Skocz do zawartości

523i '97 - Wymiana tylnego i przedniego znaczka BMW


Apex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie wiem jak to sie stalo ale teraz w zime popekaly mi emblematy-znaczki bmw. Odprysla z nich grafika i zostala plastikowa postawa - tak jakby odpadla sama powierzchnia emblematu.

 

Jak wymienic tylni i przedni emblemat.

 

W tylnej klapie odczeplem plastykowa oslone i od srodke na ma tam zadnych srubek do odkrecenia ? Czy te znaczki sa na wcisk czy tez moze sa przyklejane. Jak usunac stary ?

 

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są na wcisk dwa bolce

nóz do smarowania masła włoz pod emblemat i przekrec delkiatnie 30s i gotowe

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Oblazł mi przedni znaczek. Nie wiecie czy BMW prowadzi przynajmniej okresowo jakieś akcje wymiany znaczków? To kompromitacja dla marki jak nawet znaczek obłazi ;) Wiem, że w Fordzie wymieniają znaczki za friko. Ewentualnie macie jakieś doświadczenie z logo z Allegro - pełno tego, a jaka jakość, któreś możecie polecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakbym prowadził do dziś książkę serwisową w ASO, to nie miałbym do czego przyczepić emblematu. U poprzedniej właścicielki kilka razy auto trafiło do szczecińskiego BMW i sporo musiałem wydać, by wszystko doprowadzić do porządku.

 

Znaczki powinni wymieniać za free, zresztą one się w ogóle nie powinny niszczyć. Jakoś wiele innych firm potrafi dobrze zrobić emblemat.

Czy na przednią maskę są jakieś różne średnice, bo na Allegro znalazłem nawet w odstępach co 1mm, a na real OEM nie podają średnicy do E39. Obawiam się, że pomiar rzeczywisty może nie zgadzać się z teoretycznym ;)

 

 

EDIT:

Wziąłem w końcu na przód 82mm. Powinno być ok. Na szczęście zamienniki mają przyzwoitą cenę, więc nawet co rok można wymieniać.

Edytowane przez Dombrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu jest większy emblemat, 83 mm który mocowany jest na ścisk i 2 bolce, natomiast znaczek na tył, na klapę jest ciut mniejszy, jak się nie mylę to 73 mm i jest mocowany na taśmie 2stronnej. Podważ nożem i wyjdzie samo, tylko szmatkę podłóż pod nóż żeby nie porysować. Sam się zabieram za to już od 3 miechów i nie mogę się zebrać tylko do kupna tego emblematu. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z przodu jest większy emblemat, 83 mm który mocowany jest na ścisk i 2 bolce, natomiast znaczek na tył, na klapę jest ciut mniejszy, jak się nie mylę to 73 mm i jest mocowany na taśmie 2stronnej. Podważ nożem i wyjdzie samo, tylko szmatkę podłóż pod nóż żeby nie porysować. Sam się zabieram za to już od 3 miechów i nie mogę się zebrać tylko do kupna tego emblematu. Pozdro

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. To, że Ty masz z tyłu zamontowaną jakąś podróbę na taśmie nie znaczy, że tak było w oryginale.

Emblematy na przód i tył różnią się rozmiarem i gumowymi tulejkami, za pomocą których je się montuje, ale oba są na bolce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emblematy na przód i tył różnią się rozmiarem i gumowymi tulejkami, za pomocą których je się montuje, ale oba są na bolce.

 

Sorry, aż się sprężyłem i zobaczyłem czy masz racje, faktycznie, zwracam honor, obydwa są na bolce, z tym, że ja już z tyłu ich nie mam, bo zapewne wcześniej były urwane i jest zamontowana dość sprytnie taśma 2stronna.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Obydwa są na bolce i te bolce są jak się nie mylę metalowe.

Ale to nie ważne ja też mam na taśmę, bo kupiłem podróbki 2 za 4 dychy. Oryginalne były już z odpryskami i do tego jeszcze się ktoś nie bał i mi zaj>>ał.

