Skocz do zawartości

Ogrzewanie postojowe nie działa


Zdzisław

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawiłem sobie ogrzewanie postojowe ale nie potrafie z niego skorzystać. Po ustawieniu czasu nagrzewania nie podświeca mi sie opcja nastawiania direktbetrieb (myślę, że pod tym napisem są jakieś jeszcze ustawienia). W każdym razie webasco nie działa - nie grzeje się. Po włączeniu kabina jest tylko nadmuchiwana zimnym powietrzem. Idzie zima to może sie przydać. Być może Niemiec wyłączył gdzieś webasco. Jeśli ktoś zetknął się z takim wynalazkiem proszę o info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "sprawiłeś sobie" - fabrycznie go nie było ?, dołożyłeś oryginalne webasto ? - trochę więcej szczegółów. Ustawiasz to na monitorze nawigacji, czy wyświetlaczu MID ?

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lewym nadkolu mam tabliczkę: Webasto; Heizgerat Typ - Thermo Top Z/C; 12v/45W ; 5 kw, diesel

Mam dużą nawigację.

Z głównego okna wchodzę na "StandiiFtung"

Po otwarciu mam całkiem u góry niepodświetlony napis "Einschaltzeiten", a podnim dwa ustawienia czasu Zeit 1 i Zeit 2 - moge na nich ustawiać godziny załączenia. Pod nimi jest napis niepodświetlony "Direktbetrieb", a pod nim napis "Standliiftung", którym załączam system i zapala sie obok zielony prostokącik a przy prawej gałce czerwona mrugająca gwiazdka. Załączenie systemu powoduje włączenie nawiewu zimnego.

To wszystko co wiem. Instrukcja niczego mi nie ułatwia. Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mimo, że nie masz wyświetlacza to masz zupełnie czytelna informację. Ja mam tylko to co napisałem. Byc może, że cos kryje sie w opcji, która mi sie nie podświetla co może oznaczać, że Webasto mam gdzieś wyłączone w komputerze w opcjach mi niedostepnych lub Webasto jest fizycznie wyłączone słyszałem bowiem, że niektórzy wyłączaja ogrzewanie aby zaoszczędzic na paliwie. Narazie nadal nie wiem co jest grane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komenda direktbetrieb oznacza ręczne załączanie (czyli nie programatorem czasowym, nie ma tam już żadnych dalszych pozycji w menu) danej funkcji - w Twoim wypadku tylko wentylacji. Skoro masz webasto - a masz, o czym świadczy ta tabliczka (mam takie samo) - a nie ma funkcji grzania wyświetlanej, to znaczy, że jest ono ustawione jako dogrzewacz silnika (jest to prawdopodobnie domyślny tryb jego pracy - tak zeznał mój mechanik) - i wystarczy włączyć jego funkcję ogrzewania wnętrza w komputerze, co każdy posiadacz takiego (czyli ASO itp.) zrobi Ci w 5 min. :D

 

Ciepłego autka życząc pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Raphael. Pędzę na komputer. Isttotnie silnik mi dogrzewa ale po odpaleniu dopiero. Jak wyłączę zimny silnik to przez chwile jeszcze słyszę jak Webasto pracuje. Tyle tylko, że nic nie dymi. Kolega mi zeznał, że w BMW 750 huczało i dymiło - u mnie tylko lekki szum i świst (cos posredniego). W każdym razie po 3 - 4 km mam silnik optymalna temperaturę. Narazie. Napiszę czy zadziała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.