Skocz do zawartości

SILNIK , drgania ,"Bicie sprzegła" !!!!!!!!!!


mlodziks

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

jakis czas temu jadac smaochodem uslyszalem dziwne walenie w silniku lub skrzynia biegów. od tej pory wyczuwalny byl pod pedalem sprzegła ,dziwny ruch, ktorego byc nie powinno zwiazny prawdopodobnie ze sprzeglem . okazalo sie ze jest rozlwalone tzw. KOŁO DWUMASOWE, z tego co wiem nie powinnio ono miec takiego "luznego ruchu" tylko powinien byc wyczuwalny dos spory opor kiedy chcemy nim obrocic. Wymienilem kolo na zamiennik VALEO (1,700zl Kolo + docisk + tarcza + lozysko) zalozylem , wlozylem skrzynie i dalej cos wali. Oczywiscie to nowe kolo nie jest juz dwu masowe, typowy wieniec spotykany w innych samochodach.Wyczuwalne jest delikatne "bicie" troszke pod pedalem.Wydawalo mi sie ze moze to nowe lozysko moze miec jakis wplyw poniewaz wkladajac je na walek zdawczy i w przeswke , mialo ono takie dziwne luzy , ale przeciez po wlozeniu skrzyni i dokreceniu wysprzeglika wszytskie luzy automatycznie sie kasuja.ALE wyjalem sktrzynie , lozysko i zalozylem tylko zeby sprawdzic czy ma to jakis wplyw, niestety niema dalej COS WALI. Sprawdzalem Bicie wału przykrecajac do czola wienca przyzad omiarowy ale nic nie pokazalo , wyglada na to ze ejst dobrze, ale krecac kluczem , to nie jest to samo kiedy silnik pracuje. WYDAJE mi sie sie to ne jest wina skrzyni poniewazn lozysko nie ejst bezposrednio na walku tylko na takie oslonce, pozatym wciskajac sprzeglo i "wylaczajac" skrzyni dalje cos wali , wiec jest to cos w silniku. TERAZ pytanie CO TO TAKIEGO ?? i czemu wyczuwalny jest jeszcze maly ruch pod pedalem sprzegla , delikatne bicie ?? , moze jednak wla jest gdzies uszkodzony i przenosi drgania na Sprzeglo a pzniej wyczuwamy je pod pedalem ??? POMOCY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciężko z tego opisu wywnioskować na odległość.

Ja bym obstawiał skrzynię biegów. To , że wciskasz sprzęgło to jeszcze nie oznacza , że skrzynia nie pracuje. Może masz zatarte łożysko w kole zamahowym i wałek sprzęgłowy kręci się cały czas? < zmieniałeś je? >

Może podaj dokładnie jakie to sprzęgło kupiles? < z tego co wiem to nie ma dedykowanego zamiennika do tego silnika.

Jeśli nie skrzynia to może panewka oporowa na wale? Czy sprawdzałeś czy wał nie dostał luzu osiowego < przód tył?

 

I opisz dokładnie to walenie. czy silnik wali nawet na postoju? czy tylko podczas jazdy czy przy ruszaniu i czy to walenie wpływa na pracę silnika?

 

Czasem potrafi walić wydech.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicie sprzegla wyczuwalne na pedale jest normalnym objawem (co w ktoryms z postow opisywal kolega Manolito z naciskiem na prawa fizyki;) )

Pozostale uwagi - mialem cos na ksztalt tego co opisujesz - skonczyly sie zaladowaniem skrzyni z anglika. Padly ktores lozyska (nawet nie dochodzilem juz ktore) i skrzynia trzaskala glosno i donosnie. W kazdym razie remont skrzyni oszacowano na prawie 3 krotnosc tego co dalem za skrzynie z angola - a winowajca calego zamieszania nie bylo nic innego jak kolo dwumasowe, ktory malo ze samo sie posypalo to jeszcze w skrzyni nabroilo.

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc !

