Skocz do zawartości

Pęknięta klamka zewnętrzna, czy jest taka sama jak w e38?


slap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio chciałem otworzyć drzwi od kierowcy, niestety mi się to nie udało, klamka została mi w ręku :x i teraz moje pytanie brzmi, czy od e38 pasuje? Czy jest możliwość przełożenia tylnej klamki do przednich drzwi? Wydają się takie same. Z góry dziekuję za pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, przerabiałem ostatnio ten temat klamki są takie same jak w e 38 możesz zamienić z przodu do tyłu i odwrotnie. mnie udało się kupić pod kolor i znalazłem właśnie z e 38 pasuje podpowiem ci jeszcze że lepiej ściągnąć boczek bo łatwiej przesunąć zabezpieczenie powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, chyba przełożę póki co z tyłu na przód i postaram się znaleźć coś w kolorze, myślę że takie rozwiązanie będzie najlepsze, bo z tego co czytałem gdzieś na forach to łatwiej o klamkę do tyłu a nie każdy orientuje się że klamki są takie same. Jeśli chodzi o ściąganie boczków to dużo przy tym roboty? Wiem, że w przednim są dwie śrubki, które trzeba odkręcić przed ściąganiem z zatrzasków, jak to wygląda z tyłu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód i tył budowa taka sama ale z przodu jest przecież wkładka do kluczyka.A czasami się przydaje wiec nie pozbywał bym się tego.

Ale nie ma możliwości rozbrojenia samego uchwytu podnoszonego od części z wkładką? Pytam tak na zaś bo przy tych mrozach to każdemu może zostac klamka w ręku więc warto wywęszyc temat na przyszłośc. :mrgreen:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki miałem zamiar, przełożyć sam uchwyt z tyłu do przodu, nie wymieniając tego elementu w który wchodzi wkładka zamka. Zrezygnowałem z rozbierania tylnych drzwi, gdyż udało mi sie znaleźć właśnie tylną klamkę w kolorze :) Poczekam te parę dni aż dojdzie i zabieram sie za przekładanie:) tylko przy dzisiejszej pogodzie i przedświątecznej gorączce ciekawe czy te parę dni czekania nie przerodzi sie w tydzień albo i więcej:/ no ale cóż, życie... Dzięki bardzo wszystkim za pomoc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie był listonosz i klamka o dziwo dosyć szybko dotarła :D Teraz mam kolejne pytanie, jak wyciągnąć przednią klamkę? Rozumiem że trzeba ściągnąć boczek i co dalej? martog pisał coś o jakimś zabezpieczeniu, czy po zdjęciu boczka będę wiedział o jakim zabezpieczeniu mowa? Chciałbym zdobyć jak najwięcej informacji zanim się do tego zabiorę. Znalazłem też gdzieś w internecie, że da rade wyciągnąć klamkę bez ściągania boczka, lecz nigdzie nie jest to wystarczająco jasno opisane. Czy mógłby mi ktoś po kolei napisać w jaki sposób najłatwiej można wyciągnąć a potem włożyć tą klamkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj to ćwiczyłem jest sposób żeby ją wyjąć bez ściągania baczka drzwi ale szkoda nerwów( lepiej zdjąć boczek). . trzeba przesunąć do przodu blaszkę która trzyma klamkę. aby to zrobić należy podnieść zabezpieczenie tej blaszki którego nawet nie widać i wtedy ją przesunąć. aby nie ściągać boczku to nad zamikem od strony słupka jest jajowata zaślepka którą trzeba wydłubać i tam widać część tej blaszki(zabezpieczenia klamki). jak ją już przesuniesz to klamka wychodzi od dołu na zewnątrz z całą kasetą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.