Skocz do zawartości

530d M57 nie dziala klakson,i pamiec foteli


pantrawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Korzystajac z wolnego weekendu postanowilem zadbac o auto. poniewaz poprzedni własciciel montowal blokade skrzyni-u jakiegos nieudolnego mechanika ktorzy przeciął plastik doprowadzajacy tunelem srodkowym nadmuch powietrza do tyłu wymontowałem cała konsole i w sobie tylko znany sposób zmodyfikowałem element doprowadzajacy powietrze do tylnej czesci auta. Przy okzaji wyciagalem siedzenia zeby wyprac wykladziny. Tu popełnilem blad nie odłączajac aku. Po poskladaniu wszystkiego zapaliła mi sie kontrolka poduszki powietrznej, do tego przestał dzialac klakson oraz pamiec foteli. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki sa OK. Nie wiem od czego teraz zaczac? Gdzie szukac rozwiazania zaistniałej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Komputer i kasowanie błędów.A może jeszcze jakieś przewody są poprzecinane?Komp napewno wszystko wyjaśni,tak czy inaczej to jedyny sposób kasowania błędu poduszek.

Czytałem post w którym mówiłeś o demontażu siedzeń w ten sposób rozpiąłeś napinacze pasów,ale myślałem że wiesz o rozłączeniu aku.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto sprawdzone dzisiaj inpa. Błedy jakie wykazało to poduszka pasażera, lewy tylny czujnik parkowania, czujniki abs przód. Wszystko wykasowane. Nadal nie działa klakson,lusterko pasażera nie schodzi na dół po wrzuceniu wstecznego biegu, a także pamiec foteli oraz opuszczanie szyb(wczesniej po ok 2 sekundowym przyisnieciu szyby otwierały sie same do konca teraz trzeba je cały czas trzymac). Autko sprawdzane programem car soft 4.1 czy czyms takim. Moduł HKL nie mozna było zbadac. Czy ktos moze mi w tym wszystkim pomóc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo pamięci to moze rozepnij wtyczki sprawdź czy nie dostał sie jakiś paproch pomiędzy piny, a może któraś wtyczka w ogóle nie jest podpięta.

 

Do czego jest 4 wtyczka w climatroniku nie wiem (u siebie mam tylko 3), może panele z obsługą webasto mają 4 wtyczki? Ale skoro grzebałeś przy fotelach a nie panelu to nie przejmował bym się tym pustym gniazdem w panelu.

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do szyb to spróbuj je całkowicie otworzyć,a potem zamknąć. Kojarzy mi się, że kiedyś mi pomogło.

Prawe lusterko powinno się opuszczać na wstecznym biegu przy przełączonym przełączniku do ustawiania *lewego lustra* ( o ile pamięć mnie nie myli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam ze trzeba zakodować na nowo moduł komfortu do auta... jednak jak NCSexpert sie nie połączy to morze być uszkodzony ale najpierw spróbował bym go na nowo zakodować.. okablowanie jest na miejscu nie musisz do Polski jechac :D.. sprawdzałes bezpieczniki pod filtrem kabinowym w puszce z komputerami sa ukryte bezpieczniki spiete w w białym pudełeczku 5X30A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.