Skocz do zawartości

[E39] Regulacja świateł mijania/Wymiana regulatora


sulig1

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie .. Moim zdaniem w mojej bmw światła mijania ksenonowe palą się za nisko .. Pytanie brzmi jak można je regulować góra dół ????? proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

są do tego pokrętła przy lampie

jak otworzysz maske to je zauważysz

jednak w wielu lampach w e39 regulacja jest połamana i stąd lampy mogą świecić u ciebie za nisko

złap za mocowanie żarnika i poruszaj na lewo, prawo góa dół i będziesz wiedział, jak jest luźno to są połamane, jak jest sztywno to wystarczy wyregulować

Wszystko z Miłości do Bawarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie czy jest xenon czy nie w lampach od e39 jest elektryczny silniczkek który trzyma soczewke oraz dwa regulatory.

jeśli regulatory są połamane to lampa nie będzie się poziomować za pomocą silniczka.

dopiero sprawne dwa regualtry powodują że przy xenonie lampy poziomują się samoczynnie a przy zwykłych lampach mamy możliwość regulacji pokrętłem obok kiery

Wszystko z Miłości do Bawarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale czy trzeba cały refraktor wyjąć znalazłem jedną taką ofertę

 

Trzeba wyjąć cały, ale to żadna filozofia. Odpinasz 3 wtyczki, odkręcasz 4 śruby i reflektor masz w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro ktoś wiedzę ze zakłada aluminiowe regulatory i twierdzi ze raz na zawsze się pozbywa problemu czy ktoś zakładał takie regulatory ???? proszę o opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś przeczytałem że w lamach po liftigu nie można rozkręcić refraktora wiec w jaki sposób trzeba założyć ten regulator proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widziałeś kiedyś reflektor który się rozkręca ?! :norty:

 

w lampach po lifcie w e39 można wymienić regulatory bez rozklejania klosza ale wymaga to pewnych umiejętności.

 

poza tym rozklejanie jest możliwe tylko w lampach do połowy 2002, po tym czasie był stosowany klej który nie jest rozklejalny i nie ma innej opcji wymiany regulacji jak poprzez fabryczne otwory z tyłu lampy.

Wszystko z Miłości do Bawarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widziałeś kiedyś reflektor który się rozkręca ?! :norty:

 

w lampach po lifcie w e39 można wymienić regulatory bez rozklejania klosza ale wymaga to pewnych umiejętności.

 

poza tym rozklejanie jest możliwe tylko w lampach do połowy 2002, po tym czasie był stosowany klej który nie jest rozklejalny i nie ma innej opcji wymiany regulacji jak poprzez fabryczne otwory z tyłu lampy.

Potwierdzam ja mam z lipca 2002 i kicha z tym klejem,ale sprytnie kombinując da się wymienić plasticzki :cool2:

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku znalazłem ciekawy artykuł odnośnie samodzielnego ustawienia świateł co prawda na przykładzie vw ale regulacja odbywa się podobnie we wszystkich autkach. Ja wymieniłem u siebie regulatory oraz soczewki na bi- i dziś wieczorem zabieram się za regulację :) Oto link: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65210
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie .. Moim zdaniem w mojej bmw światła mijania ksenonowe palą się za nisko .. Pytanie brzmi jak można je regulować góra dół ????? proszę o pomoc

 

 

Witam.

Sorki, ale patrzac na Twoj opis musze zapytac.... nie obrazliwie oczywiscie...

Gdzie Ty dostales swoje " BMW E39 TUAREG" ? :D

Mam podobne ale "TOURING"

 

Pozdrawiam i poprawic radze.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: połączenie BMW i Touarega? To może się udać. Ciekawe jak wygląda :D
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

w lampach po lifcie w e39 można wymienić regulatory bez rozklejania klosza ale wymaga to pewnych umiejętności.

 

poza tym rozklejanie jest możliwe tylko w lampach do połowy 2002, po tym czasie był stosowany klej który nie jest rozklejalny i nie ma innej opcji wymiany regulacji jak poprzez fabryczne otwory z tyłu lampy.

 

a czy masz moze link do strony gdzie sie mozna dowiedziec jak to zrobic bez rozklejania?

Szukalem ale natrafialem tylko na instrucje z rozklejaniem jak np :

 

 

Co prawda moja E39 jest z 2001 czyli teoretycznie daloby sie rozkleic ale skoro da sie rozklejania to tak by wolal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wyjmuj lampy i rozklejaj, na prawdę to prosto idzie i zaoszczędzisz czasu. Ja też mam 2001r i gdybym to robił drugi raz to tylko rozklejając :)
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.