Skocz do zawartości

Lusterko zewnętrzne


Baffo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

proszę o poradę ws. lusterka zewnętrznego, otóż podczas mijania się na wąskiej drodze doszło do bliskiego kontaktu lusterek. :wink: Na drodze wydawało się, że rozbił się tylko wkład lusterka, ale niestety po przyjeździe do domu okazało się, że uszkodził się również jeden silniczek, a konkretnie uszkodziła się zębatka plastikowa (patrz foto).

Dlatego mam parę pytań:

- czy można wymienić tylko zębatkę (czy w ogóle można wymienić pojedynczy silniczek?

- czy można wymienić cały zespół regulacji lusterka bez odkręcania lusterka od drzwi?

- czy wszystkie E39 w wersji przed liftem [97] mają tą samą wersję zespołu regulacji (chodzi o mocowanie do korpusu lusterka i mocowanie (rodzaj zatrzasku) samego wkładu?

- czy przewody sterujące silniczki są zakończone jakąś wtyczką czy są zamontowane na stałe (bezpośrednio) do silniczków?

w załączeniu foto zespołu regulacji (foto przedstawia prawe lusterko) ja mam uszkodzone lewe!

- jak ściągnąć zewnętrzną obudowę (kolejność czynności) bo ja zacząłem od zaczepu (żółta strzałka) ale boję się, że pęknie ta obudowa... :mad2:

http://img143.imageshack.us/img143/3236/mirrorj.jpg

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i porady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej wymienic cale lusterko.

Sama zembatka jest raczej nie wymienialna(mnie sie nie udalo).

Mozna wymienic bez odkrecania lusterka aczkolwiek-musisz sciagnac tapicerke drzwi,trzeba ciac i lutowac kable poniewaz wtyczka nie miesci sie w otwor w obudowie lusterka(ja cialem i lutowalem).

Wszystkie e39 przed liftem maja takie same.

Przy silniczkach nie ma wtyczek,sa lutowane.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba ciac i lutowac kable poniewaz wtyczka nie miesci sie w otwor w obudowie lusterka(ja cialem i lutowalem).

mi sie mieściła

dziwna sprawa bo wydaje mi się że fabryka zakłada kompletne lusterka a nie lutuje już w aucie

co do samej wymiany silniczka -- raczej nie ma szans kupić samego silniczka a za całe lusterko na giełdzie chcieli tyle co za szkiełko z grzałką i mocowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie nie miescila.Jesli dales rade przecisnac wtyczke przez ten maly okragly otwor w podstawie(zawiasie) lusterka,to prosze powiedz jak to zrobiles.Przyda sie na przyszlosc.

Fabryka najprawdopodobniej najpierw przeciagala kable a pozniej zarabiala wtyczki :wink:

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie nie miescila.Jesli dales rade przecisnac wtyczke przez ten maly okragly otwor w podstawie(zawiasie) lusterka,to prosze powiedz jak to zrobiles.Przyda sie na przyszlosc.

Fabryka najprawdopodobniej najpierw przeciagala kable a pozniej zarabiala wtyczki :wink:

sorki - o czym innym myślałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.