Skocz do zawartości

Bixenony w E39 , jak to zrobić?


orkwisz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lampy po lifcie, xenony. Pomijając fakt, że prawdopodobnie mam uszkodzone regulatory i lampy świecą trochę nisko, a także soczewki wyglądają na brudne i należałoby je umyć, męczy mnie również fakt, że światła drogowe są bardzo słabe (zwłaszcza na super tuningowych bluevision ;) i stąd pomysł na bixenon - i tak muszę rozebrać lampy i tak.

 

Pytanie jest - jak to uczynić?

 

Znalazłem jakieś posty z 2006 o dziwnej treści, że trzeba kupić specjalne żarniki itp, co wydaje mi się nie możliwe. Najbardziej prawdopodobna wydaje mi się wersja z wymianą soczewek, ale tematy były niedokończone więc ciężko wywnioskować jakiś rozsądny sposób. Słyszałem także o soczewkach od Audi A6 itp.

 

Macie jakieś pomysły?

Czy w ogóle E39 wychodziła kiedykolwiek na bixenonach?

 

Pozdrawiam, Konrad

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W e39 ne było fabrycznie montowanych bixenonów :wink:

ps. Sam chętnie też bym dowiedział się jak ewentualnie można przerobić na bixenon lampy w E39

"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem (czytałem o tym na forach), że do tego celu idealnie pasują soczewki właśnie od Audi A6 model C5 po lifcie (na dużej soczewce) gdyż mają niemalże takie same wymiary i bez problemu mieszczą się w lampach e39 razem z przesłoną. Finalnie wygląda to ponoć tak, że przy włączeniu długich otwiera się przesłona na xenonie oraz włączają się także tradycyjne lampy długie. Kwestia tylko, czy ma się lampy, z których można odkleić klosz bo niektóre roczniki produkcji miały już to klejone czymś co nie puszcza w skutek rozgrzania opalarką lub piekarnikiem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak się wtrącę, rozmyślałem nad montażem bixenonów, ale zrezygnowałem, mimo to rozkręciłem lampy żeby wymienić regulatory i zauważyłem że w lewej lampie przesłona soczewki jest ruchoma, tzn regulowana i to elektrycznie (cewka, cięgno, i jakaś mała kostka z wyprowadzeniem na 2 piny), oczywiście mam to nie podłączone, bo xena dokładałem.

Czy ta przesłona jest oryginalna, czy ktoś coś z tym kombinował?

Jak to wygląda u was, rozkręcał ktoś lampy i miał u siebie coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po liftingowe również da się rozkleić, gdzieś na forum nawet jest instrukcja jak to zrobić ze zdjęciami.

Nie wszystkie poliftowe da się rozkleić. Z tego co pamiętam to tylko pierwsze roczniki około 2000-2001 miały ten silikon podatny na jego cieplne uplastycznienie. Potem zmienili go na klej i on już nie jest czuły na rozgrzewanie. Pozostaje wtedy rozcinanie lamp-tego kleju a to już "wyższa szkoła cięcia blachy" bo i ryzyko uszkodzenia lampy dość duże.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć na lampach powinny gdzieś powinny być wybite daty ich produkcji ale też słyszałem, że z tymi datami to jest różnie i czasem ciężko je znaleźć i w związku z tym ciężko zgadnąć jaki "klej" się ma. Chyba najszybciej sprawdzić podgrzewając suszarką do włosów w miejscu gdzie jest łączenie - jak się robi miękkie to wiadomo, że ma się te "łatwiejsze" lampy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wiem panowie ze nie oto wam chodzi ale bixenony czyl podwójne swiatło xenonowe na światłach mijania i drogowych można uzyskać w prosty sposób zakupując dodatkowe przetwornice i żarniki pod mocowanie H7 i poprostu zamontowac to na światłach drogowych... efekt napewno porażający

 

widzialem kiedys w necie jak ktos palniki xenon zalozył do halogenów i jeszcze ringi wstawil... wiec rożne wynalazki są możliwe

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja mam bi-xenony - godzina pracy, czlowiek chyba nazywa sie artur szyty z wawy. Z tego co pamietam, to soczewki sa z samochodu koncernu vw-audi, ale producentem jest oczywiscie hella, tak jak reflektorow w e39

 

cala robota to rozklejenie lampy (pytalem przy zakladaniu jak to jest z tym rozklejaniem - on mowil, ze nie ma problemu z zadna lampa e39) i wymiana soczewek

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w cch jest sklep tylko z lampami i lusterkami, właściciel proponował mi kiedyś lampy bixenony ale nie chciałem to ceny nie mowił moge się dowiedzieć lub dla mieszkańców bydgoszczy i okolic co niedziela stoi na giełdzie nietrudno zauważyć - dziesiątki lusterek i lamp :). Jak znam życie to pewnie wyrób pomysłowych panów z dalekiego wschodu, nie widziałem ani jak to zrobione ani z jaką starannością wykonane, ale zapytam w poniedziałek to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
nie ma większych problemów z założeniem bixenonów do E39 po lifcie jeśli auto jest sprzed lipca 2002r. Później był stosowany ww klej. Sam zrobiłem tą operację łącznie z wymianą połamanych regulacji (31zł za komplet) i polerowaniem kloszy u siebie tydzień temu. Efekt? Rentgen wymięka :D
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno były 2 rodzaje lamp. Do mnie pasowały oczywiście te droższa soczewki. Gościu ma nick na allegro AUTOJUR1 a telefon 509 190 435. Gada z sensem i doradzi jak trzeba. Dzwoń i pytaj czy jeszcze ma tylko wpierw będziesz musiał rozebrać swoje lampy i wysłać mu zdjęcia soczewek. Do mojej pasowały z A6 chyba. Nie ma co się zastanawiać bo różnica jest kolosalna :D
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

z tego co się orientuję to kolega "Bono" ma rację. czytałem na którymś forum że pasują soczewki od audi tylko zastanawia mnie co wtedy z naszymi normalnymi drogowymi ?? będą zapalały się razem z podniesieniem przesłony na ksenonie?? a tak szczerze mówiąc (pisząc) miałem okazję jechać właśnie a6 która miała biksenony i muszę napisać że szału to nie zrobiło na mnie wielkiego, światło bardzo ładne ale jak to długie świeci wszędzie w koło za bardzo długości to nie zwiększa świecenia przynajmniej ja miałem takie odczucie może czegoś nie dowidziałem napewno lepiej widać korony drzew :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a zwłaszcza mluki,chodzi o tego zenona i tego typu soczewki?? http://moto.allegro.pl/soczewki-bi-xenon-hella-d1-d2-audi-bmw-i1656615908.html ///// http://moto.allegro.pl/bmw-x5-e70-soczewka-reflektora-xenon-bixenon-fv-i1627405992.html -ciekawi mnie czy własnie z X5 nie podejdą,w sumie marka ta sama,zalezy jak rozmiarowo.A tu teraz przygłupałem,czy trzeba przetwornice na Bi też zmienić,czy sama przesłona zrobi swoje,drugie co zrobić z długimi normalnymi??? Może w końcu ktos zapoda efekty zmiany na Bi-xenon.POzdr

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.