amortyzatorach - dwie długie śruby, od spodu ich nie widać więc podejrzewam że są gdzieś pod plastikiem schowane w przedziale bagażnika

 

dokładnie nie wiem jak to wygląda bo nie ściągałem ale jak się uporasz to na pisz jak zdjąłeś bo mnie też to czeka

 

tu masz rysunek belki, amortyzatorów i śrub o których mówiłem

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/y/r/64.png

 

tutaj obudowa i jak się nie mylę to po zdjęciu tej długiej osłony są widoczne otwory do wykręcenia śrub

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/w/b/143.png

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może przy okazji się podepnę pod temat

 

co może być przyczyną że dwa tylne czujniki mi nie działają (nie widzą przeszkody, nie cykają) a mimo to cały układ działa - oczywiście oprócz pola widzenia tych dwóch czujników

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki też już to znalazłem widzę że trzeba ściągnąć ten środkowy plastik i tam są dwie śruby mocujące belkę do odboi. Trochę źle to rozwiązali mogli dać te śruby od dołu tak jak jest w audi i nie trzeba by było sciągać plastiku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.