Skocz do zawartości

Odkręcenie łożyska klimy tds


marcin_no

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa wygląda tak jakies 3 miesiące temu podczas jazdy pękł mi pasek klimy. Chciałem założyć wczoraj nowy ale zobaczyłem że koło pasowe lata w rózne strony, założyłem nowy pasek i po 20 km zjadło mi go prawie połowę. Czy ma ktoś pomysł jak odkręcić koło pasowe spręzarki klimatyzacji w tds żeby dobrać sie do łożyska. Co zablokować żeby łożysko nie kręciło się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie w centralnym miejscu masz torx , dośc mały, chyba 30, i jest to jedyne miejsce do odkręcenia, dalej ściągniesz bieżnie a pod spodem jest system sprzęgła mocowany na osi pierścieniem osadczym - jutro obejrzę dokładniej jak to wygląda, napiszę jak jest na pewno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odkrecic srube musisz zablokowac sprzeglo by sie nie obracalo.Jak to zrobisz zalezy od Ciebie.Ja urzylem srubokreta.

Nastepnie zcignij tarcze-jest na wielowpuscie.

Nastepnie trzeba zdiac pierscien mocujacy i...tyle.Zsun kolo pasowe z osi kompresora.Bedziesz musial sobie czyms pomoc bo rekami go nie sciagniesz.

Montaz wiadomo-odwrotnosc rozkladania.

Rada-uwazaj bys nie pogubil podkladek ustalajacych odleglosc miedzy tarcza a kolem pasowym.Zalozone sa na os kompresora i czasem potrafia zsunac sie z tarcza.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, czyli tak to wygląda, oglądałem sam i faktycznie tarcza kręci się bardzo łatwo, zablokowac wciskając śrubokręt pomiędzy nią a koło i rozpierac? na pewno też pomoże próba odkręcania impaktowo, poprzez uderzenie , podejście pneumatem byłoby idealne ale miejsca niewiele..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.