Skocz do zawartości

BMW E39 Tourning KIEROWNICA


Marcisch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wielofunkcyjną kierownice. Z prawej strony obsługa tempomatu z lewej do radia 4 przyciski. Niedziałają, jak sprawdzić czy moje auto wogóle obsługuje te guziki czy poprostu poprzedni właściciel nie zmienił sobie kierownicy na taką z guzikami?

I drugie pytanie, wymieniłem 2 czujniki abs bo niedziałał i świeciły kontrolki. Teraz nic nie świeci ale coś jest nie tak ponieważ pedał hamulca pomimo tego że jest sucho i dobra przyczepność przy każdym hamowaniu działa tak jak bym hamował prawie że na lodzie. Nie kasowałem błędów na kompie, moze to być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki były firmy ATE Siemens, zapłaciłem coś koło 250 zł za jeden. Przed wymianą abs wogóle nie działał i świeciły kontrolki abs i asc. Byłem na kompie dostałem druczek że przedni lewy i tylni prawy nie działa i takie też kupiłem i wymieniłem. Kontrolki zgasły ale abs działa że tak powiem aż za bardzo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem, bo często ludzie kupują jakieś g...o z allegro za 100zł a potem mają cuda w aucie. Ty zainwestowałes w oryginał no i dobrze. Myślę że w twoim przypadku podpięcie pod kompa jest niezbędne. Czy przed wymianą czujników też był taki objaw przy hamowaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej pisałem ;) Przed wymianą abs wogóle nie działał i świeciły kontrolki abs i asc. Byłem na kompie dostałem druczek że przedni lewy i tylni prawy nie działa i takie też kupiłem i wymieniłem. Kontrolki zgasły ale abs działa że tak powiem aż za bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już to zrobiłem ale w sumie nie widze informacji o tym, moze ślepy jestem ;p

 

Kod typu DP71

Typ 530D (EUR)

Typoszereg E E39 (2)

Seria 5

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M57

Pojemność skokowa 3.00

Moc 142

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor ORIENTBLAU METALLIC (317)

Tapicerka STANDARDLEDER/SCHWARZ (N6SW)

Data prod. 1999-08-30

 

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S320A MODEL DESIGNATION, DELETION Brak napisu modelu

S401A SLIDING/VENT ROOF, ELECTRIC Dach przesuwno-uchylny elektryczny

S413A LUGGAGE COMPARTMENT NET Siatka oddzielająca bagażnika

S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S441A SMOKERS PACKAGE Pakiet dla palących

S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Klimatyzacja automatyczna

L801A GERMANY VERSION Wersja krajowa Niemcy/Austria

S863A EUROPE/DEALER DIRECTORY Spis dealerów, Europa

S879A GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET Instrukcja obsługi, jęz. niemiecki

 

 

 

Wyposażenie seryjne

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S283A LT/ALY WHEELS BMW STYLING II Obr. BMW, st. le. BMW Styling II

S520A FOGLIGHTS Lampa przeciwmgłowa

S548A SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING Licznik kilometrów

S665A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business RDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie tanich czujników ABS! Kumpel kupił do swojej e39 jakiś czujnik za 150 zeta febi bodajże. To wyobraźcie sobie że auto samo zaczęło mu przyśpieszać! Silnik chodził na maksymalnych obrotach. Jakaś masakra i miał tak minimum 2 razy i to przez zasrany czujnik...

Tak więc nie polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeżeli swieci ci sie caly czas SBS/ASC to za niedulgo padnie ci też Prędkościomierz. A przyczyna nie lezy po stronie czujników tylko sterownika :) Mialem ten sam problem wymienilem wszystkie czujniku abs i nic. Cały czas bil abs przy hamowaniu. okazalo sie ze sterownik wiec pojechalem naprawic jak sie okazalo naprawili tylko predkosciomierz bo niestety nie zawsze da sie uratowac sterownik. Więc zakup nowego to wydatek 600 Euro chyba ze zakupi sie Używke za 1000zl Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.