Skocz do zawartości

525 TDS Touring E39 Kilka problemów


dadur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od niedawna jestem posiadaczem auta BMW E39 525 tds .Mam z nim kilka problemów związanych z elktryką.Jak go kupowałem to wiedziałem że jest problem ze światłami,poszperałem i dowiedziałem się że to sterownik świateł.Wysłałem to do naprawy a przy okazji też moduł komfortu.Objawy jakie były przed wysłaniem to: palące się ciągle światło mijania z lewej strony, z prawej nie paliło się wogóle brak reakcji na wyłącznik,pozostałe światła działały bez zarzutu.Nie działający centralny zamek z pilota(w kluczyku) jak też i z przycisku w samochodzie jedynie z kluczyka ręcznie i to nie zamykały się drzwi kierowcy,nie działająca regulacja lusterek,oraz tylna prawa szyba działała w odwrotnym kierunku(opuszczanie = podnoszenie, podnoszenie=opuszczanie).Po otrzymaniu z naprawy moduł komfortu działał tak samo jak przed naprawą ( nic się nie zmieniło) ,sterownik świateł tak samo bez zmian.Zareklamowałem naprawę ,odesłałem i czekałem cierpliwie tydzień.Dziś dostałem moduł świateł ,zamontowałem i ..... lipa, jest jeszcze gorzej niż było tzn.prawe światło mijania świeci się jak świeciło,natomiast zniknęły wszystkie inne światła pozostało tylko światło drogowe z lewej strony i kierunkowskazy.Całkowicie znikneły światła z tyłu samochodu,centralny zamek teraz nie działa nawet z kluczyka(zamykanie z wnętrza działa,oprócz drzwi kierowcy) lusterka nie działają szyby tylko z przodu.Macie jakieś pomysły co dalej z tym robić.Na czwartek jestem umówiony do fachowca i podłączenie do komputera.Dzięki za jakąkolwiek pomoc.Dariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz.Zapomniałem dodać że przed podłączeniem sterownika świateł odłączyłem akumulator.Czy to może mieć jakiś związek z tymi moimi problemami? Gościu co naprawia te sterowniki twierdzi że problem jest w czymś innym,mówił że sterownik jest naprawiony i powinno wszystko działać,nie bardzo chce w to wierzyć.Człowiek ogłasza się na allegro, ma pozytywne komentarze.Już nie mam pomysłu co dalej,może przetwornice?Ale to tylko od świateł mijania są, a reszta świateł ,dlaczego mi znikneły wszystkie pozostałe, nawet z tyłu ,skoro przed naprawą były światła oprócz tych mijania.Pomóżcie panowie ,coś doradzcie.Dzięki bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje że ktoś wymienił LCMa i go nie zakodował (przerabiałem to - nie zakodowany pokazuje cuda nawet w zegarach)

najlepiej byś skontaktował się z poprzednim właścicielem i niech powie uczciwie co zrobił co wymianił

jak będzię się upierał że nic nie wymieniał a i wszystko działało to przywal mu sztylem z kilofa i zapytaj grzecznie jeszcze raz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.Auto postawiłem do naprawy ,sam już wymiękam.Lcm nie był wymieniany,chociaż pewności nie mam ,jak się do nie go dobierałem to nie było śladów rozbierania tapicerki,możliwe że moduł komfortu był zmieniony .Co do poprzedniego właściciela to zwiał do Włoch ,chętnie bym mu przywalił,no cóż oszustów nie brakuje.Mam nadzieję że dojdę do ładu z autem .A powiedzcie mi jak się programuje te sterowniki,gdzie można to zrobić itp.Dzięki jeszcze raz pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiles auto ze swiadomoscia tych usterek, a nie wierze ze przeoczyles problem ze swiatlami to trudno miec do sprzedajacego prentensje. Zapewne cena tez byla odpowiednio nizsza. Poszukaj w dziale o polecanych warsztatach kogos kto dobrze ogarnia elektryke w bmw. Jedz tam, nawet jesli to daleko. Jak bym kupl nowy LCM i modul komfortu i go od nowa zakodowal. Mysle ze pomoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wiedziałem o tych światłach,twierdził że dzwonił do serwisu i powiedzieli mu że sterownik do wymiany, jak pytałem go resztę to mi powiedział że to właśnie jest wina tego sterownika.Jak się okazuje nie wszystko mi powiedział o tym aucie, i wiele spraw wyszło dopiero po zakupie.Trudno mówi się żyć trzeba dalej i doprowadzić auto do stanu używalności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam ponownie panowie.Mam pytanie czy przed wymianą sterownika świateł i modułu komfortu odłączyć akumulator?Po ostatnim razie mam obawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie panowie.Mam pytanie czy przed wymianą sterownika świateł i modułu komfortu odłączyć akumulator?Po ostatnim razie mam obawy.

