Skocz do zawartości

[E39] Lampy, ringi, ksenon coś nowego


DaroE39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar wymienić lampy w mojej e39 :) obecnie mam zwykłe z pomarańczowymi kierunkami, bez soczewek i przed liftem :) a do tego w prawej połamane regulatory :P

 

Mam kilka pytań i prośba o pomoc:) a mianowicie:

1.Czy wychodziły oryginalne wersje lamp bez soczewek a z ksenonami? bo nie wiem czy muszę kupować lampy z soczewką czy mogę bez :) tak żeby było legal

2.Do nich będę też chciał zamontować ringi (CCFL) i z tego co się obczytałem to najlepiej jak są za szkłem czyli między szkłem a odbłyśnikiem ---- jak myślicie?

3.Na co je tam przykleić żeby nie odkleiły się żeby nie rozbierać ich co miesiąc

4.I ksenony jesli chodzi o wybór to jakie polecacie z allegro?? mogą być linki hehe:)

5.Ewentualnie jednak zamiast ksenonów żarówki Osram Cool Blue ale nie jestem pewnien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kolego na początek gratuluję pomysłu.

 

teraz na temat.

 

ad.1

oryginalne lampy były tylko z soczewką bez niej nie dasz rady ustawić dobrze światła bo będzie zbyt rozproszone i będziesz oślepiał wszystkich na drodze.

ad.2

ringi ccfl bardzo dobry pomysł i ładne światło. ja przyklejałem na taśmę dodaną do ringów i póki co trzyma ponad rok. przyklejałem do szkła wewnątrz lampy tak aby taśma nie była widoczna.

ad.3

patrz wyżej :)

ad.4

ksenony polecam oryginlne skoro i tak planujesz zminiać całą lampę a przynajmniej na to wychodzi skoro nie masz soczewki proponuję poszukać oryginalnych używek i ewentualnie spolerować gdyby były w kiepskim stanie. ja kupiłem moje za 600 zł

ad.5

nie wiem jak tę żarówki będą się prezentowały ale napewno nie lepiej niż ksenon.

 

tak przyokazji pamiętaj że przy ksenonie powinno być samopoziomowanie i czyszczenie reflektorów także jeżeli tego nie posiadasz pamiętaj o obniżaniu świateł a spryski można spokojnie zamontować pół godzinki roboty.

jak chcesz to zobacz moje zdjęcia w galerii tam są lampy przed i po wymianie i ringi również.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli np mogę kupić za około 600-700zł używane w dobrym stanie całe lampy ksenon z soczewkami i nawet przetwornicami i jest ok. Ale do tego muszę podłączyć jeszcze spryskiwacze i nie wiem jak one są? czy one są osobno od spryskiwaczy szyb czy jak i gdzie przycisk do ich włączania ? jak Ty to rozwiązałeś? :)

I jeszcze jak dobrze pamiętam to sa do podłączenia czujniki poziomowania i też nie mam o nich pojęcia co gdzie i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dokładnie tak ja zrobiłem. kupiłem całe lampy z przetwornicami i żarówkami tylko regulatory były połamane ale i tak chciałem zamontować ringi więc musiałem rozebrać lampę także nie był to duży kłopot. oczywiście mówię tu o lampie przed liftem bo takie mam auto więc gdybym zmienił przód trzeba by pomyśleć o tyle a tak zostało w miare oryginalnie. jeżeli chodzi o spryskiwacze to był już podobny temat viewtopic.php?f=72&t=156601 jak zdejmiesz zderzak to w tej aluminiowej belce będziesz miał dwa otwory w które montuje się spryskiwacze w tamtym poście kolega pisał że nie miał takich otworów ale jak pooglądasz przednie zderzaki na allegroszu to zobaczysz że takowe się tam znajdują. nie wiem czy masz touringa czy sedana ale jak masz miejsce w zbiorniczku to wystarczy dołożyć pompkę (ciśnieniowa) i zmostkować ją z pompką od spryskiwacza na przednią szybę przynajmniej ja tak zrobiłem u siebie aby nie ciągnąć dodatkowych kabli tym bardziej że sam i tak bym tego nie ogarnął a myślę że skoro szyba jest brudna to tym bardziej lampa więc nie zaszkodzi jej spryskanie jedyny minus płynu idzie sporo więcej. jak kupisz oryginalne wężyki to z montażem nie będziesz miał problemu same wpasują się tam gdzie powinny.jeżeli chodzi o samopoziomowanie to ja już tego nie robiłem wiem że powinno być jednak myślę że za dużo z tym zabawy i po prostu trzeba pamiętać aby obniżyć światło jak się załaduje auto czyli myśleć o innych.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie mam takie pytanie mam zamiar teraz założyć ringi do lamp przedliftowych z xenonem :) i nie wiem czy można wyjąć te szkiełka i ich nie zakładać te w środku lampy?? np tam gdzie jest soczewka z xenonem? robi ono jakąś rolę w doświetlaniu itp? bo zamiast szkiełka miałbym ring i tylko samą soczewke z xenonem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.