Skocz do zawartości

Twardy hamulec


Slawek44

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze nie odsylac mnie od razu do szukajki bo google pracuje u mnie caly czas. Troche oczytalem sie w temacie ale jeszcze wiem za malo. Problem jest taki ze dzis po odpaleniu auta zauwazylem ze jest twardy hamulec. Wczasie jazdy raz hamuje a raz nie. Dokladnie jest tak, ze jak zalapie pierwszym razem to przychamuje ale niewystarczajaco. Jak puszcze hamulec i probuje drugi raz zahamowac to nie ma szans poniewaz pedal zanic nie pojdzie w dol. jest strasznie twardy. w lecie mialem wode w servie ale ja sposcilem. Chcialbym aby ktos mi napisal co po kkolei powinienem sprawdzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plynu nie ubywa. W lecie mialem zalane serwo przez jakis miesiac. Jak to zauwazylem to sposcilem wode i do dzis jest sucho. W servie pewnie i tak do dzis byla woda i wczoraj zamarzla. Dziwi mnie tylko czemu nie zamarzla wczesniej, przeciez nie od dzis sa mrozy.... Druga sprawa jesli w servie byla woda to pod wplywem mrozu pewnie pękla membrama wiec pompa vacum zaciagnela tez wode? Czy kupic uzywke servo i vacum pompe czy wystarcze same servo. A przewod to w poniedzialek sprawdze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
ale przy servie jest jeszcze pompa hamulcowa.... Jak sprawdzic czy nie przepuszcza?

Objaw zużytej pompy hamulcowej to cieknący płyn,widział byś ślady płynu i jego ubytek,zapowietrzac się też może przez nieszczelne uszczelniacze lub wpadał by ci pedał hamulca.

A uwierz mi jeśli miałeś wodę w serwie to nie nadaje się już do niczego.Dziwię się,że nie wymieniłeś od razu(nikt Ci ne poradził)wyciągnięcie wody z serwa to są półśrodki(naprawa tymczasowa).Jak wymienisz to z ciekawości je rozbierz doznasz szoku co tam będzie w środku

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie CIHY525 Juz wszystko wiem tylko nie wiem czy kupic uzywke servo czy nowe?

No i jeszcze jedna sprawa czy do wszystkich e39 serva sa takie same czy rozne do roznych silnikow?

Nr czesci wedlug bmwfans to 34 33 1 165 541 a jak patrze na allegro to sa tam rozniste nry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem sen. Snila mi sie moja beta piekna lsniąca i wielka. Niestety raz w tygodniu zamieniala sie w potwora z wielkimi zebami ktore to kly wbijala w moja kieszen i pożerała ogromne zwaly kasy. Jak sie nażarła to znowu zmieniala sie w lśniącą piękną bete. :mad2: Ale rano? :idea: pomyslalem sobie czy nie mozna w jakis prosty sposob wylaczyc, ominac ukladu wspomagania hamowania? Tak zeby hamulce dzialaly bez wspomagania. Jak w maluchu. Da rade tak zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
to przecież włąśnie teraz masz bez wspomagania :P

Kolega ma rację :D

Grzechu zartownis. :shock: Ja chce bez wspomagania ale z hamowaniem

Między 126p a E39 jest "malutka" różnica(jakbyś nie zauważył :mrgreen: )chociażby w masie aut,i różne układy hamulcowe.Jeszcze powiedz,że w "maluchu" miałeś dobre hamulce :shock: No nie mów tylko,że nie masz kasy na serwo,chłopie jeździsz BMW

Mialem sen. Snila mi sie moja beta piekna lsniąca i wielka. Niestety raz w tygodniu zamieniala sie w potwora z wielkimi zebami ktore to kly wbijala w moja kieszen i pożerała ogromne zwaly kasy. Jak sie nażarła to znowu zmieniala sie w lśniącą piękną bete. :mad2:

To nie sen tylko prawda :cry2: Może nie raz w tygodniu,ale moja też tak potrafi :cry2: Widocznie wszystkie cho..ry podobne do siebie :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie CIHY525 W ostatnich dwoch miesiacach wymienilem takie rzeczy:

amortyzatory przod

maglownica

drazki kierownicze z koncowkami

wahacze gorne przod

wahacze dolne przod

wahacze tylne te krzywe

4 laczniki stabilizatora

piasty z lozyskami przod

czujniki abs przod

jeż

akumulator

komplet opon i alu bo stare pokrzywione

oleje filtry itd.... teraz servo..... i to jeszcze nie koniec. Wszystkie czesci byly nowe oprucz maglownicy i felg. Wiec prosze sie nie dziwic ze zaczynam szukac oszczednosci, tymczasem e34 czeka na przeglad i ubezpieczenie w poniedzialek. No a ja jestem zwyklym pracownikiem fizycznym.... A pytanie bylo czysto teoretyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Panie Slawek44 myśle,że nie będziemy się licytowac bo przebijam Cię razy 2.Czasami to płakac się chce :cry2: ,ale czytając to co napisałeś to przynajmniej uznałem,że nie jestem osamotmiony w naprawach.Moja też na siłę domaga się wymiany i chyba to wkrótce nastąpi.A te samochody nie rozumieją braku kasy :cry2: ,tylko chcą jeszcze i jeszcze i jeszcze(normalnie jak kobieta) :norty:

Wracając do tematu to spróbuj z używką tylko jak będzie zleżałe lub po "zalaniu" to będziesz miał to samo co masz.A może dobry zamiennik będzie napewno tańszy no i nowy.

Na razie spróbujmy naprawiac to co mamy bo tylko to pozostało :cool2:

Pozdrawiam.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jestem nastawiony na nowke tylko jak bedzie dostepna w jakims sklepie w moim miescie w poniedzialek. Bo na wtorek chce miec auto sprawne. W zwiazku z tym jak niezdobede nowki jutro to pokusze sie o uzywke a jesli i z tym lipa to bede musial przesiasc sie narazie na e34. A to mile nie bedzie bo czlowiek do wygody przyzwyczaja sie szybko a zrezygnowac z niej ciezko :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.