ja wymiaeniałem pare razy LCMa bez odłanczania akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła działają po wymianie LCM. Natomiast po wymianie modułu komfortu nic się nie zmieniło,tzn nadal jest problem z centralnym zamkiem nie zamykają się drzwi pasażera przednie,oraz nie otwiera się tylna szyba,sterowanie lusterkami też nie działa.Jestem umówiony na komputer po niedzieli ,powinno pokazać co jest nie tak.Dzięki wszystkim za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie panowie może mi ktoś z was powiedzieć jak to u was wygląda z klimatyzacją?.W mojej buni jest tak że minimalna wartość temperatury jaką mogę ustawić to jest 16stopni do góry jest 32 stopnie.I jeszcze jedna sprawa jak zgaszę auto to w panelu słychać takie lekkie terkotanie,jakby jakiś wiatraczek,mi się wydaje że to coś nie tak jest.Jakieś sugestie w tym temacie?Dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To terkotanie to mi chodzi nonstop.Ale nie mam żadnych problemów z odpalaniem rano auta.Mam za to jeszcze kilka pytań.Otóż nie wiem gdzie jest czujnik odpowiedzialny za sygnalizację zapalonych świateł mijania po otwarciu drzwi(zgaszony silnik,kluczyk wyjęty ze stacyjki) oświetlenie w kabinie działa przy otwarciu drzwi,gaśnie jak zamknę drzwi na zamek,podejrzewam że to pewnie jakiś czujnik otwarcia drzwi, drugie to sygnalizacja nie zapiętych pasów,kontrolka zaświeca się tylko po przekręceniu kluczyka i po chwili gaśnie,natomiast po zapięciu pasów i ich odpięciu nic się nie pojawia.Może jakaś pomoc ,sugestia gdzie tego szukać.Dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To terkotanie to mi chodzi non stop.Ale nie mam żadnych problemów z odpalaniem rano auta.Mam za to jeszcze kilka pytań.Otóż nie wiem gdzie jest czujnik odpowiedzialny za sygnalizację zapalonych świateł mijania po otwarciu drzwi(zgaszony silnik,kluczyk wyjęty ze stacyjki) oświetlenie w kabinie działa przy otwarciu drzwi,gaśnie jak zamknę drzwi na zamek,podejrzewam że to pewnie jakiś czujnik otwarcia drzwi, drugie to sygnalizacja nie zapiętych pasów,kontrolka zaświeca się tylko po przekręceniu kluczyka i po chwili gaśnie,natomiast po zapięciu pasów i ich odpięciu nic się nie pojawia.Może jakaś pomoc ,sugestia gdzie tego szukać.Dzięki za pomoc

1.Kolega dobrze ci napisał,że ok 15 min.Jak by chodziło całą noc/dzień to zapewniam,że nie odpalił byś auta.Jak zamkniesz auto na kluczyk to po ok 15 min się wyłączy.

