Skocz do zawartości

chłodzenie skrzyni automatycznej bmw 3.0d E39


sulig1

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem i nie wiem jak go rozwiązać.. Mianowicie nie dawno zauważyłem z mojej bmw wyciek oleju po diagnozie stwierdziłem ze wycieg jest z króćca chłodnicy oleju łączącego wąż ciśnieniowy który jest podłączony do skrzyni ma on za zadanie doprowadzenie oleju do chłodnicy i schłodzenie go ... wymieniłem na samym początku wąż nic nie dało wymieniłem chłodnice oleju też leci.. mam pytania

1 co zrobić w takiej sytyłacji

2 czy może jest problem w skrzyni a nie w chłodnicy i tych króćcach skrzynia jest zapchana

3 czy jak moze jest za mało oleju w skrzyni jest z byt wysokie ciśnienie

4 jakie jest ciśnienie w obiegu

5 moze ktoś pomóc dobrą rada bo ja już nie mam pomysłu mój mechanik też ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymieniłeś chłodniczkę oleju ASB oraz węże i wciąż leci? :shock: Nie mieści mi się to w głowie...

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wymieniłem chłodnica oleju jest co prawda używana ale w idealnym stanie wiec co może być ???? gdzie szukać przyczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego tam sa 2 węże ciśnieniowe które mocowane sa do chłodnicy oleju na szybko złączkę to chyba najgorszy fajans jaki bmw wymyśliło ja chciałem do tej chłodnicy dospawać króciec i zrobić na stałe ale mój mechanik sie nie zgodził powiedział ze takie sztuczki to w polonezie albo w maluchu i cały czas leci troszkę oczywiście boje się ze w skrzyni może być problem ze tam coś jest zapchane ale on powiedział ze to nie możliwe wiec sie pytam was czy mieliście taki problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poziom oleju w skrzyni. Jak masz go zza mało to tam mogą być ogromne ciśnienia po to by wymusić przepływ nawet reszki oleju.

Sprawdzać olej się powinno przy temperaturze skrzyni 50 stopni Celsiusza.

Tu masz link od 14 punktu popatrz.

 

viewtopic.php?f=15&t=122945&p=1109055&hilit=wymiana+oleju+w+ASB#p1109055

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.