Skocz do zawartości

gasnąca lampa - xenonowa


Bogdan28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od dwóch dni mam mały problem, lewa przednia oczywiście lampa po jakimś czasie od włączenia - około 30-40 minut po prostu gaśnie, po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapala się ale po chwili znów gaśnie. Jest to orginalny xenon i zastanawiam sie czy to ostatnie mrozy jej zaszkodziły czy może żarnik lub przetwornica się wypala? moze ktoś miał coś podobnego?

Bogdan28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie problem z przetwornicą. Kolega w Audi rok temu wymieniał z powodu podobnej usterki/problemu.
Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na żarnik ale najlepiej poprostu zamien żarniki miejscami i zobaczysz czy bedzie to samo czy bedzie sie wyłaczał po zamienionej stronie to tylko 5min.roboty
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, najlepiej przełożyć i przetestować. Najlepsza i chyba jedyna sensowna metoda, aby się przekonać.
Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Również obstawiam żarnik, miałem tak z obiema lampami. Z tym, że u mnie jak już się włączył to świecił aż do wyłączenia lamp, nigdy nie zgasł po jakimś tam czasie... Gdy nie chciał świecić to wyłączałem i włączałem światła do skutku, aż zaświecił. Po jakimś czasie zrobi Ci się pewnie barwa różowa/fioletowa - wtedy na bank żarnik. Polecam zamianę stron a wyjdzie szydło z worka błyskawicznie.

No i jako, że żarniki wymieniamy parami - przygotuj się na wydatek, bo jest spory jak za takie maleństwa. Nawet do 500 PLN trzeba wyłożyć. Ja polecam żarniki 4max, jest to marka InterCarsu, dla mnie ich cena była 105 PLN/szt. Teraz wiem, że są drożej, ale solidna, koreańska produkcja i świecą PIĘKNIE i intensywnie!

 

Była tu kiedyś dyskusja na temat żarników i ich legalnego/niewiadomego pochodzenia. Te 4maxy wyglądają o niebo lepiej i solidniej niż te opisywane, niechlujnie wykonane podróby Philipsa.

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś jeżdziłem troche a przed wyjazdem porozłączałem wtyczki i przeczyściłem styki i jak na razie nie zgasła ani razu, może coś nie łączyło po tych mrozach? pojeżdżę kilka dni i zobaczę co się będzie działo, dzięki wszystkim za rady.Pozdrawiam.
Bogdan28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem 2 szt. żarników "made in China" z czego tylko 1 szt. była dobra. Drugi zapalał się na ułamek sekundy i gasł, na stałe zapalał dopiero po kilku włączeniach. Założyłem więc stary żarnik i hula do tej pory. Taka więc jest chińska jakość - nowe a do du..y :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były podobne efekty i okzazło się, że ułamał się jeden bolec/blaszka (są dwa) doprowadzające energię do żarnika. Odkręć wtyczkę i zprawdź, a przy okazji przełóż jak powyżej sugerowali zarniki miejscami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.