Skocz do zawartości

bmw e39 523 problemy z elektryka


bartus266

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , mam nastepujacy problem i bede wdzieczny za podpowiedzi

 

posiadam BMW e39 523 z 96r manual i problem jest nastepujacy ,gdy zapale silnik wszystko jest ok natomiast jak wrzucam bieg wsteczny gasnie mi licznik tzn wszystko co sie znajduje na liczniku znika kontrolki gasna wskazówki opadaja . wyrzuce na luz lub biegi do przodu to wszystko jest ok .

 

moze ktos mial podobny problem bede wdzieczny za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale bardzo niejasno sie wyrazilem ( obiecuje ze wiecej po ciezkiej sobocie nie bede nic pisal :wink: )

Nie chodzilo mi o same zarowki ale o ich oprawki.

Moze odlacz lampy tylne i wrzuc wsteczny, zobaczysz czy problem zginal

Jezeli tak to problemu musisz szukac w ktorejs lampie, podlaczajac je pokolei a nie obydwie naraz wtedy stwierdzisz ktora

Czujnik bym wyeliminowal, gdyz z tego co wiem nie idzie do niego prad, tylko masa, (prad w lampie jest caly czas, masa idzie do czujnika i po zalaczenie czujnika, czyli biegu wstecznego drugim przewodem wraca do zarowki, i swieci) wiec nawet w przypadku zwarcia powodowalo by to zamkniecie obwodu (to co robi czujnik) i swiecily by sie swiatla cofania przez caly czas

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
mam zalozone xenony i po pewnej chwili one gasna samoistnie lub np gdy wcisne pedal hamulca :mad2:

To je wyrzuc i zobaczysz różnicę.Hid-y w tych autach przynoszą więcej problemów niż to warto.Dlatego wymontuj Xenon oraz Chińskie Ledy i inne zbędne(nieoryginalne) "migadełka"

P.S:Wyjęcie żarówki to żaden sposób na sprawdzenie,bo w ten sposób przerywa się obwód co oznacza,że rownie dobrze można odłączyc czujnik cofania-efekt ten sam.Przy obecności zamontowanych kilku cudaków po prostu LCM głupieje.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.