Skocz do zawartości

czujniki cofania


Piotr160176

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Posiadam Basie E39 kombi 98r po wlozeniu biegu wstecznego przez chwile słysze sygnał dzwiekowy sygnalizujący chyba cofanie lecz po chwili on zanika i nie ma znaczenia czy zdlizam sie do przeszkody czy nie. Czy oprocz tego dzwieku powinno sie cos wyswietlac na desce rozdzielczej?? Czy wraz z dojazdem do przeszkody dzwiek powinien sie zmieniac?? Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej masz uszkodzony jeden z czujników od PDC

jak jest walnięty to przy pierwszym użyciu daje ciągły długi dość sygnał po czym lampka od PDC miga albo się wyłacza.

koszt? jeśli jeden czujnik to kwestia czy kupisz nowy czy użwykę.

pomiedzy 100 a 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej to poproś kogoś żeby włączył wsteczny a Ty dotknij palcem po kolei wszystkie czujniki. Wyczujesz "wibracje" pod palcem jeśli czujnik jest sprawny. Tylko za każdym razem trzeba włączać wsteczny od nowa, bo jeśli jest błąd to działają jakieś 10 sekund i wyłączają się. Czujnik który "nie wibruje" jest zwalony.

 

Pozdrawiam

Fiat 126p --> Vw polo 1.4D --> Opel Vectra B V6 --> BMW 540iA + Nissan Micra k12 --> vauxhall meriva (chwilowo) --> BMW 520d auto F11 --> BMW 545i E60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet na słuch można sprawdzić, sprawny będzie pstrykał. musi być cisza i na pewno sprawdzisz bez kompa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie musisz nikogo prosic o pomoc. Wystarczy ze przekrecisz kluczyk na 2 i wrzucisz wsteczny. Ja u siebie wlozylem czujnik z e46 po lifcie za 40zl na allegro, wyglada troche inaczej ale dziala. Nie mam pewnosci, ale te z e46 przed liftem tez powinny dzialac i wygladaja identycznie: http://allegro.pl/bmw-e46-czujnik-parkowania-pdc-przed-liftem-okazja-i1465089957.html 50 za sztuke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich, moj pierwszy post wiec prosze bez bicia :)

Czytalem ponad caly dzien watki ale nie znalazlem tego co mnie onteresuje wiec podepne sie pod ten temat.

Sprawa wyglada tak, kupilem auto, zderzak ma miejsca na czujniki cofania ale sa puste otwory, nie wiem co bylo przyczyna, ze zostaly one wyjete, nie moglem sie tego dowiedziec od sprzedajacego, gdy wrzucam wsteczny to jest dlugi sygnal, pozniej cisza, jak doczytalem to oznacza on uszkodzenie obwodu? Cos wyczytalem o kontrolce od czujnikow cofania, gdzie ona jest i jak wyglada? I teraz pytanie konkretne, gdzie znajduje sie centralka od czujnikow? Chcialbym ja znalezc i zobaczyc, czy chociaz przewody jakies ida za auto, jesli bym znalazl centralke to kolejne pytanie, czy moge dokupic obojetnie jaki zestaw czujnikow i podlczyc same sensory do oryginalnej centralki? Czy musza byc jakies specjalne sensory?

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.