2.Z oświetleniem wnętrza jest tak:kiedy skończysz jazdę i wyłączysz światła,zgasisz silnik i wyjmiesz kluczyk to zaświeci się oświetlenie wnętrza.Przy zamknięciu drzwi ale ich nie zaryglowaniu centralnym bądź kluczykiem we wkładce zamka gaśnie po ok. 20 sekundach.Natomiast przy zaryglowaniu drzwi wyłączają się natychmiast tak jak i po przekręceniu stacyjki w poz zapłonu.Natomiast włączają się natychmiast przy odryglowaniu.Czyli ze światłem we wnętrzu masz raczej ok.

3.Kontrolka nie zapiętych pasów tak ma i to jest normalne.Ale jest tego zaleta:jak nie zapnie się pasów to nie mruga i nie wyje jak w niektórych autach.

Na moje oko to masz ok.I tylko wydaje ci się że nie jest ok.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziękuję bardzo za wyjaśnienie tej kwestii.Kupiłem to auto z problemem niedziałających świateł,a jak się okazało było w totalnej rozsypce.Dziś się dobrałem do trzeciego światła stopu i otwierania tylnej szyby,były kabelki pourywane pod zawiasem,no masakra co ten gość robił z tym autem.To były i są problemy elektryki,o mechanicznych nie wspominam już trochę ogarnołem .Dziękuję bardzo za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o lampce która jest do połowy biała i do połowy czerwona. oświetla przestrzeń przed tyłem auta gdy klapa jest w górze i sygnalizuje na czerwono dla jadących z tyłu że stoisz na drodze.

http://img402.imageshack.us/img402/5056/zdjcie036h.jpg

Edytowane przez grzechu 031
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
To terkotanie to mi chodzi non stop.Ale nie mam żadnych problemów z odpalaniem rano auta.Mam za to jeszcze kilka pytań.Otóż nie wiem gdzie jest czujnik odpowiedzialny za sygnalizację zapalonych świateł mijania po otwarciu drzwi(zgaszony silnik,kluczyk wyjęty ze stacyjki) oświetlenie w kabinie działa przy otwarciu drzwi,gaśnie jak zamknę drzwi na zamek,podejrzewam że to pewnie jakiś czujnik otwarcia drzwi, drugie to sygnalizacja nie zapiętych pasów,kontrolka zaświeca się tylko po przekręceniu kluczyka i po chwili gaśnie,natomiast po zapięciu pasów i ich odpięciu nic się nie pojawia.Może jakaś pomoc ,sugestia gdzie tego szukać.Dzięki za pomoc

1.Kolega dobrze ci napisał,że ok 15 min.Jak by chodziło całą noc/dzień to zapewniam,że nie odpalił byś auta.Jak zamkniesz auto na kluczyk to po ok 15 min się wyłączy.

2.Z oświetleniem wnętrza jest tak:kiedy skończysz jazdę i wyłączysz światła,zgasisz silnik i wyjmiesz kluczyk to zaświeci się oświetlenie wnętrza.Przy zamknięciu drzwi ale ich nie zaryglowaniu centralnym bądź kluczykiem we wkładce zamka gaśnie po ok. 20 sekundach.Natomiast przy zaryglowaniu drzwi wyłączają się natychmiast tak jak i po przekręceniu stacyjki w poz zapłonu.Natomiast włączają się natychmiast przy odryglowaniu.Czyli ze światłem we wnętrzu masz raczej ok.

3.Kontrolka nie zapiętych pasów tak ma i to jest normalne.Ale jest tego zaleta:jak nie zapnie się pasów to nie mruga i nie wyje jak w niektórych autach.

Na moje oko to masz ok.I tylko wydaje ci się że nie jest ok.

 

Mam pytanie odnośnie oświetlenia w kabinie. Napisałeś,że światło włącza się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Tak miałem jak odebrałem samochód od mechanika(z innego powodu ale podłączał pod komputer i może coś ustawił). Przed oddaniem włączało się od razu po wyłączeniu zapłonu. Chciałem sprawdzić czy teraz tak będzie i wyłączyłem przytrzymując przełącznik od lampki i uruchamiając je ponownie zrobiło się tak jak przed oddaniem do warsztatu. Czy to jakiś błąd? Wie ktoś może jak to ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.