Skocz do zawartości

530d sedan woda w kabinie


opa_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem 530d. Podczas ostatnich opadów trwających trzy dni zauważyłem że za przednim siedzeniem pasażera, w miejscu dla nóg pasażera tylnej kanapy jest woda - dużo jeździłem samochodem. Może woda to za dużo powiedziane, ale po położeniu ręki na dywanik czuć, że jest mokry. Nikt nie podróżował na tylnej kanapie. Przeszukałem wszystkie pkt, pod uszczelkami itd. i nic nie znalazłem. Plama wody znajduje się przy samej tylnej kanapie... Proszę o pomoc, co może być przyczyną tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po otwarciu drzwi tylnych masz na progach (na tych ozdobnych listwach plastikowych gdzie jest logo ///M lub "BMW Individual") trochę wody/kropel wody na zasadzie otwierasz drzwi i z progów wylewa się woda. Jeśli tak jest to w 99% masz odklejoną matę wygłuszeniową w drzwiach, pod tapicerką. Musisz zdjąć boczek od drzwi o dokładnie obadać ów matę - pianka, która jest przyklejona do blachy drzwi specjalnym kitem mającym właściwości elastyczne. Trzeba to odkleić bo po paru latach ten kit twardnieje i puszcza na łączeniu a następnie przykleić to na nowo - można kupić różne masy uszczelniające np do reflektorów samochodowych czy szyb samochodowych. Ważne, żeby ta masa nie wysychała tylko pozostawała elastyczna i miała cały czas swoje lepkie właściwości aby to było szczelne przed wodą.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam wody na progu po otwarciu drzwi. Wygląda to tak, jakby woda podchodziła od spodu... Jednak sprawdzę stan tej maty. Trzeba szukać bo to strasznie mnie ta awaria irytuje. :mad2: A czy w progach, np pod tymi listwami ozdobnymi nie ma jakiegoś odprowadzenia wody, która jest wypuszczana pod samochód, coś na zasadzie kanalików odprowadzających...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam wody na progu po otwarciu drzwi. Wygląda to tak, jakby woda podchodziła od spodu... Jednak sprawdzę stan tej maty. Trzeba szukać bo to strasznie mnie ta awaria irytuje. :mad2: A czy w progach, np pod tymi listwami ozdobnymi nie ma jakiegoś odprowadzenia wody, która jest wypuszczana pod samochód, coś na zasadzie kanalików odprowadzających...

 

W progach to raczej kanalików nie ma, bo niby skąd tam woda,ale odprowadzenie(otwory) wody jest pod wycieraczką z przodu i z tyłu.Skoro miałeś wodę pod wycieraczką to może masz zatkane te kanaliki,nie zmienia to faktu że musisz znależć przyczynę skąd ta woda się dostaje.Sprawdż dokładnie uszczelki w dziwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie a masz szyberdach?? Bo jeśli tak to są 4 kanały odprowadzające 2 z przodu i 2 z tyłu. Ja walczyłem z wodą z przodu auta poprostu zsunął mi się wężyk z odprowadzenia wody i leciało do samochodu tak jakoś dziwnie po słupku i wylatywało w nogach. Padały podejżenia na matę też, a tu zonk, szwagier podpowiedział lanie wody na szyber i doszliśmy że to tamtędy. Niestety trzeba zdemontować podsufitówkę, tzn odgiąc ją z wyczuciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam idą w słupku chyba, choć na 100% pewny nie jestem tak na 99% jak gadałem z mechanikami to ten wężyk lubi też pękać, no ale najpierw wyklucz matę mniej roboty

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL71&mospid=47545&btnr=54_0196&hg=54&fg=05&lang=pl

element nr 12 a lokalizacja cóż z góry ich nie zobaczysz niestety tylko od spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wyciągasz zaślepkę za klamką, odkręcasz śrubkę. i delikatnie podważasz tapicerkę od boku, aż wyskoczą zatrzaski i tak do o koła. Odpinasz kable wyciągasz klamkę i tyle. W skali trudności 1-10 to będzie 1 :D

Czasem trzeba kolego spróbować samemu, tym bardziej takie proste rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.