--do OGGY ... tak czytalem ten post i w sumie tak jets jak ten pan napisał bo sprawdzalem w PEUGEOCIE 406 gdzie jest wysprzeglik i jest wyczuwalne male dragnie ale nie takie jak w BeEmce :) i tez stawaim na skrzynie ale ciezko stwierdzic , szkoda ze NIEMOZNA bez skrzyni zapalic :P :)

--do DYZIO 255 ... jesli chodzi o lozysko w kole to nie jest zatare , nieda sie go sprawdzic dokladnie , nie szumi i nie ma wyczuwalnych "takich przeskokow "gdy sie nim obraca jak to ma miejce w psujacych sie lozytskach. Co do panewek na wale , tak sprawdzalem je wszystkie i te na korbach i na podporach walu i nic nie ma, delikatnie wytarte kompozyjce ale to chyba od temperatury i czasu pracy ( a walsnie takie walenie jest jakby sie panewka przytarła z braku oleju ), sprawdzalem i niema ruchu osiowego . Co do walu to nic tam niema, suzkalem pekniec i luzow i nieznalazlem NIC. Sprawdzalem tez czy jest wyczuwalny luz sworzniach laczacych TŁOK i KORBE i tez nic nie ma . ALE ZNALAZLEM popsute kolo pasowe bo jest ono "w gumie" i rozwalona poduszke pod silnikiem , wymienilem , zlozylem i dalej jak sie Pali to WALI :)... Docisk + sprzeglo+ Kolo zamachowe jest od VALEO .

 

OGGY tak jak mowisz glosno i donosnie :)

NIC nie znalazlem zlozylem , wlozylem , skrecilem z ciekawosci zeby zobaczyc czy pomoze wymiana tego kola pasowego i poduszki i po zapaleniu wlai i trzesie samochodem , na postoju , naluzie i z wcisnietym sprzeglem i bez tego . Jesli to skrzynia to lozyska , widzialem takie cos w LUBLINIE , rozlecial sie koszyczek i wlaek dostawal bicia . Jesli nie skrzynia to ine wiem co , ale nie wydalej mi sie zeby gora silnika tak walila , chodzi mi o rozrzad i reszte.

 

 

Ten samochod chodzi jak stary kompresor :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mojej skrzyni: zanim wpakujesz skrzynie z angola zastanow sie kilkukrotnie. U mnie ow przeszczep padl (lub zaczal padac - bo ostatnie 2 dni obeszly sie bez jakichkolwiek objawow...). = pewnie w efekcie i tak wezme i skrzynie wyremontuje w koncu - w mysl zasady "raz a dobrze".

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie ar_w Dzieki za pomoc :) ale ja mialem inny sposb na mysli, nietytpowy , dokladniej wymontowac skrzynie a silnik umocowac na jekies stabilnej podporze jednoczensiej zeby niedrzal zbyt mocno ale nie probuje bo sie jesczze cos rozleci pozatym do skrzyni jest dokrecony rozrusznik , poporostu w tej sytuacji chwytam sie wsyztskiego :P:).

 

Oggy , a ja tak sie zastanawiam nad jedna rzecza. Kiedy wciskamy pedal sprzegla tarcza odsuwa sie od kola zamachowego , wtedy silnik nie przenosi napeedu na skrzynie biegów , pewnie wystepuje tam jakis obrot walka ale niema zadnego obciazenia ze strony silnika. heh chyba wyjme ta skrzynie raz jeszce i dokladnie popoatrze tak troche w mysl twojej zasady :) ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mojej skrzyni: zanim wpakujesz skrzynie z angola zastanow sie kilkukrotnie. U mnie ow przeszczep padl (lub zaczal padac - bo ostatnie 2 dni obeszly sie bez jakichkolwiek objawow...). = pewnie w efekcie i tak wezme i skrzynie wyremontuje w koncu - w mysl zasady "raz a dobrze".

A ile Ci Oggy zaśpiewali za remont skrzyni? I powiedzieli Ci co byś miał dokładnie do wymiany? A co z przeszczepem od angola sie dzieje/działo, że wspomniałeś, że padł?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .

juz wiem co jest ale to juz po fakcie w sumie , wiem co tak waliło ,czemu były wyczuwalne drgania pod sprzeglem i czemu wymiana kompletnego sprzegla nie pomogla . dodam jeszcze ze to nie wina skrzyni , choc mogla sie tez w trakcie uzytkowania uszkodzic :)

To może podziel się wiedzą CO TO BYŁO bo ja niedługo stanę także przed tym samym problemem - u mnie tak samo wali/hałasuje/grzechocze (jak wcisnę sprzęgło to cichnie).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.