Skocz do zawartości

Brak mocy na 4 biegu


Oxygenium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moim BMW 5 e39. Otóż gdy nim jade to na 1, 2 i 3 biegu normalnie się rozpędza, a gdy wrzuce 4 bieg, to nie może dojść do 4 tysięcy obrotów i zaczyna "pierdzieć" i dalej nie chce jechać - tak jakby brakowało paliwa. Proszę o fachową pomoc.

Edytowane przez Oxygenium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego uzupełnij swój profil o wersję silnikową auta, bo z tego co napisałeś w poście nie wiem ani czy to benzyna czy diesel ani czy benzyna czy benzyna z LPG.

Wyświetlają ci się może w liczniku jakieś kontrolki błędów czy coś?

A na 1, 2 i 3cim biegu silnik ma właściwą moc czy zamula?? Bo trochę by to było dziwne dla mnie, że przy skrzyni manualnej (z twojej wypowiedzi tak wnioskuję) na pierwszych trzech biegach auto ma kopa, a po wrzuceniu 4ki kaszle pierdzi i zdycha. Może po prostu masz jakiś czujnik walnięty, silnik jest w trybie awaryjnym i nie ma pełnej mocy, ma tylko tyle mocy że na 1 2 i 3 jakoś daje rade, a na 4zdycha. A na tym 4tym biegu w przedziale 2-4tys dobrze się rozpędza? Czy ledwo ledwo przyspiesza i przy 4tys już nie ma siły szybciej jechać?

I jeszcze jedno, czy na 1, 2 i 3cim biegu silnik wkręca się do max obrotów? Czy na każdym biegu przy 4tys zaczyna się dławić?

Kiedy były wymieniane filtry paliwa i powietrza? Może są zapchane.

Najlepiej podjedź na kompa niech odczytają Ci błędy bo tak to szukamy po omacku w sumie.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to 2,5 diesel, rocznik 2001, po liftingu, ma 163KW.

Żadna kontrolka błedu nie pali się.

Na 1, 2 i 3 biegu zamula ale dochodzi do 4 tys. obrotów.

Na 4 biegu, jak docisne gaz do końca (tak jak wcześniej pisałem) to bardzo ciężko wchodzi na obroty i zaczyna się dusić - zamiast przyśpieszyć to przychamowuje ( nie wiem jak to dokładnie opisać).

Na 1, 2 i 3 biegu do max obrotow wkręca się silnik.

2 tygodnie temu były wymianiane wszystkie filtry i olej - poprawy żadnej nie było i z dnia na dzień samochód jeździ gorzej.

Byłem w serwisie bmw na kompie w Szczecinie i w Niemczech, komputer nic nie wykazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz krótka,kładz się pod samochód i wymień progówke :norty:

viewtopic.php?f=72&t=146418&p=1044635&hilit=pompa+progowa#p1044635

viewtopic.php?f=72&t=149089&p=1063171&hilit=pompa+progowa#p1063171

viewtopic.php?f=72&t=119112&p=1110574&hilit=pompa+progowa#p1110574

viewtopic.php?f=72&t=147194&p=1059619&hilit=pompa+progowa#p1059619

viewtopic.php?f=72&t=150267&p=1075249&hilit=pompa+progowa#p1075249

Poczytaj sobie te posty,tylko dokładnie,masz jasne i pewne objawy wskazujące na pompe progową.

Postprzez moniaad » 04 Lut 2011 11:33

 

Manolito77 napisał(a):Jak pada pompka progowa to auto się dusi i jest zmulone bardzo odczuwalnie - ale nie gaśnie. Z kolei jak padnie pompka w baku to w okolicy 15 litrów paliwa w baku silnik potrafi zgasnąć.

U Ciebie obstawiałbym na 100% progową skoro jeszcze piszesz, że buczy. A problemów z odpaleniem auta nie masz? Jak nie będziesz mógł któregoś dnia odpalić auta to siedząc za kierownicą potupaj kilka razy nogami w podłogę. Jak po tej "kuracji" auto odpali za którąś próba to na 200% masz do wymiany progówkę.

Pzdr.

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.