Co do podróbek to widać, że to nie to, ale są trwałe i nie podatne na uszkodzenia.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety oryginały trwałością też nie grzeszą. Kiedyś widziałem profilowane naklejki na znaczki BMW. Wyglądało to niby jak oryginał i na pewno się nie utleni nie zejdzie jak oryginał, ale jak to wygląda po przyklejeniu na znaczek to nie wiem. Nie mogę już tego znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez przesady,te podróbki nie wyglądają aż tak źle.Za cenę oryginału mam 3 zwyklaki więc jak znów ukradną to mała strata, co nie zmienia faktu że złodzieja co tak robi to do wora :twisted: i z mostu :cool2: Teraz założyłem czarną wersję :norty: i dodatkowo podkleiłem
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o czarnym znaczku (masz tzw. karbonowy?), ale boję się że może na wiejski tuning wyglądać. Z drugiej strony, to powinniśmy zamontować znaczek z Mercedesa jako protest przeciwko tandetnym emblematom oryginalnym BMW. Ale każda firma mająca kolorowy znaczek (tzn. nie srebrny) ma z tym problem - Fordy, Saaby, Alfy i inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam wymieniłem moj stary orginaly znaczek , na ten plastikowy. Fakt można przyznać że zdecydowanie lepiej wyglada niż stary podrapany itd. Tylko to moj już 3 znaczek bo klej slabo trzyma. Także polecam podklejenie dodatkowym klejem. Montraż znaczka jest banalny.

 

co do czarnego, karbon. Fajnie wyglada, ale dobrze jest dodatkowo kupić zestaw na koła. Jeszcze fajniej się prezentuje jak ktoś ma czarne auto lub czarny akcent jak. czarne felgii lub przyciemnieone szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie założyłem znaczek kupiony u tego gościa http://allegro.pl/bmw-emblemat-pasuje-do-wszystkich-o-srednicy-82mm-i3237455074.html i wygląda wmiarę przyzwoicie jak na 26 pln . Znaczek pasuje nie odstaje a co do trwałości to się okaże.

Niestety oryginały trwałością też nie grzeszą. Kiedyś widziałem profilowane naklejki na znaczki BMW. Wyglądało to niby jak oryginał i na pewno się nie utleni nie zejdzie jak oryginał, ale jak to wygląda po przyklejeniu na znaczek to nie wiem. Nie mogę już tego znaleźć.

Miałem taką naklejkę niestety ktoś słabo nakleił i poleciała z wiatrem , a wyglądała dość dobrze, niestety też nie mogłem tego namierzyć i kupiłem cały emblemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o czarnym znaczku (masz tzw. karbonowy?), ale boję się że może na wiejski tuning wyglądać.

 

Nie, nie żaden karbon chociaż rozważałem taką wersję,jednak wybrałem zwykły czarno-biały(lud odwrotnie jak kto woli) i do czarnej budy w shadow line pięknie pasuje :cool2: jeszcze dojdzie grill w wersji black :norty:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamtą co widziałem też :) Dobra firma zajmująca się takim czymś moim zdaniem idealnie, kolorystycznie odwzorowała by taki znaczek i użyła by dobrej jakości farb i było by ok. Na allegro myślę że wiele osób by się zainteresowała czymś takim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a nie lepiej kupić raz a porządnie znaczki w ASO?

Ja mam na moim aucie od nowości oryginalne znaczki i nie ma nich śladu jakiegokolwiek zużycia. Może mieliście nieoryginalne od początku posiadania auta, dlatego działy wam się takie dziwne rzeczy z nimi?

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego działy wam się takie dziwne rzeczy z nimi?

Tak najdziwniejsze było to jak pewnej,pięknej letniej nocy wyparowały :evil: z całym szacunkiem dla ukochanej marki Się odnoszę,ale nie będę inwestował $$$ w oryginały, żeby znowu jakiś złodziejaszek miał zarobek

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a nie lepiej kupić raz a porządnie znaczki w ASO?

 

Albo masz szczęście i/albo parkujesz zawsze w garażu. Każda marka z kolorowymi znaczkami ma problem. Powinni je za friko wymieniać w ramach "akcji wizerunkowej" - tak jest w Fordzie. Mi się trzymał jeszcze do wiosny, a ostatnio zauważyłem, ze się złuszczył.

Zamiennik dobrej jakości (właściwie nie do odróżnienia, jak nie położysz obok siebie ori i podróby) kosztuje 25zł, już z przesyłką. Ori zdaje się ok. 125zł. Czyli nie dość, że to wartość 5 znaczków (czyli mogę sobie co 2-3 lata wymieniać), to jeszcze nie żal tak mocno jak jakiś palant ukradnie (choć najgorzej jak podczas kradzieży uszkodzą maskę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam proszę o pomoc bo nie mogę sobie poradzić z wymianą tylnego emblematy w 2006 730.przedni mogę łatwo podważyć i wyciągnąć lecz tylny jest inny ma gruba ramkę dookoła i nie wiem czy mam podważać cały znaczek czy tylko środek aby go wyciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.